Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az anyósom?

Gyűlölöm az anyósom?

Figyelt kérdés
Mikor párommal megismerkedtünk kedves volt velem, de már az esküvő kapcsán is kimutatta, nem tetszik neki, hogy kis esküvőnk lesz - az én döntésem volt - és nem hívhatja meg az alföldi rokonokat, akik persze egyáltalán nem jelezték, hogy valaha is kiváncsiak lettek volna ránk. Esküvő alatt fapofával ült, látványosan fájt neki, hogy elveszíti kisfiát...aztán mikor kiderült, hogy kisfiunk lesz látszott rajta, hogy folyamatosan megpróbál sértegetni...Veszélyeztetett terhesként nagyon aggódtunk a piciért és mikor eljött látogatóba a vetéléséről kezdett mesélni, megfogta a pocakom amitől majdnem rosszul lettem...6 hónapos terhesen jól végigmért az ebédlőasztalnál és megjegyezte, h sokat erősödtem mióta utoljára látott, karácsonykor megjegyezte, h ő feljön hozzánk - nem feltételes módban - mert nem bírta elviselni, hogy a másik menyével jobban elbeszélgettem mint vele...mikor megszületett a pici kértem, h ne vegyen semmit - ritka bóvli izlése van - de azért csak hozott rugdalózókat, aztán mikor fiam még csak 74-es méretű ruhát hordott 104-es (!) méretű ruhát küldött, de nem hozta magával mikor látogatóba jött,hanem amikor a fia utána hazavitte, akkor adta oda neki egy szar nájlon szatyorban. Gyűlölöm és ez egyre erősebb, legszívesebben megtiltanám, hogy átlépje a küszöböt a sápadt képével, de szeretem a férjem és ezt nem tudnám vele megtenni. Ő nekem ad igazat, megérti miért vagyok kiakadva az anyjára, bár szerinte csak nem tud jól kommunikálni...én viszont látom a szemében, hogy nem bírja elviselni a kirekesztést...mit tegyek???
2011. nov. 26. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

