Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Épül egy ház, és rámegy egy...

Épül egy ház, és rámegy egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párom, akivel már 5 éve együtt vagyunk, 2 éve építkezésbe kezdett. Saját erőből, saját pénzből. Nagyon jól keres, ezért megteheti hogy nem vesz fel hitelt, erre gyűjt már több éve. Tudni kell róla, hogy minden munkát, amihez ért, megcsinálja. Talán a burkólóanyagokat nem ő fogja lerakni, de azon kívül: bevezeti a vizet/áramot, sziget, fest,betönt önt stb.

A szülei 3-4szár e ft-tal segítették.

Én anyagilag nem tudok egyenlőre még beleadni semmit, mert tanuló vagyok, alig keresek e mellett valamit. Fizikailag sokat segítettem, ahol tudtam, és fogok is.

Az a baj, hogy a párom ezt kevesli. Azt mondja, hogy nekem tök könnyű lesz, hogy csak úgy beköltözök oda, és egy fillérembe nem került. Úgy gondolja, hogyha havi 10 ezer ft-ot, akkor annyit, de vegyek ezt azt, és járuljak hozzá. Az a baj, hogy 10 ezret sem tudok rákölteni, és ha tudnék is, értelmetlennek találnám, mert az nagyon csekély összeg, egy 15m ft-os projekthez. Lehet igaza van, és tényleg ha valamit is, de segítenem kellene anyagilag? Lehet hogy ettől úgymond jobban érezné magát?

Lehet össze tudnék spórolni annyit, de akkor egy ft-om sem maradna kb 1 év múlva. Mert némi pénzem van félretéve.

Mindig mondja, hogy sok h*lyeségre költök. Pedig tök általános dolgok ezek, amiket mindenki megvesz. Ruha, kozmetikum, kaja. Ugyanis az én szüleim nekem semmit nem vesznek meg. (mosóportól kezdve, kaján, gyógyszeren, telszámlán keresztül mindent magamnak fizetek). És azt mondja, hogy ha ezeken spórolnék, akkor azt a pénzt elkölthetném a házra. Van köztünk majdnem 8 év korkülönbség. Most érzem csak, hogy ez sok. Régebben hasonlóan gondolkodtunk. Most már másképp. De ő is volt annyi idős mint én, és nem hiába nem annyi idősen kezdett építkezni. Lehet hogy 4-5 év múlva én is megtehetném hogy vegyek egy lakást, félig saját erőből, félig hitelből. Mondtam már neki ezt is.

Közben meg csak egyre távolabb kerülünk egymástól, egyre többet veszekszünk. Rá fog menni a kapcsolatunk? Attól is félek, hogyha egyszer összeköltöznénk, és nekem valami nem tetszene (pl hogy otthon is a fürdőszoba úszik utána a víztől, kosztól) és szóvá tenném, lehet az lenne az első szava, hogy ha nem tetszik valami, el lehet menni. Félek hogy mi lesz kettőnkkel. Nem akarnék csak úgy egy 5 éve kapcsolatot kidobni. És ahogy látom ő sem. De nem tudjuk megoldani ezt. Ő nem változtat a viselkedésén, én próbáltam már. Nem érti meg hogyha lenne munkám, és nem tanulnék, akkor biztos vennék amit tudnék.

Másrészt neki könnyű, otthon él, az anyja egy ft-ot nem kér el tőle semmire. Se kajára, se rezsire. Nekem sokkal több az ilyen jellegű kiadásom, mint neki. Ha az én anyám is így állna hozzá, hogy nem kér tőlem semmit, tegyem inkább félre, hamarabb gyűlne nekem is a pénzem.


2011. dec. 12. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

Jajjj már minimum másodjára írtad nmeg ezt a sztorit.

Nem igaz,hogy még mindig együtt vagy ezzel a barommal....

