Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban ki...

Élettársi kapcsolatban ki kell fizetni a másik félt szakításkor?

Figyelt kérdés

Ha a másik félnek nincs tulajdona, de vannak közös gyerekek?


1,Ha az illető dolgozott, és beadta a közösbe a keresetét?


2, Ha nem dolgozott (pl. gyerekeket nevelt), akkor semmivel megy az utcára?


2011. dec. 15. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Azért beb*szna, ha lenne feleségtartás.

Nőként rohadtul szégyellném. Tudunk mi is dolgozni, képesek vagyunk fenntartani magunkat.Nekem rohadtul megalázó lenne úgy különválni, hogy más tart el.

2011. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
utolsó: én sem vágynék erre. a közös vagyon felezése+ gyerektartás korrekt, engem miért tartana el, ha már nincs közünk egymáshoz, ami pedig a korábban megszerzett vagyont illeti, hát tiszta sor, hogy az nem képezi osztozkodás tárgyát. De nem vagyunk egyformák, kétségkívül hatalmas űr lehet egy kapcsolatból a semmibe érkezni, de ha valóban lett volna lehetőség magánvagyonra (akár egy saját kislakásra vagy kocsira v bmire), tehát alanyi jogon keresett annyit, h a közös költségeken túl megvehette volna, akkor nem értem, miért nem tette meg, hiszen köztudott, hogy Mo-n ez a helyzet, mindig is így volt és nem is fog változni. Ha meg nem lett volna módja a saját vagyonszerzésre, akkor nincs mit megbánni, újragondolni. Ennyire futotta a lehetőségekből. Nem a kérdezőt akarom bántani, bizonyos szempontból át is érzem a helyzetét, de azt nem értem mire ez a nagy rácsodálkozás, hisz itthon így van ez, amióta világ a világ, mégis akkora a megrökönyödés, mintha ez tegnap derült volna ki.... (számtalan hasonlót olvastam már itt)
2011. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló:

Kétségtelen hogy igazad van. De sajnos nem házasodtunk össze . 24 voltam és nem volt semmim amikor összekerültünk. Nem vett el feleségül, volt munkaviszonyom pár éve, de azt a háztartásba ment, mivel kb. 70-80-at keresek most is. Ebből sokat nem tudtam volna félretenni.

Ha úgy alakul megyek külföldre munkát vállalni, mert szeretnék házat venni. Itt vagyok 34 évesen 3 gyerekkel anyukám lakásában és nincs semmim.

2011. dec. 15. 21:13
 14/18 anonim ***** válasza:

őszintén sajnálom :(


ezen sajnos az sem segített volna, ha elvesz feleségül. a vagyonmegosztás akkor is ugyanúgy alakult volna, ahogy az utolsó hozzászólásomban írtam. az a bibi, hogy nem közösen szereztetek vagyont, hanem neki volt, neked meg nem :(


fel a fejjel, szurkolok, hogy rendbe jöjjenek a dolgaid!

2011. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi :) Úgy legyen:)


(igen, tudom h nem változott volna semmi, de ha közösen építkeztünk volna akkor igen)

2011. dec. 15. 21:24
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, én teljesen értem a problémádat. Élettársak voltatok, te 3 gyereket szültél,ezzel nyilván sokat voltál távol a munka világától, és ha most szakítotok, nem akarsz nulláról, vagy mínuszról kezdeni, hiszen csak egy életközösséget alkottatok hosszú ideig.

A jog szerint azonban a következő a helyzet: az élettársak esetén nem jön létre vagyonközösség. Szakításkor mindenkinek csak annyi jár, amennyit ő beletett. Ha te nem dolgoztál, hanem gyereket neveltél, akkor a jog szerint te nem szereztél semmit vagy csak a gyed/gyes összegét, azt meg gondolom nyilván feléltétek. Ha vásároltatok valami közös dolgot, akkor annak a jelenkori értékéből csak annyira tarthatsz igényt, amennyit beletettél (vagyis arányítani kell, hogy a párod fizuja, és a te jövedelmed milyen arányban járult hozzá a vásárláshoz, ha ezt nem lehet bizonyítani, akkor a törvényi vélelem az 50-50%). Szóval az a nagy büdös helyzet, hogy ha te évekig otthon nevelted a gyerekeiteket, és pénzt nem hoztál haza, akkor legfeljebb a tapasztalataidat viheted magaddal. Sokat ezért nem hajlandóak addig szülni, amíg össze nem házasodnak, mert hacsak nem kötnek valamilyen spéci vagyonmegállapodást,akkor a Csjt. alapján vagyonközösség jön létre, minden közös (a különvagyont kivéve, de a kereset nem számít annak), mindenből fele-fele jár, akkro is, ha az egyik fél dolgozik (tehát az összes pénzt ő hozza haza), a másik meg háztartásbeli (pénzt nem hoz haza). Sajnos a párod jóindulatán kívül másra nem számíthatsz.

2011. dec. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, bizony sajnos érdemes takarékoskodni akár házasság alatt is annak a félne, akinek nincs saját lakása, vagy különösebb vagyona, gondolva egy esetleges válásra.

Ha írnak róla papírt, hogy azon a bizonyos bankszámla csak a feleség tulajdonát képezi, akkor nem számít, az sem, ha akár házasok voltak.

Ez olyan, mint egy házassági szerződés, hiába közösen az együttélés idején szerzett vagyok, ha mindkét fél aláírja, hogy az a bankszámla csak a nőé, akkor különvagyonnak számít.

2011. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
.
2011. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!