Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az anyósom?

Gyűlölöm az anyósom?

Figyelt kérdés
Mikor párommal megismerkedtünk kedves volt velem, de már az esküvő kapcsán is kimutatta, nem tetszik neki, hogy kis esküvőnk lesz - az én döntésem volt - és nem hívhatja meg az alföldi rokonokat, akik persze egyáltalán nem jelezték, hogy valaha is kiváncsiak lettek volna ránk. Esküvő alatt fapofával ült, látványosan fájt neki, hogy elveszíti kisfiát...aztán mikor kiderült, hogy kisfiunk lesz látszott rajta, hogy folyamatosan megpróbál sértegetni...Veszélyeztetett terhesként nagyon aggódtunk a piciért és mikor eljött látogatóba a vetéléséről kezdett mesélni, megfogta a pocakom amitől majdnem rosszul lettem...6 hónapos terhesen jól végigmért az ebédlőasztalnál és megjegyezte, h sokat erősödtem mióta utoljára látott, karácsonykor megjegyezte, h ő feljön hozzánk - nem feltételes módban - mert nem bírta elviselni, hogy a másik menyével jobban elbeszélgettem mint vele...mikor megszületett a pici kértem, h ne vegyen semmit - ritka bóvli izlése van - de azért csak hozott rugdalózókat, aztán mikor fiam még csak 74-es méretű ruhát hordott 104-es (!) méretű ruhát küldött, de nem hozta magával mikor látogatóba jött,hanem amikor a fia utána hazavitte, akkor adta oda neki egy szar nájlon szatyorban. Gyűlölöm és ez egyre erősebb, legszívesebben megtiltanám, hogy átlépje a küszöböt a sápadt képével, de szeretem a férjem és ezt nem tudnám vele megtenni. Ő nekem ad igazat, megérti miért vagyok kiakadva az anyjára, bár szerinte csak nem tud jól kommunikálni...én viszont látom a szemében, hogy nem bírja elviselni a kirekesztést...mit tegyek???
2011. nov. 26. 13:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A hozzászólásokat elnézve hát nem valami pozitív a vélemény rólam...Kedves 8-as hozzászóló remélem tényleg nem ilyen menyed lesz, ha ilyen szörnyűnek látsz. Az egészhez még annyit a saját védelmemben, hogy amikortól megismerkedtünk én mindig kedves, tisztelettudó és előzékeny voltam vele. Mint egy jó meny sütöttem neki a sütiket, meghallgattam mikor a másik menyét szidta, tanácsot adtam, hogyan lehetne javítania vele a kapcsolatán és hogy ne haragudjon rá azokért a dolgokért amiket elmondott. A férjem tényleg jó ember, ha a férjemnek tennének a szüleim megjegyzéseket én is elfogadnám ha nem akarna velük gyakran találkozni és én is kiállnék mellette. Mellesleg nem fejmosásra számítottam, hanem arra, ha esetleg van sorstárs a hozzászólók között, valami tanácsot kaphatok, hogy hogyan kezeljem jobban. Kedves 8-as, nekem pont az a problémám, hogy nem a jó szándékot érzem a részéről - ahogy ezt már írtam.
2011. nov. 26. 16:44
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

8-as vagyok. Figyelj, nem kell szeretned, elhiszem, hogy van ellenérzésed vele szemben, de ezt kellene valahogy legyőzni. Kicsit legyél objektívebb! Az általad felhozott példák bagatellek. Olyan dolgokba kötsz bele, hogy az már vicc. (nagy a ruha, mintha a gyerek nem nőne bele, nylonszatyor, és akkor mi van?). Tudod, úgy lehetsz vele, (van ilyen), hogy valami miatt elkezd idegesíteni, és utána már semmi se jó. Ilyenkor az ember olyanokba is beleköt, amit másnál észre sem vesz. Voltam én is így.....

Szerintem ezen gondolkodj el! Nézd, nem bánt téged, próbáljatok "jóban" lenni. A férjed miatt, és a gyerek miatt. Oké, hogy a férjed téged támogat, most. De a szíve mélyén mit érezhet? Nem lenne boldogabb, ha látná, hogy "kijössz" anyóssal? Kérdezd meg, hogy nem lenne-e kedve jövőhétre elhívni anyukáját? Szerinted mit szólna? Örülne, nem?

2011. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
24%

Itt mindenki anyós imádó úgy látszik.


Kérdező megértelek teljesen,ezt csak azt tudja igazán aki benne van.Nem tudok mit tanácsolni,kitartás!!!

2011. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én szeretem az anyósomat!
2011. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!