Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most hogy mondjam meg Neki,...

Most hogy mondjam meg Neki, hogy ne jöjjön, vagy hogy legyen?

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt három éve, testvérem megházasodott,nekem is családom van, és elég messze lakok Tőlük. Édesanyám el szeretne jönni hozzánk két hétre,csak az a baj,hogy mivel nem sikerült befejezni időben az építkezést, így még egy hónapot Anyósomnál lakunk. Fokozza,hogy itt lakik még a két másik gyermeke, az egyiknek két gyerek van,a másiknak csak barátnője,és nekünk meg itt a négy éves fiunk. Mindenkinek saját szobája van, 25 nmesek. Mármint a családoknak. Hatalmas a ház,de ha most jön anyukám,akkor velünk kell aludnia egy szobában,és nem tudom,hogy igazítsam össze a gyerek fektetést, Anyu alvását,és a mi fekvésünket.Na meg persze, hogy ennyien vagyunk hát elég kellemetlen. De szeretném is ha jönne, mert ritkán találkozunk, és mivel Apu karácsonykor halt meg, szüksége van ránk, hogy kikapcsoljon kicsit.Na ezért nem szeretném megbántani azzal, hogy ne jöjjön.. De akkor mégis hogy csináljam, hogy mindenkinek jó legyen? Előre is köszönöm a válaszokat!

26/L


2011. dec. 7. 14:48
 1/8 tekike99 ***** válasza:
100%
Esetleg ti nem tudnátok őt meglátogatni?
2011. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sok jó ember kis helyen is elfér ;)

ez csak átmeneti állapot és csak a karácsonyról van szó, szerintem ez nem lehet gond, hajrá ügyesen!

2011. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
na ez az, mi megyünk mindenféleképpen, de szóvá tette, hogy akkor eljönne és velük menne vissza haza, mert mi csak három napot tudnánk lenni, mert a férjemnek is és nekem is dolgozni kell sajnos. Ő meg azt mondta, hogy neki az még rosszabb lenne, hogy mire megszokná, hogy együtt a család, addigra már itthon is vagyunk. és ezért nem tudom, mit csináljak.
2011. dec. 7. 14:58
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves második, igazad van, párom is ezt mondja mindig:) csak furcsa nagyon a helyzet.
2011. dec. 7. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:

főleg a szeretet ünnepén! mond el a családtagoknak h nem szeretnéd ha édesanyád egyedül töltené a karácsonyt, az ünnep más a gyerekeknek is, ilyenkor lehet lazábban "lenni", össze lehet hangolni.

előző voltam, lemaradt

2011. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vállald a kellemetlenséget azért, hogy anyukádnak ne kelljen magányosan átvészelni az ünnepeket.

Gondolj bele, milyen rossz lehet egyedül, férje halála évfordulóján, ráadásul épp a szeretet ünnepe közepén. Nem tudom, hogy viseli a dolgot, de szerintem nagy szüksége van rátok. A gyerekre nyilván tekintettel lesz. A felnőttek meg tudnak alkalmazkodni egymáshoz ebben a pár napban.

2011. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igazából nem magam vagy mi hármónk miatt aggódom, hanem anyósomék és a gyerekei részéről. Mondtam, hogy jönni szeretne, elfér a szobánkban, de csak húzták a szájukat, fintorogtak,és jöttek a megjegyzések, hogy hát sógornak is meghalt az anyja még se hozza ide az apját. Lehet, hogy őt nem zavarja mi van vele. Végül is mindegy mit gondolnak, egy hónap, max kettő és költözünk...
2011. dec. 7. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha inkább ti mennétek?
2011. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!