2011. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez akkor lenne normális, ha így gondolkodna: "De jó,hogy van pénzem, meg tudom teremteni az otthont KETTŐNKNEK. És milyen kedves a társam, még segít is, pedig nő, és tanul."Ez az irígység,a pénz külön kezelése,az, hogy nem jót akar neked, nem ad szívesen,szerintem kizárja,hogy szeret téged,és azt is,hogy hosszú távon veled gondolja az életét.Akit szeretek,azért az életemet is adom, mifélekapcsolat ez? Mintha egy haverja lennél. Én gyűjtenék tovább a lakásomra...
2011. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó előttivel. Ezt már olvastam én is, kb 1-2 hónapja. Nehogy már együtt vagy vele.....
2011. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

És akkor ezek szerint, ha anyagi hozzájárulást vár tőled, akkor neked is lesz részed a házban??? Anélkül ne adj egy fillért se! És így se, de mégis mit képzel, bármikor szétmehettek, a ház pedig még kész sincs.

Ha már kész lesz a ház és benne laktok akkor fizethetsz neki havonta lakbért, ennek fejében laksz majd nála ha így szeretné, amúgy meg ha addig szakítotok akkor ebből úgyse lesz semmi. A pénzed után meg futhatnál...

2011. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
"Az a baj, hogy a párom ezt kevesli. Azt mondja, hogy nekem tök könnyű lesz, hogy csak úgy beköltözök oda, és egy fillérembe nem került." EZ MI???????????? Hagyd ott,és be ne költözz a xaros 15millás házába,mert azt fogod hallgatni minden veszekedésnél,hogY az az Ő háza,és te neked rohadtul hálásnak kell lenned mert ott lakhasz. Ez annyira nem is gáz(merthogy bármikor elmehetsz) addig amég nincsenek gyerekeitek,de utána elég pocsék érzés.
2011. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenki kapott tőlem pontot, mindenki hasznos választ írt. Nem is írnék már mást, összességében én is így gondolom. De!


Kérdező! ha tényleg ennyire szerencsétlen vagy, hogy nem szakítottál még ezzel a barommal, akkor is tedd félre a pénzed és a ha munkába állsz akkor is!!! Tudod mit mondj? Egyszerű: gyűjtöd a pénzt a gyerekeitekre (majd ha lesz), ha meg nem lesz akkor legalább nem egy pasit tartottál el addig sem, hanem talán tudsz saját lakásra is költeni!


Ez a faszi önző, irigy és nem szeret!

Hidd el!


Amik elhangzottak fentebb, mind igazak, és nyugodtan érvelhetsz velük a pasidnak.

2011. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy irassa rád a ház felét,és gondoskodni fogsz róla hogy tudjál minden honapban félretenni egy összeget. :-)
2011. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy egyszer te is befogsz költözni abba a házba, de hiába adnál bele x összeget, ha abból a házból semmi nem lesz a tiéd.Ha véletlenül szétmentek, búcsúzhatsz a pénzedtől, ami a házban maradt. Szerintem már alapba nagy bunkóság a párodtól, hogy elvárja, hogy ilyen körülmények között adj pénzt a házba. Esetleg majd, ha már felépül, te is végzel a sulival, és munka mellett veszel bútorokat. Házasok még gondolom nem vagytok.Így válás esetén fele-fele még szóba sem jöhetne.
2011. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
első sorba ha párod nem érti meg hogy nincs rá pénzed akkor ez már baj,másiktól ne várjunk el olyat ami nem megy,azt kell mondanom ha fizikailag nem elég neki hogy segitesz ott már baj van mert többet vár el tőled mint amit adni tudsz ez hosszú távon nem fog müködni,bocs hogy ezt írom de még segge alá tesznek majd nem mindent addig ezt nem is fogja meg érteni,ha ki bírja kapcsolatotok akkor lépj csak hogy pl veszel egy két bútort de azt is csak akkor ha már nem lesz ilyen bunkó.
2011. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!