Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk nincsen normális...

Csak nálunk nincsen normális Karácsony?

Figyelt kérdés

Mintha legalább kényszer lenne ez az egész ünnep. Nagymamám összevissza kapkod, ideges, minden baja van, anya hisztizik, mindenkit csesztet a hülyeségeivel, közben apa egyedül ügyködik én meg itt ülök a gép előtt mert nincs is az egészhez kedvem. Barátommal beszéltem, ők reggel óta együtt vannak a családjával, együtt díszítenek, sütnek, világítást szerelnek, tök jó a hangulat, hallottam a háttérből. :( Szomorú vagyok, hogy nálunk ilyen soha nincs. Tudom én, hogy sokat dolgoznak de nem értem miért kell ilyen morcosnak és bunkónak lenni heccből... elegem van

18L


2011. dec. 24. 12:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
nálunk sincs hidd el. anyám részeg már megint, apám a tv előtt ül, karácsonyfa még bent sincs, díszek nincsenek előkészítve, komolyan mondom gyűlölöm a karácsonyt...
2011. dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

detto. :/

Viszont mi nem is karácsonyozunk ma.

Majd holnap, holnapután nagyszülőknél.

2011. dec. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, már reggel elrontották a kedvem... elkezdtem fát díszíteni, a cicám is ottvolt velem, erre nekiálltak a cicát cseszegetni mellettem... akkor behoztam a szobámba, akkor az volt a bajukra, hogy miért van a szobában a macska. Kiakasztanak, főleg, mikor bántják is szegényt, hisz ő nem tehet semmiről, sőt, igazából rám irányul a cseszegetésük. Mikor szóltam, hogy legalább karácsonykor békén hagyhatnának, csak folytatták, a falnak beszéltem...

Én már előre gondoskodtam egy finom áfonyás pezsgős italról, azt kortyolgatom nyugtatásképp. :) De lehet a karácsony alatt egy kis finom epres vizipipázásra is sort kerítek, az is nyugtat legalább.

Amúgy nálunk annyi a karácsony, hogy mindenki a szobájában nézi a tv-t, ha mégis ki mer merészkedni az ember, egyből nekiállnak csesztetni. Ráadásul anyám szerint holnap kéne meglátogatnom a barátom szüleit is... a frász kerülget tőle. Jópofizás, nyálaskodás, kétszínűség... nem bírnak és én sem őket, az egész csak szerepjáték, legszívesebben soha nem mennék oda (sőt, kb fél éve nem is láttam őket, így főleg bunkóságnak érzem, hogy odamegyek jópofizni egyet :D). De ez van, örülök, ha elmúlik. Egyébként a szilveszterhez sem fűznek komolyabb remények: minden barátom megy, amerre lát, én meg nem tudom, kivel tartsak és kivel lenne érdemes. Igazából legszívesebben itthon maradnék. :)

Úgyhogy nem vagy egyedül... szerintem ebben a 3 napban nálunk is lesz még vita bőven.

2011. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs,ezért is utálom már lassan ezt az ünnepet.Kapkodnak,idegbetegként viselkednek,már reggel velem ordibáltak a semmi miatt.Aztán este ajándékozásnál meg jön az a rövid időszak,amikor mindenki kedves mindenkivel,amit még jobban utálok,mert tudom,hogy ez csak ideig-óráig tart,szinte mintha megjátszanánk a boldog,békés szentestét.
2011. dec. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nálunk anya egész délelőtt sütött,főzött,apám addig elment a mamához és beletette a karifáát a tartóba.Mindenkinek ilyenkor megvan a saját dolga.Nálunk nincs ilyen!!!
2011. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

21 leszek. Gyerekkent kiakadtam alha valaki szidta a karacsonyt es unneprontonak neveztem.


Most gin-tonicot iszok egy asvanyvizesuegbol a nagyszuleimnel es "varom" anyamat a pasijat es a hugomat.


A pasijaval am az elmult 2 honapban 1* talalkoztam, mert utaljuk egymast. Mindig belemkot en meg mar inoabb kerulom. Most meg megis jon. Tegnap felhovott h "hallani akarja a hangom meg h lehet talalkozunk karacsonykor" egy rossz alkoholista egyebkent de anyim szereti - es ezert meg kepes volt hugomat meg engem is hatterbeszoritani ami okes egy ideig nah de amiket kaptam... El is basztam a sulit...


Itt meg nagyapam kapitt agyverzest es bevontak a jogsijat szal tiszta idegbeteg, es o is alkesz...


Nagynenemet csalja a ferje szal azt is hallgathattam mert unokatesomeknal voltam egy ideig.


Ma ebed itt nagyszuleimnel. Azt se tudom h alszunk megint nyomorogva...


Holnap ebed uganyitt az egesz csaladdal.

Mostohaftert utalja mindenki mert egy majom. Nagyapam sincs jo allapotban, ha meg eljon a hazassagtoro nagybatyam az lesz a hab a toran.


Holnaputan Karacsony apai agon keresztszuleimnel ott lesz apam a csaja, a fiuk meg gondolom unokatesomek.


Aztan nyitnak a boltok es vasarolok magamnak karpotlaskeppen az Unnepek miatt.


Am ha nem hiztam volna meg es nem lennek beteg most Egyiptombol kapna a csalad udvozlolapokat.

De az tuti h jovore karacsony-szilvesztert a sipalyakon toltom, nem hianyzik ez nekem...


Szoval nem vagy egyedul nyugi! De lesz ez majd jobb is! En pl. azt varom h a sajat csaladommal - ferj, gyerekek- unnepeljek majd par ev mulva- olyan jo lesz!

2011. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hidd el van rosszabb is. sokkal rosszabb.. Nekem szétszakadt a családom mert a testvérem kikészítette a szüleimet. És jelenleg párom sincs.
2011. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én anyuval töltöm a karácsonyt, mi reggel veszekedtünk, mert pénzhiány okozta feszültség mindig jelen van, de most már úgy tűnik, lecsillapodtunk, főzünk, sütünk stb.
2011. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

és egy újabb "nem vagy egyedül."

A karácsonyt megelőző hangulatot szeretem, a fényeket a belvárosban, meg a forró csoki és kürtöskalács illatot

de amikor eljön 24-e... rémálom.

Anyám idegbeteg a rengetek főzés-sütés miatt... aput és minket szid... én segítek neki, de amikor mondom hogy elmosogatok, azt mondja: "ne majd én." akkor segítek takarításban de felesleges, mert újra megcsinálja, miután befejeztem...

apu nem csinál semmit és nem is hajlandó. egész nap vagy rejtvény fejt vagy passziánszozik. de segíteni semmit. csak annyit hogy összerakta a karifát.

és a reggel persze arra ébredtem hogy üvöltözik, mármint apu, mert a nővéremnek karácsonykor is dolgoznia kell, persze csak délig dolgozott de már ezen kiakadt, hiába magyaráztuk, hogy a szállodaiparban és a vendéglátásban ez nem meglepő... de leszarja.

meg hogy nem aludt itthon hanem a szállodában aludt és ezen is kiakadt...

szal a 24-e nekünk is annyi hogy én segítik ha engedi, ha nem beülök és gépezek és estefele átadjuk az ajándékokat és vacsizunk, de az egésznek nincs semmi szeretetteljes hangulata, az egész nem szól semmiről az egész megjátszott. nem szeretem.

ha lesz saját családom mindent másképp akarok csinálni. azt akarom, hogy tényleg az örömről, együttlétről szóljon ez az ünnep.

2011. dec. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!