Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzátok vagy...

Hogy magyarázzátok vagy magyaráznátok el a gyerekeknek, hogy ha vmit nem tudtok nekik megvenni, mert egyszerűen nem telik rá?

Figyelt kérdés
Itt most nem nélkülözhető luxus dolgokra gondolok, hanem alapszükségletekre, ruha, cipő vagy olyan dolgokra, amik nélkül lehet élni, de sok pluszt adhatnának, sport, szakkörök, hobbi, stb.-hez felszerelés.
2011. dec. 5. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony függ a gyermek befogadó képességétől is.
2011. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
hány éves gyermeknek?
2011. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

hasznalt v kinai ruhaban jar. kinai 300 ftos polora festek neki scooby doot v donald kacsat, neki akkora nagy dolog, mintha boltban vennem 2-3000 forintert.

még kicsi, kesobb nem tudom mi lesz

2011. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Mivel pici koruktól megszokták,hogy nem kapnak meg mindent,amit akarnak,nem olyan nehéz. Azonfelül mindig belevontuk őket a vásárlásokba, a család gazdálkodásába.

Tudták azt is,hogy nem költhetünk el minden pénzt,mert kell tartalék is.

Így a rosszabbodó helyzetben is tudomásul veszik,hogy nekünk csak ennyire telik. Igaz,hogy nem örülnek neki,de beletörődnek.

2011. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
En igy nottem fel. Felfogtam, hogy nekem nem lehetnek olyan ruhaim, jatekaim, iskolai felszerlesem, ami a barataimnak, osztalytarsaimnak voltak. Nem hisztiztem, nem konyorogtem, csak titokban vagyakoztam. Egy hatalmas kiszurasnak gondoltam ezt az egeszet az elettol, de igy felnott fejjel kisgyereket nevelve rajottem, hogy sokkal tobbet tanultam ebbol, mintsem azt gondoltam. Nem konnyu gyerkkent igy elni, de nem lettem sem serult sem lelkibeteg, nem hatalmas tragedia ez.
2011. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolsó! Mi már később vagyunk.....

Sehogy nem érti meg és néha úgy érzem mintha a falnak beszélnék. Meg vannak a maga kívánságai: ilyen márkás nadrág, meg olyan márkás póló... Nem buta, hogy felfogja, hogy most össze kell húznunk a nadrágot, mert egy fizetésből élünk... Szerintem is a ruhákon sokat lehet spórolni, a kínai is megteszi... Ennek ellenére ellenzi, hogy eljöjjön velem mert ugyebár magamra még sem próbálhatom föl a nadrágot... remélem nem sokára kinövi és akkor nem fogja felvenni.. és kénytelen lesz eljönni a boltba mert nem kap divat ruhát.

Elég nekünk kifizetni a havi 24000 ft-os kollégiumi díját, havi zsebpénzt adni, havi 4000-5000 ft osztálypénzt mert ugyebár idén nyáron is 1 hetes külföldi nyaralásra mennek, ezen felül magán tanárt is fizetünk neki..... Mindezek ellenére némi hála, vagy köszönöm nála újdonság lenne.., csak az, hogy még többet akar!

Még szerencse, hogy a másik gyerek nem lett követelőzős...

2011. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

HA jól gondolom, épp kamaszodik a gyerkőc.:)

Nem könnyű kor, ezzel akar kitűnni a többiek közül. Inkább arról kellene vele elbeszélgetned, hogy nem a külsőségek számítanak.

2011. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5. (22;33) vagyok!


Van egy noverem is. Szolgalati lakasokban laktunk, anya takaritott iskolakban, apa karbantarto volt. Sosem hazudtak nekunk, sosem szepitettek a dolgokon, sosem igertek meg semmit, amit nem tudtak teljesiteni, ha megis ilyet kertunk, akkor elmagyaraztak, hogy nincs annyi penzunk, hogy megvegyek, de ha lehetseges volt, akkor otthon megcsinaltak nekunk, vagy legalabb is valami hasonlot.

Anyagiakban nagyon meg voltunk szoritva, de minden mast megkaptunk a szuleinktol. Rengeteg idot toltottek velunk, a csalad mindig egyutt etkezett, anya rengeteg holmit kotott nekunk, apa pedig geppel vart nekunk ruhakat (nagymamam varrono volt, meg gyerekkoraban megtanulta a szabas-varrast). Nagyon sok jatekot keszitettek nekunk, rengeteget tarsasjatekoztunk, kartyaztunk. Aztan amikor apanak sikerult jobban fizeto allast talalnia, akkor vettunk autot, rengeteget jartunk satorral kirandulni.

Kozepiskolatol mindketten elkezdtunk diakmunkakat vallalni, a kapott penzbol a sulis dolgainkat fedeztuk, bulikban azt a penzt koltottuk, sosem kertunk zsebpenzt.

Egy nyar elejen (noverem 18 volt, en 15) kineztunk anyanak egy okj-s tanfolyamot. Kerestunk munkat es nyar vegere ketten osszeszedtunk 150ezer forintot a tanfolyamra es beirattuk anyat. Ennek mar 15 eve lassan. Azota vezeto pozicioban van egy alapitvanynal, apa kemeny fizikai munkat vegez egy cegnel, ami reszben az ove. A noverem es en sajat csaladjainkkal kulfoldon elunk. Segitettunk anyaeknak felepiteni egy hazat, aztan a tetoterben felepitettunk egy kulon lakreszt a noveremeknek. Nemsokara osszejon ujra a penzunk es abbol nekem veszunk egy lakast a hozzajuk kozeli varosban.

Es hogy miert irtm le mindezt?

Szerintem az, hogy a gyerek hogy all hozza a szegenyseg kerdesehez csak neveltetes kerdese. Ha a szulo oszinte a gyerekhez es kolcsonos a bizalom, akkor a gyerek megtanulja, felfogja esszel, hogy a kovetelozessel nem segit a szulein. Mi mindent megteszunk egymasert, tudjuk, hogy mikor mi a fontosabb es kepesek vagyunk barmit felaldozni a masikert.

2011. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon jó volt olvasni, főleg a legutolsón gondolkoztam el nagyon.

Én már felnőttem, a gyerekeim még nagyon picik, de majd később aktuálisak lesznek az ilyen kérdések nálunk is, ebben biztos vagyok...

Azért is voltam kíváncsi, mert már gyerekkoromban úgy gondoltam, hogy a szüleim nagyon rosszul tálalták nekünk (2 tesóm van) a dolgokat, most kaptam még egy adag megerősítést. Folyton csak felelőtlenül ígérgettek, nyilván nem rosszból, talán csak nem gondolták végig, hogy ezzel a bizalmat fogjuk elveszteni feléjük (3-ból kettőnknek sikerült is). Emellett meg folyamatosan azt láttuk, hogy haszontalan dolgokra költenek sokszor. (Pl. irodából leselejtezett nagyon ronda bútorok, amikre nem is volt szükség, viszont zsúfoltabbá tették a lakást. Meg a sokadik szerviz az ezeréves keverős mosógépre, centrifugára, amiből már legalább 2 automata mosógép kijött volna abban az időben. Most csak kiragadtam ezt a 2 példát, volt még egy csomó más is.)

A családi programok, amíg voltak, se igazán segítettek rajtunk, mert ott meg mindig csak a veszekedés meg egymás piszkálása ment, szóval egyik dolog csak rontott a másikon.

Szívesen olvasnék még válaszokat, írhattok még!

2011. dec. 7. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!