mit tegyél ugyan semmit

elviseled és kész azt a pár alkalmat kibírod

2011. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit és ahogy leírtad, nekem nem jön le az, hogy az anyósod mennyire utál. Inkább az, amit a férjed mondott, hogy nem tud kommunikálni. Amikor a vetéléséről beszélt, főleg annál a résznél. Gondolom zavarban volt és hát úgy gondolta, hasonló témát vet fel, persze nagyon helytelenül. Abban nem tudom mi a rossz, ha megfogja a pocakod, azt mondom, ha egy idegen tenné, az már nekem is a privát szférám megsértése lenne, de az anyósom, ha megkérdezi, hogy megsimogathatná-e a hasam, nem mondanék nemet és nem is érezném "undinak". A ruháknál szintén rosszul kommunikált, meg kellett volna kérdeznie, hogy hányas méretet hord a gyerek. Neki azért régen kellett rugdalózók és bodyk között válogatnia, hát ilyen rossz a szemmértéke. Beteszed a szekrénybe, jó lesz az később vagy ha nem tetszik, elajándékozod vagy eladod. De én ezért nem szólnám meg. Mi a baj a nylon szatyorral? Díszcsomagolásban kellett volna? Persze nyilván ezek csak részletek, amiket leírtál, így benne van a pakliban, hogy a pici fiát nem akarja elveszíteni, de ha meg ez van, nem kell vele foglalkozni. Végül is a férjed hozzád megy haza munka után nem? Milyen szinten szól bele az életetekbe, mert arról nem írtál semmit.
2011. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem igazán tud beleszólni, mert nem lakik a közelünkben (kb 70 perc kocsival) és én azt kértem a férjemtől, hogy leggyakrabban 2 havonta jöjjön - bár ő nyomulna ezerrel, de ezt úgy tűnik ha sértődötten is de megértette. Szerencsém, hogy a házunkat a szüleimtől kaptam, még mielőtt megismerkedtem párommal így ezzel nem tud zsarolni. A ruhaméret kapcsán azt hozzátenném, hogy van 3 unokája az én kisfiamon kívül, tehát ha már nagyon áldozni nem is akar a nívótlan cuccokkal, akkor ha megkérem, h ne vegyen semmit legalább azt tartsa tiszteletben. Nem várom el az ajándékszatyrot, de szüleimtől mindig szép tasakban kapjuk, én is mindig szép tasakban készítem össze az ő ajándékát. Még ha így leírva nem is tűnik olyan vészesnek, megélni nagyon nehéz, mert - az esetek nagy többségében jók a megérzéseim - a szemében látom, hogy valójában mit is gondol és érez.
2011. nov. 26. 15:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyűlölöd. Nem értem igazándiból miért, de olyan apróságokat hoztál fel példának, ebből nem jön le, hogy lenne is okod gyűlölni. Vicc kategória az ajándéktasak is. Lehet, hogy ő meg más dolgoknak adja meg a módját. Hidd el, sokan boldogok lennének ilyen anyóssal. Valamiért belőled viszont árad a rosszindulat. Nem megbántani akarlak, de szerintem a saját gondolkodásoddal kéne foglalkoznod, mert ha tele vagy apróságok miatt ilyen negatív gondolatokkal, így hogy tudsz felszabadultan babázni?? Még a házasság romlásához is vezethet. Férjednek mégis csak az édesanyja, nem kéne teljesen kirekesztened az életetekből. Vagy anyuddal is csak 2 havonta 1x találkozhat a babád?
2011. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A kommentedet olvasva én még mindig nem látom a problémát, vagyis inkább úgy mondom, nem csinálnék ebből problémát. Főleg, hogy írod, nem igazán tud beleszólni. Ruhaajándékozásnál felveszed a bájvigyort, megköszönöd, aztán csinálsz vele azt, amit akarsz. Ha kidobod kidobod, ha elajándékozod, elajándékozod. Ez nem hiszem, hogy ekkora sértettségre adna okot. Én 10 évet éltem anyósommal egy házban, na az nem volt egyszerű. Lehet, hogy azért nem tűnik ez nekem problémának, de tényleg nem tűnik. Főleg így, hogy nem találkoztok gyakran és nem is igazán szól bele az életetekben. 2 hónapban egy anyósnapot meg ki lehet bírni.
2011. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok ismét. Még egy kérdésem lenne hozzád. Írod, hogy te kérted a férjedet, hogy 2 havonta gyakrabban ne jöjjön az anyja hozzátok. Ehhez mit szólt a férjed? Mert én hiába nem bírom az anyósomat, azt tiszteletben tartom, hogy a férjem édesanyja és a gyerekem nagymamája. Nekem is itt volt ma, nagy kedvem nem volt hozzá, de én nem mondanám azért a férjemnek, hogy ne jöjjön az anyukája, mert én nem akarom. Az én anyósommal (a jelenleg és nem akivel 10 évet éltem együtt!) különösebb probléma nincsen, csak volt egy olyan vitánk, ami miatt bennem mindig bennem lesz a szálka, ezt sosem fogom elfelejteni, ezért sosem vagyok felhőtlenül boldog, ha jön, de hát ha az unokáját és a fiát akarja látni, jöjjön.
2011. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Valószínüleg azért ennyire mély a negatív érzésem vele szembern, mert leginkább akkor bántottak, sértettek ezek a dolgok, amikor terhes voltam. Férjem tudja, hogy milyen az anyja, sógorom párját is folyamatosan szidta nekünk - gyanítom velem is ezt teszi. No meg nekem az is számít, hogy az én szüleim mindent megtesznek páromért, nagyon szeretik, tisztelik és becsülik őt. Ezt látva még jobban érzem a különbséget az ő anyjával...Nem boldog attól nyilván, hogy csak ritkán jöhet az anyja, de mivel a jövetele előtt tiszta ideg vagyok, hogy megint mit fog megjegyezni v beszólni szerintem ő is ezt látja csak megoldásnak Nagyon nem tud vele mit kezdeni, mivel az anyja és szereti, de zsigerből nem tudok megenyhülni iránta. Még akkor sem ha ezzel magamnak is okozok kárt. Babázni úgy tudok boldogan, hogy amikor lehet kizárom őt és apici is sokat segít, hogy ezt bagatelnek tartsam, viszont úgy érzem, ha nem adom ki magamból, akkor csak gyűlik és rosszabb lesz. Anyukámékkal az esküvő előtt is gyakrabban tartottuk a kapcsolatot :)
2011. nov. 26. 15:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 4 hozzászólással maximálisan egyet értek. Az anyós nem szól bele semmibe, igazából nem is tud, mert messze lakik. Ami a ruhát illeti, ez nem tragédia, a szekrényben eláll a ruha, és tőlem is kérdezték, hogy mekkora ruhát hozzanak, illetve én is voltam úgy, hogy mentem valakihez, és fogalmam sem volt, mekkora a gyerek mérete, a következőt mondtam, ill. tettem: vettem egy nagyobb méretű ruhát.

Ennek nagy előnye: hogy tuti nem kicsi, illetve minden gyereknek van ruhája, amit akkor hord, szóval ha akkorát veszek, ami pont jó.... Az a sz.rnak egy pofon. De a lányomnak is szoktam venni, ezeket elrakom, és 3-4 havonta átnézem, és olyan jól jönnek akkor.


A nylon táskás sztori az vicc.


Csodálom a férjed türelmét, hogy elfogadta, hogy 2 hónapban 1-szer jöjjön az anyja, mert te úgy szeretnéd. Nem kell alkalmazkodnod hozzá, nem laksz vele, vedd már észre a jó szándékát... Érdekli, mi van veletek, hogy vagytok... Még vesz is nektek valamit.


Csak ne ilyen menyem legyen...

2011. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem boldog attól nyilván, hogy csak ritkán jöhet az anyja"


Ha a férjem megszabná, mikor jöhetne anyu, tudod, nem köszönné meg, amit kapna... Birkatürelmű férjed van, neked meg mázlid vele... Amíg még tűri.

2011. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Értelek, de valahogy kapd össze magad, vedd fel a fapofát,csakazértis mutasd meg anyósodnak, ha találkoztok, hogy jól választott a fia. Apróságokon meg ne pörögj, mert ahogy nő a gyerek, ő is érezni fogja ezt a feszültséget, ami senkinek nem lesz jó. Ne ugorj mindenre, ne keresd a hátsó szándékot, te is sokkal boldogabb leszel.
2011. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!