Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden kamasz ilyen? Mert már...

Minden kamasz ilyen? Mert már nagyon kezd elegem lenni.

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, van egy 18 éves hugom. Eddig minden okés, pasijával lakik, semmi gond nincs vele, amikor nincs itthon. De ha hazajön, akkor állandóan a veszekedés megy, ő akarja beosztani, ki mit, mikor csináljon, ő pedig közben tévézik, vagy gépezik. Mellette néha kinéz, mi készül ebédre, megkritizálja, hogy ő jobbat tudna csinálni, majd újra bemegy, és elmerül facebookon a pasijával. Estére hazahozza a barátnőit, hajnali egyig pókereznek, vihognak, más aludna, mert másnap munka, de amikor rájuk szólunk, még mi kapjuk meg, hogy hogy lehetünk ilyen önzőek, ők csak jól akarják érezni magukat, meg másnap szombat, nem kellene munkát vállalni. Ja, ő nem tudja, milyen pénzt keresni. Magyarán, tűrjük el nekik. Fél óráig csendben maradnak, majd újra. Egyik fülén be, a másikon ki. Itthon semmit sem segít, hazajön betegen, én melóból hazaesek, mosatlan halomban, ő ugyan nem mosogat el, mert meg van fázva, mosogassak el én... Anyám is hazaér, főzzön ő neki valamilyen kaját, mert beteg. Utána persze este meg pihenni nem tudunk a barátnői miatt. Megbeszélni semmit sem lehet vele rendesen, mert egyből elkezdi a hisztit, hogy itthon semmit se lehet csinálni, ezért van alig itthon, anyám persze megsajnálja, és marad minden a régiben, csak én melózok, legtöbbszőr hajnalban kelek, anyámmal próbáltam már megbeszélni, hogy a barátnőit tiltsa ki innen estére, vagy valami, de állandóan csak azt kapom, hogy ő is itthon van... Minden kamasz ilyen fafej? Komolyan nem látják, ha a környezetüknek nem mindig jó, amit csinálnak? Mikor növi ki végre?
2011. dec. 12. 13:24
1 2
 11/14 bánomisén ***** válasza:

A ház annak a háza, aki anyagilag és más módon is hozzájárul a fenntartásához. Ha annyira az övének is akarja látni, akkor ő is adjon bele valamennyit a rezsibe és álljon neki mosogatni. Ennyi.

Szerintem inkább anyukáddal kellene beszélned, micsoda dolog az, hogy azzal kivételezik, aki kihasználja azoknak a rovására, akik anyagilag és minden más módon a segítségére vannak otthon? Ti is a gyerekei vagytok az öcséddel, vagy nem?

2011. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben nem a gyerek a hibás, hanem a szüleid, amiért megengednek neki ennyi mindent. Mi az, hogy 17 éves GYEREK a pasijával lakik? Gyereknek otthon a helye, majd ha felnőtt lesz, dolgozik, akkor lakhat a pasijával, addig meg otthon marad a fenekén. Nem csoda, ha azt hiszi, bármit megtehet, ha tulajdonképpen tényleg megtehet akármit.
2011. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem, a hugi egy elkényeztetett h*lye p*csa, akinek nagyon hiányzott egy-két atyai pofon, amit sajnos már nem fog soha megkapni...
2011. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Anya mindig is pátyolgatta, nem szól bele a dolgaiba, elég nagy balhé szokott lenni belőle. Hát, hugom is ad bele pénzt, amit kap anya utána, szóval nem igazán szólhatunk, bár ahogy elnézem az se itthonra jön, hanem hugomnak ruhára, stb az összes... Ha hagyna itthon 10 ezret, nem szólnék
2011. dec. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!