Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Masodiknak erzem magam, mit...

Masodiknak erzem magam, mit tehetek, hogy ne legyek szomoru?

Figyelt kérdés

Nem feltekenysegbol irok...nem vagyok mar kisgyerek. 19 eves vagyok...

Kiskorom ota "jobban figyelnek" a novremre mint ram...de ugy az egesz csalad...Omindent elsokent elt at, minden nagyobb unnepet, az elso osztalyt, a nyolcadikot, a ballagast MINDENT...keves ido van kozottunk es kovetkezo evben az enyem mar "nem olyan erdekes"...de nem egyszer, nem ketszer mindig ez volt...mindig o volt a tokeletes, es en mindig valahol elvoltam (pedig tenyleg en is jo tanulo vagyok, segitek itthon szoval amigy oke minden)...iden nekem lesz a kicsengetesem, es a fel rokonsag mar lemondta (gondolom tavaly mar eleg volt...)...aztan nem nagyon biztatnak semmivel, csak ilyen negativ dolgokat kapok hogy "meg nem biztos hogy bejutsz", "egyszer haddlam bejutsz-e aztan utana beszelunk..." rosszul esnek ezek a dolgok...mar nem akarok a regi dolgokon keseresni, de hogyan tegyem magam tul ezen? mindig azt erzem en vagyok az aki kevesbe fontos...ertem nem aggodik senki...

tehetek valamit?


2009. máj. 13. 21:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásért, nagyon siettem...
2009. máj. 13. 21:41
 2/15 anonim válasza:
100%
Ezekkel egy dolgot tudsz csinálni...elfogadod...és tanulsz belőle!!Az emlék mindig megmarad,akár nyomokban is...a kérdés az hogy hogyan tudsz megbirkózni vele. Ne figyelj a túlzott pesszimista gondolatokra...nálam a családban semmi probléma nincs,anyámék mindig éreztették velünk hogy ugyanannyira szeretnek mind3onkat...nekem inkább a suliban voltak bajok...az osztályba általánosba 7évig hallgattam a gúnyos megnevezéseket,cukkolásokat 8.ban annyira rossz lett hogy minden reggel azt hallgattam hogy dögöljek már meg! egy egész osztálytól...:S az ilyen dolgokat jobb feldolgozni és elfogadni,én abba nyugodtam meg hogy itt a csalásom...neked meg legyen az ha lesz saját kis családod,több gyerekkel...őket nem fogod kedvenccé emelni...anyám egyet mondott mindig: apátokat jobban szeretem mert belé szerelmes is vagyok XD
2009. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Ne légy gyerek és ne viselkedj így. Igen is féltékeny vagy olyanokért haragszol amikről nem tehet a nővéred. S észre sem veszed a jót.
2009. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
A második válaszolónak üzenem, hogy lehet, hogy a tesó erről nem tehet (egyébként még ez se biztos), de a szülei igen, tehát a szülőkkel kéne beszélni, és ha nem lehet, akkor meg ki kell zárni őket, és a magad erejéből próbálj mindent elérni, és minél kevesebbet rájuk hagyatkozni, és akkor egyszer majd büszke leszel rá, hogy nem kell nekik tartoznod olyan miatt, amihez nem járultak hozzá. Amúgy nálunk meg öcsém a kedvenc, én meg a fekete bárány, pedig nem vagyok én rossz, csak apámnak fiú kellett, én meg lány lettem. Viszont nálunk meg újabban öcsém ezzel visszaél, tehát igenis tehet arról, hogy velem egyre rosszabbul bánnak és egyre jobban semmibe vesznek.
2009. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez igenis gond és az emberbe beleivódik ez asok negatív dolog. tudom. Egyet tehetsz, mindent megteszel h felvegyenek egyetemre. Kikerülsz a családi fészekből. Hidd el jobban fogsz hiányozni és még az is lehet többre viszed mint a tesód. Ne szomorkodj inkább bizonyítsd be te is érsz annyit, sőt!
2009. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem te az a csaj vagy, aki ugyanide írta azt, hogy a tesója kevésnek érzi magát, főleg, hogy ő sikeresebb nála, az a lány is 19. Vagy a tesód írt, vagy pedig te írtál a nevébe? Kisérteties a story hasonlósága, főleg majdnem azonos időben íródott.


Most az a bajod, hogy magaddal nem vagy megelégedve, vagy az, hogy a tesódnak sikerül valami?

Nem értem miért hozzá hasonlítod magad.

Attól még neked nem lesz rosszabb, hogy őneki sikerei vannak. A körtét és az almát nem lehet összehasonlítani ezt neki is írtam. Mindketten jók vagytok, csak különbözőek. Relatív a szépség is meg a tehetség is. Attól még h tesók vagytok nem kell h hasonlítsatok.

