Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 évesen apasági vizsgálat?...

14 évesen apasági vizsgálat? ( a kérdés túl rövid, a magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk külön a gyermekem Apjától.Élettársi kapcsolatból békében váltunk el.Gyermektartást kénye-kedve szerint fizetett ritkán kértem a segítségét.A gyermekünket viszonylag rendesen látogatta,foglalkozott vele.Fél éve megismerkedett egy roma nővel.Azóta beköltöztette a nő a családját ,elveteti magát 45 évesen gyereket akar szülni.A kapcsolat óta nem foglalkozik a gyerekkel nem látogatja.Kb1 hónapban egyszer hívja,ridegen flegmán.Most ott tartunk ,hogy apaságit! akar csináltatni,annyira ki akarja sajátítani volt párja,hogy még ezt is kitalálta,hogy nem az övé a gyerek!!!Mit tehetek,normális dolog ez?
2011. dec. 7. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak csináltassa, legalább utána megszégyenül, és nem is kevés pénzbe kerül. Na az én apám is szó szerint ugyanez volt. Készülj fel, ha megszületik ott a gyerek, akkor a közös gyereketek semmi se lesz, engem is kitagadott, mert neki csak egy gyereke van(!!!), aztán úgy intézte, nehogy örökölhessek utána.

Szóval ülj le a fiaddal, és mondd el ezeket neki, hogy ne érje még nagyobb hasbarúgás.

2011. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyerek születésénél elismerte,hogy övé a fiam,nevére is vette.Most meg kell aláznom az így is sérült lelkű gyerekemet,hogy már az Apja nem is gondolja gyerekének?Sosem követelőztem,Ő sosem kételkedett bennem.Végig kell csinálnom ilyen megaláztatást a gyerekkel???
2011. dec. 7. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem fordulj valamilyen jogtanácsadóhoz, az önkormányzatoknál szokott működni ilyesmi.
2011. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg arra számít, hogy megaláztatásnak fogod érezni, és nem fogsz belemenni, így megszabadul végleg a gyerektartástól.

Nem mondom, van esze.

Fogadni mernék, ha azt mondanád neki, hogy most már te ragaszkodsz a vizsgálathoz, de neki kell kifizetnie, visszavonulót fog fújni.

A fiaddal pedig beszéld meg, hogy értse, mi miért történik.

Itt most a pénzről szól minden.

2011. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Ljudennel.

fizettesd ki vele mindenképpen, a fiaddal meg beszélj, ne uszítsd ellene, de mondd meg, hogy most kvázi nem tudja hogy mit csinál, tehát nem ellene irányul.

Itt nincs jó megoldás, csak kisebb rossz van. Talán ha gyorsan rendezitek le, hamarabb túljut a gyerek rajta...

Együttérzek veletek.

2011. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, ha annak idején, mikor a gyermek született a volt élettársad apasági nyilatkozatot tett, azzal elismerte a gyermeket sajátjának. Végül is pereskedhet ő, akár be is bizonyosodhat az igaza, attól még a gyerek a nevén marad, (akkor is, ha nem ő a biológiai apa) mert az apasági nyilatkozat egyenértékű az adoptálással. Nem éltetek házasságban, tehát nem automatikusan került a nevére a gyermek. Kellett hozzá az apasági elismerő nyilatkozat. Keresd elő, lehet szükséged lesz rá. (a hivatalban ahol kiállították kell lennie másolatnak az archívumban)Üdv.
2011. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad.
2011. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nem értem ,hogy egy eddig jól működő dolgot miért akar tönkre tenni ez a "boszorkány". Élem én is az életem,éljék Ők is,ez így természetes.A gyerektől miért kell félteni az apját,tényleg ennyire minden a pénzről a lakásról és az ő hasznáról szólna?Ilyen gusztustalan módon akar mindent magának?Nekem semmi nem kell,de a gyerekemtől miért akarja elvenni(ellene fordítani)az Apját?
2011. dec. 7. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Elvenni és ellene fordítani csak azt lehet, aki HAGYJA. Sajnos szembe kell nézned a ténnyel, hogy a volt párod az, aki nem harcol a fiáért, nem áll ki mellette egyértelműen. Könnyebb a nőt hibáztatni, és nyilván az ő viselkedése is fényévekre van a kulturált, emberi stb. megoldásoktól, de alapvetően ő mégiscsak logikusabb, hogy a maga érdekét nézi.
2011. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Rettentően sajnálom, hogy ilyen dolgokon kell keresztül menned, és hogy csalódtál a volt élettársadban.

Mindig megdöbbenek, milyen emberek élnek velünk ezen a bolygón. Szomorú. Sajnos én is ismerek hasonlót, de azért ennyire nem durvult el a helyzet. Jó tanáccsal nem tudok szolgálni, csak jókívánsággal. Remélem rendeződnek a dolgok és a gyerek is túlteszi magát rajta.

2011. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!