Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyukám az én véleményem szerint nagyon maximalista.

Minden téren,de legfőképp a tanulásban.

Mindig tanulok,felkészülök,sajnos elég szétszórt vagyok,mert mindig valami apróságot elfelejtek,de egyébként tényleg jó tanuló vagyok.

A legtöbb tantárgyból 5-ös vagyok,kivéve a matekot meg a tesit,azokból 4-es.

Szerintem ez jó átlag,de anya ha bármiből 4-est hozok már húzza a száját,és azt mondja,hogy ő jobbat várt és,hogy miért nem tanultam.

Ha 5-öst hozok,akkor meg annyit mond,hogy jó. Soha meg nem dicsérne vagy ilyesmi,mintha tök természetes lenne,hogy 5-öst hoztam,pedig van amikor rengeteget szenvedek érte.

Miért ilyen?


2011. dec. 16. 22:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog. Kíváncsi lennék hogy ő hányás tanuló volt, ha nem volt kitűnő mindenből akkor tudod kinek pofázzon. Állj már egy kicsit a sarkadra.
2011. dec. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jaja, kérd el a gyerekkori bizonyítványát, és csak utána ugasson.


Egyébként meg magyarázd el neki, hogy a sikerhez nem az kell, hogy valaki mindenből jó legyen, hanem hogy egy dologból legyen nagyon jó. Jobban jársz, ha inkább egy-két tantárgyra fekszel rá, ami igazán érdekel, a többi lehet akár hármas is, úgy se fogod soha használni.

2011. dec. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

mark86


Mer' a saját elcseszett életét,sikertelenségét veled akarja kompenzálni. Vigyél két db kettest,utána becsüli majd a 4alá-t is.

2011. dec. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert nagyon veszélyes helyzetben vagy!! Édesanyád biztosan a legjobbat akarja neked, a siker kulcsát látja a maximális teljesítményben, de neked legyen egészséges véleményed a dolgokról, ne hagyd, hogy téged is megfertőzzön a szemléletével! Bizony, mindig a legjobbra kell törekedni, de azt meg is kell becsülni, örülni kell neki, értékelni, nem pedig természetesnek venni.. Az én angyali szüleim mindig a legjobbat akarták nekem, és én pontosan ugyanolyan maximalista lettem magammal szemben, mint ők velem. Tényleg elég nagy lehetőségeim vannak, viszont nem igazán van olyan dolog, aminek örülni tudnék.. Bármiről is van szó az életben, az a természetes, hogy véghezviszem és tudomásul veszem (hiszen az elért sikerekért nem jár dicséret, arra képesnek kell lennem..), ha pedig nem sikerül, akkor teljesen összeomlik az önértékelésem, görcsösen próbálkozom, mert többet várok magamtól! Lehet ez a siker kulcsa, de nem a boldog életé..:( Szóval óvatosan azzal a maximalizmussal, mert nem egyszerű dolog levetkőzni, ha egyszer már beléd nevelték..
2011. dec. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem az ő gyerekkori bizonyítványát és mindenből 5-ös volt anyukám..

Értem,rendben.

2011. dec. 17. 09:27
 16/16 anonim ***** válasza:

A szülők fel sem fogják, hogy ez mennyire rosszul esik a gyereknek.


Matek meg tesi 4-es, a többi 5-ös ez jó. Szerintem ne stresszelj, és akkor ez a kettő is lehet 5-ös, de ha nem lesz, az se baj, nem fog összedőlni a világ, simán lehetsz sikeres ember!

2011. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!