Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha az apám 5 éve...

Az normális, ha az apám 5 éve nem beszél a párommal?

Figyelt kérdés

Ehhez azt kell hozzá tenni, hogy 5 éve vagyunk együtt és egyszer beszéltek telefonon, akkor is a párom hívta fel,hogy beszéljék meg egy semleges helyen a velem való kapcsolatát. Erre azt mondta drága jó apám, hogy majd velem megüzen...később anyám mondta, hogy apám nem akar beszélni a párommal.


23 vagyok, párom 32. A kort mint indokot sosem hozta fel.

Csak olyan szavakkal élt, mint "Szemét,Link...stb"

Konkrétan az együttjárásunk előtt 4 éve beszélgettek...politizáltak...nos más támpontja nem lehet az emberi tulajdonságok leszűrésére. Normális?


Volt aki a kapcsolatunk elején azt mondat,hogy majd egy év múlva megváltozik ...egy év elteltével 2 évet mondtak. 4 év elteltével már csak oylannal emrnek dobálózni az ismerősök, hogy ha unoka lesz, majd megváltozik. Had ne szüljek már egy gyereket csak azért,h megnézzem bejött-e a tipp!

És igen. Már beszéltem vele erről. 3 éve. Bele is őszültem! (....nem vicc...) az a fél óra várakozás a folyosón amíg be mertem lépni a szobájába a pokol volt.

Szerinte elárultam a családot és ne számítsak segítségre.


A párom dolgozik, állandó munkahelye van. Sajnos elvált családból származik,de erről nem Ő tehet. Apámnak meg vannak efféle ideái.

4 éve élünk együtt,de az első évben éjjelente kiszökjtem az ablakon,mert napközben enm tudtunk találkozni, Déleött suliban voltam délutánra meg betáblázták a napom a szüleim, hétvégén detto.


Szóval fingom sincs, hogy mit tegyek így 5 év távlatából. Szerintem már csak azért sem tenne lépéseket,mert érezné, hogy ez über gáz és ciki lenne a számára, ha msot 5 év múltán beszélni akarna a párommal.


2011. dec. 12. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ahogy irod nem ma kezdődött a probléma...semmi értelme vergődni...Nem lezs jobb,gyerekkel se,legfeljebb őt is utálni fogja,vannak szülök akiknek csak a felszin a látszat a fontos a gyerekük boldogsága nem,ne foglakozz vele,és ha még othon laksz költözz el hozzá,ha tudsz,mert csak rosszabb lesz,unokatesómnak négyév után is idegenként kezelték a völegényét és ő 24 volt,és meglepődtek hogy elköltözött tőlük 300km-terre,és évente egyszer néz feléjük.
2011. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam kb 4 éve élek együtt a párommal. Én tavaly költöztem el 80 km-es távolságra, azelőtt csak pár utca választott el a szülői háztól. És én is csak szülinapok alkalmával megyek haza...meg karácsonykor...de pl. apám nem volt ott a szülinapomon októberben...suliban volt (igen, 56 évesen kell egyetemre járni), anyumat meg sem kérdeztem,h miért nem egy nappal későbbre tűzte ki a köszöntést...szerintem fájt volna neki válaszolni és én is rettentő bántónak éreztem volna megkérdezni.
2011. dec. 12. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Én haza se mennék egy darabig ha keresnek jó,ha nem lelehet vonni a következtetést...
2011. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyám keres,meg hugom, bátyámmal is néha értekezem neten...csak apám az aki olyan amilyen.
2011. dec. 12. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de apukád nem érdemli meg, hogy Te pitiz nála. Hagyd, dugja a fejét homokba, ha ettől neki jobb, Te pedig legyél azzal, akivel jólesik.

Nekem ez nagyon furcsa, hogy egy szülő ennyire ellenséges legyen a saját gyerekével és annak választottjával. Apukám akármit is gondolt a volt páromról, megtartotta magának. Tudtam mindig, hogy nem örül a kapcsolatunknak, hiszen elvált két gyerekes férfi volt, nekem pedig még nem volt gyerekem. Egyik szülő sem ezt szeretné a lányának, de apu befogadta a családba és nem éreztette vele, hogy nem kedveli. Később mesélte el nekem, hogy nehezen türtőztette magát, de mivel engem nem akar elveszíteni, így sikerült. Ez egy apa és minden szülő dolga, támogatni a gyerekét mindenben. Azóta tudom, mióta én is szülő vagyok, hogy ez bizony néha nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

2011. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nálam is ugyanez a helyzet, mi 2 éve vagyunk együtt. A család úgy ahogy elfogadja de apuval mégcsak nem is beszélek a témáról. Tavaly februárban megtiltotta, hogy betegye a lábát hozzánk, amit persze csak nekem mondott. Félreértés ne essék imádom az édesapámat de nagyon fáj hogy ennyire útálja a páromat. Szerinte nem illünk össze, mert nem egy dipoloms ember, meg mindig azt mondja nem lesz belőle semmi. De 1,5 éve mégcsak nem is beszéltek. Most külföldön dolgozik párom közösen el akarunk valamit érni az életben. Esélyt sem látok arra hogy javuljon a helyzet de így lassan megőrülök. Olyan jó lenne boldognak lennem de mindig leliismeret furdalásom van hogy fájdalmat okozok a szeretteimnek de közben meg ott a párom akit iszonyatosan szeretek. Neki fáj, hogy ilyen a viszony és ő nyitna is még ennyi idő után is de aput gondolom hidegen hagyná. Bocs ha hosszú lett.
2011. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy nem csak az én apám szorul kezelésre. Az én történetemből kiindulva ne várj te sem a csodára. Nekem 5 éve nem skerült össze hozni őket, bár a párom itt is nyitott volna...de én már fel sem hozom a témát. Belefáradtam. Isten igazából ezzel csak apám járatja le magát.
2011. dec. 13. 12:49
 8/10 anonim ***** válasza:
nem normális hogy apud és párod nem beszélnek,ha úgy veszük sajnos egy szülőnek kellene pozitivan hozzá állni e fajta dologhoz mert ha boldog a gyermeke hát nincs attól szebb dolog,sőt nem igaz hogy ha meg látogatnátok a szüleidet hogy azt a 2óra hosszát nem bírná ki apud hogy beszélgesen pároddal,de ha más terv nincs hát próbáld 2be hagyni őket akkor csak muszáj volna apudnak szólni párodhoz
2011. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha te gyűlölsz/utálsz valakit beszélgetsz vele?

2011. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Elég erős negatív érzelmű szavakat használsz....szerintem nincs oka apámnak iylen érzéseket táplálnia a párom iránt. Szerint megkellene magát nézetnie!
2011. dec. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!