Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam itt uvolt, nem tudom...

Anyam itt uvolt, nem tudom leallitani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azon akadt ki, hogy itt van a baratom. Utalja, mert vannak problemai, mar pszichiatrian is kezeltek, de engem is.. Anyam mar nem is tudom miota erezteti velem napi szinten, hogy nem szeret, es hogy a hazban nincs maradasom. Most abbol indult ki az orditozas, hogy este ettunk, es egy ures fazekat az asztalon. Tesomat is be akarja vonni, holott annak a szerencsetlennek koze nincs mar hozzank, van sajat elete. Mit lehet tenni? Anyam szerintem nem normalis. Vannak tevkepzetei, pl. hogy meg akarjuk olni, nem eszik semmit, komolyan, semmit, hergeli sajat magat, stb. Regen engem ok nelkul is megvert parszor, ha meg lefogtam a kezet, addig tekergett hogy bekekult es a munkahelyen terjesztette hogy mindennap megverem. Mut tegyek? Egyelore nincs munkam, sem a baratomnak, de havi 17 ezerbol nagyjabol fenntartom magam.(arvaellatas) Felorol ez a helyzet.


18/L


2011. dec. 9. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ma nem suliban kellene lenned? Tudtommal az árvaellátás összege, az minimum 28 500 Ft körül van.. Ebből te, hogy kapsz 17 000 Ft-ot?
2011. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mar van erettsegim/szakmam, mar csak munka kene hogy legyen lakasom es penzem egy masodik szakmara..
2011. dec. 9. 10:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem kaphatnál árvaságit.
2011. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
23 eves korig jar. De nem ez volt a kerdes, hogy kaphatok-e arvasagit, hanem hogy a hocipom tele van anyammal, mert teszi tonkre magat TUDATOSAN, batyam fele se nez, es szerintem en sem fogok. Baratom edesanyja jobb anyam, mint aki vilagra hozott, es ez faj, mert kb. irigy arra hogy van parom, stabil kapcsolatom, o meg meg mindig abban el, hogy apam egyszer talan meg hazajon..de nem fog. Ha lesz ilyen kitorese meg egyszer, gondolkodas nelkul rahivom a mentoket es megy be szepen a pszichiatriara, mielott vagy sajat magaban, vagy masban kart tesz.
2011. dec. 9. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs más, mint mielőbb munkát találni, neked és a barátodnak is, és mielőbb elköltözni. Ha ez a közeg amiben vagy nem sarkall arra, hogy lépj, akkor nem tudom mi kell hozzá.
2011. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
AMar az is sarkall, hogy kerek-perec kozolte, hogy a karacsonyt nem tolthetem itthon.. Vagy az utcan toltom, vagy valami kocsmaban, mert a baratomeknal nem akarok zavarni szenteste, akkorsem, ha csaladtag vagyok.
2011. dec. 9. 11:06
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne legyél mártír, ez a "nem akarom ott tölteni" egy baromság! Ha szívesen látnak, akkor el kell fogadni, nincs ebben semmi. Ha meg inkább otthon maradsz, az a te bajod. Amit szívesen adnak/felajánlanak azt el kell fogadni.
2011. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet intézetbe valahogy elvitetni? Esetleg orvos segítségével?
2011. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
készíts el felvételt és nézesd meg vele mit szól a saját viselkedéséhez
2011. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nekem még mindig több ponton is sántít. Először is: Az árvaellátás legkisebb összege: 2011-ben 24 250 Ft. Árvaelltást csak akkor folyósítanak 16 éves kor után, ha nappali tagozaton tanul a diák, és ezt maximum 25 éves korig.

Érettségid/szakmád van. És ezt 18 évesen. Tudtommal (ebben nem vagyok teljesen biztos) jelenleg ez úgy áll, hogy ha szakmát végzel, az nem készít fel az érettségire, tovább tanulsz és utána lesz meg. Vagy, ha érettségizel, szakmád akkor sem lesz. Ez itt számomra továbbra is sántít.


Édesanyádat szídod, amiért kiakad. Miért ne akadna ki? Otthon vagy, odahozod a barátodat is, etet itat mindekettőtöket, és mosogatni sem vagytok képesek.


Azon felül, hogy nem sok minden stimmel a dologban, inkább neked kellene segítened neki, ha tényleg beteg és nem elérni azt, hogy teljesen tönkre menjen.

2011. dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!