Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Épül egy ház, és rámegy egy...

Épül egy ház, és rámegy egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párom, akivel már 5 éve együtt vagyunk, 2 éve építkezésbe kezdett. Saját erőből, saját pénzből. Nagyon jól keres, ezért megteheti hogy nem vesz fel hitelt, erre gyűjt már több éve. Tudni kell róla, hogy minden munkát, amihez ért, megcsinálja. Talán a burkólóanyagokat nem ő fogja lerakni, de azon kívül: bevezeti a vizet/áramot, sziget, fest,betönt önt stb.

A szülei 3-4szár e ft-tal segítették.

Én anyagilag nem tudok egyenlőre még beleadni semmit, mert tanuló vagyok, alig keresek e mellett valamit. Fizikailag sokat segítettem, ahol tudtam, és fogok is.

Az a baj, hogy a párom ezt kevesli. Azt mondja, hogy nekem tök könnyű lesz, hogy csak úgy beköltözök oda, és egy fillérembe nem került. Úgy gondolja, hogyha havi 10 ezer ft-ot, akkor annyit, de vegyek ezt azt, és járuljak hozzá. Az a baj, hogy 10 ezret sem tudok rákölteni, és ha tudnék is, értelmetlennek találnám, mert az nagyon csekély összeg, egy 15m ft-os projekthez. Lehet igaza van, és tényleg ha valamit is, de segítenem kellene anyagilag? Lehet hogy ettől úgymond jobban érezné magát?

Lehet össze tudnék spórolni annyit, de akkor egy ft-om sem maradna kb 1 év múlva. Mert némi pénzem van félretéve.

Mindig mondja, hogy sok h*lyeségre költök. Pedig tök általános dolgok ezek, amiket mindenki megvesz. Ruha, kozmetikum, kaja. Ugyanis az én szüleim nekem semmit nem vesznek meg. (mosóportól kezdve, kaján, gyógyszeren, telszámlán keresztül mindent magamnak fizetek). És azt mondja, hogy ha ezeken spórolnék, akkor azt a pénzt elkölthetném a házra. Van köztünk majdnem 8 év korkülönbség. Most érzem csak, hogy ez sok. Régebben hasonlóan gondolkodtunk. Most már másképp. De ő is volt annyi idős mint én, és nem hiába nem annyi idősen kezdett építkezni. Lehet hogy 4-5 év múlva én is megtehetném hogy vegyek egy lakást, félig saját erőből, félig hitelből. Mondtam már neki ezt is.

Közben meg csak egyre távolabb kerülünk egymástól, egyre többet veszekszünk. Rá fog menni a kapcsolatunk? Attól is félek, hogyha egyszer összeköltöznénk, és nekem valami nem tetszene (pl hogy otthon is a fürdőszoba úszik utána a víztől, kosztól) és szóvá tenném, lehet az lenne az első szava, hogy ha nem tetszik valami, el lehet menni. Félek hogy mi lesz kettőnkkel. Nem akarnék csak úgy egy 5 éve kapcsolatot kidobni. És ahogy látom ő sem. De nem tudjuk megoldani ezt. Ő nem változtat a viselkedésén, én próbáltam már. Nem érti meg hogyha lenne munkám, és nem tanulnék, akkor biztos vennék amit tudnék.

Másrészt neki könnyű, otthon él, az anyja egy ft-ot nem kér el tőle semmire. Se kajára, se rezsire. Nekem sokkal több az ilyen jellegű kiadásom, mint neki. Ha az én anyám is így állna hozzá, hogy nem kér tőlem semmit, tegyem inkább félre, hamarabb gyűlne nekem is a pénzem.


2011. dec. 12. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz a helyzet. Neked sok a havi 10 ezer fortint is, ha különmentek meg nézhetsz a pénzed után. Neki a 15 millás ház árához képest valóban semmi, de a spórolásba, a lemondásba belesegíthetsz. Segyíthetsz átérezni a dolgokat. Lehet, hogy csupán ez a célja. Ha így haladtok valóban rá fogtok menni.
2011. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Jó, hát végülis jogos, hogy ha te is abban a házban fogsz élni akkor hozzá kéne járulnod. Viszont, ha anyagilag képtelen vagy rá, akkor ha fejre állsz sem lesz pénzed. Majd, ha mnkába állsz, belefizeted a bútorokat vagy nem tudom...
2011. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igazad van, és jól megfogalmaztad. Lehet hogy csak azt akarja, hogy én is tudjam, mi az hogy lemondani valamiről, más célok érdekében.

És amúgy ő nem is költ semmi másra, csak erre a házra. Szóval lehet hogy ez van a dolgok hátterében.

2011. dec. 12. 11:09
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

néha néha vegyél 1-2 bútort vagy valami kis apróságot a házba ha szét mentek azt viheted magaddal, mert te vetted



az építkezésbe én sem szívesen adnék, hisz az az övé maradna,de mozdítható dolgot vennék

2011. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Nehéz kérdés ez, de megértem, hogy miért nem tudsz adni semmi pénzt abba a házba. A barátodnak meg kéne értenie, hogy téged nem tartanak el úgy a szülei mint őt, ezért nem tudsz beleszállni a ház költségeibe.

Mondjuk én csak akkor adnék pénzt, ha a ház egy része az enyém lenne, mondjuk a befizetés arányában.

