Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom le fog nézni a...

A családom le fog nézni a munkám miatt. Ugye ne foglalkozzam velük?

Figyelt kérdés

Május óta nem találok munkát, így egy élelmiszer áruházban árufeltöltő leszek. Már előre tudom hogy a hátam mögött majd le fognak nézni, meg hogy "Na csak erre vitted", emiatt elég kellemetlen lesz, de ugye ne foglalkozzak velük?

Meg még csak a családom, de a volt osztálytársak...


2011. dec. 17. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel mások mit gondolnak? A mai világban örül az ember annak, hogy van akármilyen munkája is, meg kell becsülni.
2011. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, örülj a munkádnak. És amíg árufeltöltesz, addig is tudsz munka után nézelődni, csak lényegesen nyugodtabban, hiszen lesz közben kereseted.
2011. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy Te tisztességesen csináld ezt a munkát. Aki mást ezért lenéz, azzal ne foglalkozz.
2011. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Meg azt sem tudom még hogy kb mennyi pénzt fogok így keresni vajon...

Van egy unokatesóm, neki az apja a repülőtéren dolgozik és mivel apuka ott van, ezért a lány elvégzett egy 2 éves stewardess sulit, hogy az apja mellett tudjon dolgozni. Na szóval, ő az etalon akihez hasonlítgatnak..."Bezzeg ő a reptéren dolgozik, és hűűha mennyit keres" szóval emiatt kellemetlen, de valamit meg jó lenne már csinálni.

2011. dec. 17. 21:38
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igen, én is ezt mondogatom mindenkinek, hogy "Nem innen akarok majd nyugdíjba menni" (Most ugye ez csak egy mondás, mert mire én oda jutok nem is lesz nyugdíj) szóval innen tovább akarok majd lépni, és legalább tapasztalatokat gyűjtök, mivel még soha sem dolgoztam...

2011. dec. 17. 21:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz. Engem egyenesen zseninek tartottak szüleim és a tanáraim, én voltam a környék reménysége, most mégis asszisztensként dolgozom; nem mentem egyetemre sem. Jó tanuló voltam, és imádtam tanulni is. Elég nagy váltás. :)

Voltak, akik mélységesen csalódtak, voltak, akik felháborodtak, de nem érdekel, mert így tudom megoldani az életem.

A barátaim közül csaknem mindenki egyetemista, és sokáig ők is furcsán néztek rám, de ez nem volt ok az eltávolodásra, abból nem vesz el semmit, hogy értelmes vagyok, és lehet, hogy papírom nincs róla, de sok egyetemistánál szerintem még magasabban művelt is vagyok.

Nem hinném, hogy pont a családi kapcsolatok lennének ilyenek üresek. Emiatt lenézni a saját gyerekünk?

A volt osztálytársaknak pedig el lehet magyarázni, hogy mi a helyzet. Akinek unszimpatikus voltál, az kárörvendhet, ha megteheti, a szimpátiát viszont nem fogja elvenni, ha már megvan. Ennyi. :)

2011. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát nem értem miért ők az etalon, a reptéren a sima takarító is sokat keres a zajártalom miatt...
2011. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ugyanmár! A stewardess csak egy felszolgáló. Jó helyen dolgozik, de mit csinál? Teát és kávét kínálgat, meg szól, hogy csatold be az öved.

Hogy jól keres? És? Ennyi erővel k*va is lehetne, akkor is jól kereshetne.........

Nekem a férjem volt hasonló helyzetben, hogy sokáig nem talált munkát, amikor végre talált, akkor egy útépítő vállalkozáshoz került és én büszke voltam rá.

Büszke voltam arra, hogy dolgozik és van keresete.

Mindketten tudtuk, hogy keresni fog mellette mást, de addig pont megtette az a meló is.

szomorú, ha pont a családod fog lenézni emiatt...

2011. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tisztességes munka nem szégyen.

Gondolj arra, hány ember éldegél segélyen, ahhoz képest nagyságrendekkel jobb, hogy dolgozol.


Fel a fejjel :)

2011. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég szégyen ,és egyben elkeserítő is ha valaki a tisztességes munkát lenézi.

Ebben a helyzetben,ahol most ez az ország tart nagyon kevesen tehetik meg,hogy válogatnak.Én is dolgoztam egy nagy multinál,szinte az összes árufeltöltő és pénztáros diplomás volt,vagy legalább 1 szakmája mindenkinek volt.Ez van.

2011. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!