Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ha egy...

Szerintetek jogos ha egy nagymama kirakja az utcára a lányát meg az unokáját?

Figyelt kérdés

Nálunk ez történt, én nem háborodtam fel, de a barátaim igen. Leírom röviden a történetet:

Férjemmel szétmentünk, új párom lett, akihez hozzá is költöztem. Ámde rövid időn belül kiderült róla, hogy agresszív és képes megütni a nőket. Úgy gondoltam nem várom meg amíg ez nálam is bekövetkezik, ezért szakítottam vele és haza szerettem volna költözni másfél éves lányommal. De anyám közölte, hogy nem bírja elviselni a gyereket, ő fáradt és nincs ehhez idegredszere, nem akar munkába fáradtan menni stb. menjek ahova akarok, oldjam meg. Hála Istennek egy olyan barátnőm segített rajtam, akiről nem gondoltam volna, most nála lakunk. Teljesen kiakadt, hogy anyám hogy lehet ilyen, mikor tudja hogy nincs hova mennünk... én valahol megértem, mert tényleg nem kötelessège elviselnie a gyerekemet, csak rosszulesett, hogy inkább utcára tenne ráadásul télen, minthogy 2-3 hónapig, amíg találok más helyet, kibírja velünk.

Ti mit gondoltok?


2011. dec. 22. 15:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Én adom a Te véleményedet. Szerintem érthető, hogy már nyugalmat szeretne, de egy kis időt -míg nem találsz új lakást- igazán kibírna.
2011. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Azt gondolom,h szívtelen. Pár hónapig kibírta volna.

Remélem idősebb koromra nem leszek ilyen,most úgy gondolom,életem végéig a gyermekeim(és unokáim) lesznek a legfontosabbak.

2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
én megértek mindenkit. a nagymamád megmondta hogy ő ezt nem fogja bírni és nem szeretné gondolom hogy egy kisgyerek ott sírjon reggeltől-estig. a barátnődet is megértem mert végülis ő az anyád...
2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Anyukadnak az a baja, hogy ferjeddel szetmentetek, lett uj baratod, cugolted a kislanyodat oda, onnan el, stb. A nevelesimodod az ami nem tetszik neki, marmint az ugralasod.
2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 zokniszörny ***** válasza:
71%
Valóban nem kötelessége kibírnia egy másfél éves kisgyereket, de ha az én gyerekem lennél, biztos nem hajtanálak el. Valahogy csak kibírnám azt a pár hónapot... gondolom, nincs túl jó kapcsolat köztetek, mert engem a szüleim szó nélkül visszafogadnának, akár 3 gyerekkel is, ez nem kérdés. Elhiszem, hogy a barátnőd kiakadt, de ha anyukád azt mondta, nem, akkor nem tudsz vele mit kezdeni...
2011. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Megértem, ha nem akarja, hogy véglegesen odaköltözzetek, viszont azt felháborítónak találom, hogy 2-3 hónapra sem fogad be. Ha most nem lenne a barátnőd, akkor ti az utcán lennétek, mert neki kényelmetlen? Bár nem tudom milyen viszonyotok van anyukáddal, ha jó, akkor szerintem ez nincs így rendjén. Meg sem fordulna a fejemben az, hogy akármelyik rokonomat ne szállásolnám el ideiglenesen, ha olyan helyzetbe kerül.
2011. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Megértem, ha édesanyádnak idegileg meg egyáltalán megterhelö lenne befogadni benneteket. Tényleg meg lehet érteni.


DE! Az érthetetlen számomra, hogy ha rajta múlna, akkor inkább fagyjatok meg az utcán télen, mintsem átmenetileg befogadjon benneteket. Ilyenkor nem értem a világot..

2011. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Miért, 2-3 hónap múlva már lesz másik pasid, akihez odaköltözhetsz?

Mert gondolom, egy 1.5 éves gyerek mellett nincs annyi jövedelmed, hogy eltartsd magad egy albiban a lányoddal.


Anyád is tisztában van vele, hogy ha egyszer visszafogad, akkor abból nem 2-3 hónap lesz...

2011. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Érthető, hogy nem szeretne egy másféléves kislánnyal eggyüttlakni idős korában, de azért tényleg befogadhatott volna titeket legalább pár napra amíg találtok mást. Én nem tartom helyesnek az anyukád döntését.
2011. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

Semmiképp sem jogos, az ilyen nagymamákat felejtsd el örökre!


Tudja jól, hogy nincs hova menned, erre bevágja előttetek az ajtót, és annyit mond hogy oldjad meg.


Ez minden, csak nem család!


Majd amikor nem bir már elmennia wcig se, közöld vele, hogy oldja meg! Egye meg, vagy amit akar!

2011. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!