Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egymás családját ilyenkor...

Egymás családját ilyenkor illik megajándékozni?

Figyelt kérdés
a barátom és én 18 évesek vagyunk, nemsokára egy éve együtt. anya ma kérdezte, hogy mit adjon neki karácsonyra, és erre felötlött bennem a kérdés, hogy akkor vajon nekem is kellene az ő családjának ajándékozni? de mi van ha ők nem gondolnak erre és mi itt osztogatjuk az ajándékokat, kellemetlen helyzetbe hozva ezzel őket? segítsetek, ilyenkor mit illik, mekkora értékben? azt sem akarom, ha kötelező ajándékozás szaga lenne a dolognak.
2011. nov. 26. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Te ne vegyél az ő családjának semmit. És mond meg anyukádnak hogy ő se vegyen a te pasidnak. Ne hozza kellemetlen helyzetbe hogy ő kap tőletek de az ő szülei esetleg nem készültek arra hogy adjanak neked.

Ráadásul a pénztárcát bőven eléggé megterheli az egész karácsonyi felhajtás + a családtagok ajándékozása. Felesleges most elkezdeni, elég lesz majd ha élettársak vagy ha házasok lesztek.

2011. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha Te nem veszel,de ők igen akkor cikis lesz a helyzet!Szerintem beszéljétek meg a barátoddal a dolgot,hogy legyen ajándék vagy ne!
2011. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jóban vagy velük, és szívesen adnál nekik, akkor adj. Az ajándék nem kötelező és nem is az illemről szól. Tudod, karácsony, szeretet ünnepe, satöbbi. Még ha az emberek ezt el is felejtik.

A legokosabb, ha a barátoddal együtt csináltok valamit nekik, így "adsz is meg nem is".

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a barátoddal, hogy ő hogyan vélekedik erről a témáról. Mindkét családnak kínos lehet, ha ajándékot kap, de ő maga nem készült.
2011. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg a barátoddal hogy adjatok közös ajándékot... :)
2011. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!