Azt megteheted, hogy megmondod neki, a félretett pénzedet odaadod, de akkor a ház egy része papíron is a tied. Nem tudom mennyi az a félretett pénz, illetve mire szánod, de ha hosszútávban gondolkoztok együtt, akkor így ezt érdemes lenne befektetni. És így nem mondhatja később sem, hogy ha nem tetszik valami, el lehet menni. :)

2011. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 bánomisén ***** válasza:
100%

Van, akinek van pénze, amit elkölthet arra, amire ő gondolja, van, akinek nincs. Van, akinek segítenek a szülei azzal, hogy biztosítják az anyagi hátteret, van, akinek nem.


Szerintem irreális a párod részéről, amit kér, hiszen neki is tisztában kellene lennie azzal, hogy diákként nem keresel annyit, hogy több milliós dologba beszállj. Gondolom, ő sem azért kezdett házat építeni, mert rád, a te pénzedre számított, hanem azért, mert úgy gondolta, fel tudja építeni egyedül is.

Ő is várhatott volna addig a házépítéssel, amíg elvégzed a sulit és kereső emberré válsz, akkor nyilván többet tudtál volna beleinvesztálni ebbe a projektbe, de ő nem ezt tette.

Egyébként meg mi lesz, ha úgy fordul esetleg a dolog, hogy szétmentek? Akkor a pénzedet beleraktad egy olyan házba, amihez semmi közöd a továbbiakban?


A párod nem az apád, hogy neveljen és megtanítson a pénzedet beosztani. Ha nincs miből adnod, akkor nem adsz, mert nem tudsz, ezt egy felnőtt embernek be kellene látnia. Bőven elég, hogy fizikailag besegítesz neki az építkezésben, mi mást is tehetnél pénz nélkül? Enned kell, tisztálkodnod kell, az is pénzbe kerül, és ha csak annyid van, hogy ezeket fedezd belőle, akkor nem vethet a szemedre semmit.

2011. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ez nem jogos elvárás.


A pénzügyeket még párkapcsolaton belül is pénzügyként kéne kezelni, és nem érzelmi kérdésként.


Ergo: te nem adsz bele semmit, tulajdonod sem lesz benne, ez egy tiszta ügy. Ha odaköltöztök, akkor is az övé marad, ha összeházasodtok, de ha nem, akkor is, szerződésben lehet rögzíteni, hogy a ház 100%-ban kizárólag az ő tulajdona, hiszen csak az ő pénze van benne.

Ha viszont odaköltöztetek, akkor a rezsibe fele-fele be kell szállni, hiszen azt Te ugyanúgy használod.


De a probléma szerintem itt nem a pénz, hanem az, hogy elhangzik ilyesmi, mint "neked tök könnyű lesz, mert csak beköltözöl". Ha attól kéne félnem, hogy majd azt dörgöli az orrom alá, hogy nem tettem hozzá semmit, és ha nem tetszik, el lehet menni, akkor nálam azt a kapcsolatot megette a fene... Nem várnám meg, hogy ez elhangozzon. 5 éves kapcsolat ide vagy oda, ha nem jó, akkor nem jó.

2011. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Tuti lepontoznak,de megosztom a véleményemet.

Ez egy eléggé kényes ügy.Ott kezdeném,hogy ha tényleg komolyan gondolná veled és hosszú távon akarna egy egész életre téged,akkor nem lenne ilyen hogy adjál pénzt a házba.Hiszen nem csak az az ő pénze kellene hogy legyen,hanem a TI PÉNZETEK.Értem én,hogy 15mFT-nál elvárja hogy ne csak ő fizessen,de ha nem birsz mert tanulsz,akkor nem bírsz...Nem hajlandó arra a pénzre azt mondani hogy az a TI PÉNZETEK ÉS NEM CSAK AZ ÖVÉ.Szerintem ez a pasas egy önző és irigy.

Ha én lennék a helyzetedben,akkor azért én megemlíteném neki,hogy ha azt akarja hogy KÖZÖSEN ÉPÍTKEZZÜNK,és én is adjak bele a házba pénzt,akkor vegyen feleségül,de még nem is vesz el,de irjunk papírt róla hogy az én pénzem is a házba van.Szerintem egy kapcsolatban ahol eljön az építkezés,ott az azért már elég komoly (kellene hogy legyen) és vélhetőleg el is jött az ideje ekkora már a házasságnak,de úgy látszik a te barátod 5év után nem gondolkodott ezen.Bár,lehet hogy nem is vagytok házasság pártiak,de a papír lehetősége ott VAN MÉG.Ez a férfi nem akar téged eléggé,hidd el.

2011. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van kedves utolsó, csak azért valahol bármennyire is szereti az egyik ember a másikat csak bosszantó, hogy ő téli szalámira költi a pénzézét a párja meg párizsira.
2011. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát nekem a pofám leszakad..!


Van 10 000 Ft-od egy hónapra magadra és a családodra, s abból járulj hozzá egy 15 M-ós házépítéshez? észnél van ez a férfi?


Még a házépítés mellett is ÖNEKI illene TéGED támogatni. Mert gondolom Neki még a házépítés mellett sem csak 10 000 Ft-ja van magára egy hónapban megélni.


Arról nem beszélve, hogy a fizikai munkával, természetben hozzájárulsz az építéshez, amit ha nem csinálnál, akkor lehet, hogy kisegítö munkásokkal kellene csináltatnia, PéNZéRT!

2011. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!