Frusztrált vagy, versengeni szeretnél vele? Inkább tekintsd úgy, mnit egy jó példaképet aki motivál. Aggódik érted, és szeret téged. Remélem nem leszel vele ellenséges emiatt.


valamiben biztos tehetséges vagy : sport, művészetek


ezt a dolgot magadnak kell megoldani, ne változtass magadon, inkább csak fogadd el azt, amilyen vagy, egyedül a hozzáállásodon változtass. Ne lássák rajtad h elégedetlen vagy, egészséges önbizalom nem árt, az megszépiti a kisugárzásodat, ez az ami számit, nem az esztétika, meg a külcsín. Sokan undorodnak a botsáska csajoktól, a nagy lógó mellektől, a műanyag lányoktól (szoli szilikon) a barna bőr meg a karcsú test sem szebb a többinél, csak mnidenki a divatot követi, mások elvárásai miatt ne tedd tönkre magad. Mindenkinek más az ízlése, és más jelenti számára a boldogságot. Arra figyelj, maiben jó vagy, olyan ruhát vegyél fel, ami a stílusod, mai illik az alakodhoz. És sose engedd hogy sajnáljanak téged, nem vagy te oylan gyenge hogy szükséged legyen rá. Legyen önbecsülésed, büszkeséged. Persze attól nem kell undoknak lenned, főleg nem azokkal akik segitenek, csak mert nekik sikerül mniden.

Én az unopkatesómmal vagyok így, fiatalabb nálam, vékony de mégis nagyobbak a mellei mnit nekem, ráadásul nem is nagyon eröltette meg magát, hogy jól nézzen ki, a külseje átlagos, csak az alakja nagyon jó, de mégis a pasiknak az számit. Ő bemeséli nekem hogy van vagy 7 udvarlója, persze szerintem ez erős túlzás, csak szereti magát jobb színben feltüntetni, meghát valahol az ilyen nagyképü csajok valojaban elégedetlenek magukkal, ezért keltik a látszatot, hogy mégsem. Ez egy pluszt ad nekik, pedig nicnsm ire panaszkodnia szerintem. Nem hiszi el, ha a pasik a mellét nézik, akkor mnodhatnak akármit, valojaban nem szerelmesek belé, és nem járni akarnak vele, csak szexre kell nekik, és maint megkapták őt, el fogják dobni mnit egy zsepit, ha meg nem kaphatják meg őt, akkor nem kérnek a barátságából.

Mindennek van ám árnyoldala. Ha következő életedbe szépségkirálynő lennél, vagy gazdag, lehet az lenne a baj, hogy felszines barátaid lennének nem igaziak, vagy csak kihasználnának, esetleg irigyelnének és ezért

kiszúrnűnak veled. Ha valaki nem akar odlgozni, és örülne neki ha inkább rokkant lenne, lehet egyszer beteg lesz, és megbánja mait kért. Ezért fogadd el magad, és nézd a dolgok jó oldalát, én is elfogadtam magam, és mintha változtam volna is, a stressz leblokkolja a sikereket.

2009. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem haragszik a nővérére, csak rosszul esik neki. Tisztában van vele, hogy nem a nővére a hibás ezért, csak emellett nem lehet csak úgy elmenni. Én is a kisebbik gyerek vagyok a családban és volt olyan, hogy azt éreztem, elvárják, hogy olyan legyek, mint a tesóm. Az olyan emberekkel, akik olyanokat mondanak, hogy majd akkor beszéljünk, ha bejutsz, nem tudom, hogy mit gondolnak...és ha nem jutsz be, ők annak örülnének? Majd az hoz változást, ha elmész a háztól és elkezded élni az életedet. Akkor majd nem tudnak állandóan a tesód árnyékában tartani. Esetleg megemlítheted a szüleidnek, hogy szeretnéd, ha kicsit több figyelem jutna rád is, mert úgy érzed, hogy az utóbbi időben elhanyagoltak. Szervezz valamilyen közös programot.
2009. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragszik senkire a kérdező, egyszerűen több figyelemre vágyik. Hahó szülők! Egy jó szülő nem érezteti a különbséget a gyerekei között, hanem egyformán szereti és törődik velük.

Mi is ketten vagyunk testvérek, elég nagy korkülönbséggel de soha nem tettek különbséget kettőnk között, és én is így próbálom terelgetni a két saját csemetémet. Nem mindig a gyerek a hibás.

2009. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tegnap mar nem tudtam irni, ugyhogy elnezest kerek...

NEM HARAGSZOM A NOVEREMRE!!! :) o semmirol nem tehet...sot o meg probaja oldani a helyzetet...

Nem, amugy nem o volt aki kerdezett itt, meg akkor sem ha a story hasonlit:)

Ami bant az az amit fennt leirtam, hogy en mindent "masodszor elek at" es az mar senkinek nem erdekes annyira. Nem bosszuskodok, es nem panaszkodok senkinek, csak bant engem es ki kellett irjam magambol. Mindenkinek koszonom a valaszat:) szep napot mindenkinek

2009. máj. 14. 14:35
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Azon,nem igen tudsz változtatni,hogy második vagy a sorban és a kis korkülönbségnek "hála" ahogy te fogalmazol mindent "másodszor élsz át". Nem tudom miért érzed, úgy,hogy ettől te kevesebb vagy, nem vagy olyan nagy szám a családodban. 19 éves fejjel nem ezen kéne keseregned. Ha így érzed ülj le a szüleiddel és beszélj róla. Ez nem normális,hogy így érzel. Ezért mondtam,hogy féltékeny vagy.

Tudomásul kell venned,hogy nem másodszor éled át a dolgokat. Te is ugyan olyan értékes vagy mint a nővéred. Lehet,hogy csak bebeszéled magadnak ezt az egészet? Ez súlyos kisebbrendűség.

2009. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!