Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha cca....

Normális dolog, ha cca. minden 2. hétvégén anyósommal kell mennem kirándulni?

Figyelt kérdés
Én szeretném gyakrabban csak a felségemmel menni, de az anyja kapcsolt áru.
2009. máj. 18. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát kapcsold le....:))

Nem kell mindig magatokkal vinni, beszéld meg a feleségeddel, hogy jó lenne, ha többször mennétek kettesben. Azért alkalmanként vigyétek el magatokkal a mamát is, meg ne sértődjön!

2009. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg próbáld megbeszélni a pároddal, hogy ez így nem oké dolog. Jó, jó, ha egyedül van a mama, akkor ti többet törődtök vele, de azért ne ő legyen már a fehér elefánt...

egyébként az öreghölgynek kellene annyi eszének lenni, hogy nem akaszkodik rátok és még ha a lánya hívja is ezekre a gyakori kirándulásokra, azt mondja, hogy: Köszönöm, gyerekek, de most menjetek ti magatok! pl.

2009. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondod el mit gondolsz akkor azt hiszik h ez neked is jó.

A pároddal beszéld meg a dolgot,de finoman.

Mond h szeretnél vele többször kettesben lenni .

ne azon legyen a hangsuly h a mamit NE !!!

2009. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, voltam hasonló helyzetben én is. Nálunk a férjem anyja akart mindig mindenhová velünk jönni. Volt olyan is, amikor nem szóltunk neki, hogy megyünk valahová, de amikor kiálltunk a garázsból, ő hirtelen ott termett (a szomszéd házban laknak) és közölte, hogy ő is jönni akar. Hát ilyen esetben mégis mit mond az ember? Hogy inkább ne? :-))

A végén már odáig fajult a helyzet, hogy még akkor is jött velünk, amikor a szomszéd városba mentünk bevásárolni.

Először próbáltam a férjemre hatni, hogy beszéljen vele, de sajnos semmi sem történt. Mindig azt mondta, hogy sajnálná megbántani.

Utána próbálkoztam a "ha anyád is jön, akkor én nem megyek sehova" módszerrel, de sajnos ezzel is kudarcot vallottam, ráadásul utána több napig csak veszekedtünk a férjemmel.

Végezetül egyszerüen megmondtam az anyósomnak, hogy szeretnénk többet hármasban lenni (van egy kislányunk is), ezért remélem nem fog megharagudni, de most nem visszük magunkkal. Először természetesen megsértődött, de inkább pár nap durca, mint egy életen át tartó "pótkerék"! Igaz, hogy még most is szokott minket kísérgetni, de szerencsére már tudja hol a határ.

Neked is csak azt tudom javasolni, hogy először próbálj a feleségeddel beszélni, hátha neki sikerül leállítani a kedves anyukát. Viszont ha ő is olyan mint az én férjem (tehát nem akarja az anyját megbántani) , akkor vedd a kezedbe az irányítást és kerek-perec mondd el az anyósodnak a véleményed. Mondd, hogy szereted, és elkísérhet benneteket kirándulni, de néha szeretnél a feleségeddel egy kicsit kettesbe is lenni, hiszen a hétköznapokban olyan ritkán tudtok együtt lenni. Vagy megérti, vagy megsértődik, de a helyzet mindenképpen változni fog.

Sok sikert!

2009. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a "mama" akar a főszereplő lenni, hogy a pár körülugrálja.
2022. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!