Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek, sgitsen...

Nem tudom mit tegyek, sgitsen valaki! Lehet hosszu lesz amit irni szeretnék, de remélem elolvassátok és adtok pár tanácsot!?

Figyelt kérdés

Anyámék egy udvaron laknak tesomékkal,nekik van egy 5 éves lányuk.A sogornöm nekem nem tetszö mondatot mondott a férjemnek,nagyon megbántott vele.Szivesen mennék az anyámhoz és az én 5.5 éves lányomat is szivesen vinném a tesom gyerekéhez,tök jol kijönnek.A probléma az hogy mindenki kint van az udvaron,de nem állnám meg szo nélkül a sogornöm megjegyzését.Viszájt kelteni nem szeretnék.Anyám nem tudja mért nem akarok menni,nem tudja mi történt.

A sogornöm müszakvezetö vagy boltvezetö helyettes ott ahova a férjem ment vásárolni.A pénztáros kérdezte a férjemet van e valamilyen kártyája(nem tudom milyen),erre a férjem megjegyezte viccelödve:nem rendezett nekem a sogornöm.Erre a válasz a sogornömtöl:Sajnos nem tudom megválogatni a rokonaimat!Ezen a mondaton akadtam ki,de lehet csak én vagyok érzékeny!?Na én ezek után nem fognám magam vissza ha találkoznánk,de anyámék is tuti ott lennének.Kettejük között meg nem akarok viszájt,de akkor mit csináljak?Nyeljem le?Ök ritkán jönnek hozzánk,mi meg csak anyámék miatt megyünk,meg a 2 gyerek miatt(mert hiányolják egymást).Mit tanácsoltok mit tegyek?Tanácstalan vagyok,meg mérges is a sogornömre.


2009. máj. 16. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Találkozzatok (örökre úgyse kerülgethetitek egymást), és mondd neki ezt:


-"Figyelj, lehet, hogy én értettem félre, de rosszul esett, amit a múltkor mondtál." És meséld el, amit fent írtál, aztán várd meg, mit reagál erre ő. Hagyd, hadd mondja végig! Tényleg elképzelhető az is, hogy félreértés az egész. Ha meg nem, akkor legalább megtudod, mi bántja veled kapcsolatban... De akkor is, innen már el tudsz indulni.

2009. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem engedd el a füled mögött, ne törődj vele. sajnos az én sógornőm is rosszindulatú, szent meggyőződésem, hogy a tesóm, aki jóképű, dolgos, káros szenvedélyektől mentes, sokkal de sokkal jobb nőt érdemelne. de ez az ő választása volt, nem is próbáltam lebeszélni róla, és biztos nem is lehetett volna. bár mai napig rejtély számomra, mi tetszik benne tesómnak. se nem szép, se nem okos és rosszindulatú. amit megtanultam a 15 év alatt, az az, hogy egyik fülemen bemegy amit sógornőm mond, a másikon meg kimegy. nem kötöm az orrára a pénzügyeinket és a személyes problémáinkat, így nem adok alkalmat arra, hogy kiteregesse azokat máshol. mert ő meg ilyen. felnagyítva, eltorzitva kibeszél mindent. így beszélgetésein kizárólag arról szólnak, hogy ki mit főz és milyen idő van. az ilyen egyszerű emberekkel nem érdemes vitatkozni. én elengedem a fülem mellett a bepróbálkozásait.
2009. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Okos enged szamár szenved. Mint írtad a gyerekeket nézed, hát akkor tedd is azt, és tisztázd a problémátokat, mert nem az kelt viszájt, ha beszólsz neki, hanem az, ha nem mész hozzájuk. A gyerekeknek hogyan magyarázod ezt meg? Bocsi, de makacsok vagyunk ezért nem találkozhatsz az unokatesóddal? Nem, ezt neked kell lerendezned, de balhé nélkül és higgadtan. Neked legyen több eszed.
2009. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!