Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy valami baj van a...

Lehet, hogy valami baj van a felfogásával?

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves és ,azt vettem észre, hogy valami nem stimmel vele. Lassabban beszél, mint a többi vele egykorú ember, többször rákérdez egy dologra(a hallásával nincs baj), amit már többször is megbeszéltünk. Számomra ez furcsa, olyan, mintha nem a 20 évesek szintjén lenne, hanem valahol agyilag elakadt. Kérlek segítsetek mit tegyek, egyáltalán érdemes-e ezzel foglalkoznom vagy szakítsak vele? Engem ez a dolog nagyon zavar.
2011. nov. 20. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát előfordul, hogy valaki azért beszél lassan meg kérdez meg mindent többször, mert lassan is gondolkodik. De az is lehet, hogy csak mindig mindenfélén jár az esze. Szerintem próbáld ki, hogy amikor valamit csinál, tud e közben kérdésre válaszolni. Mert ha meg kell állnia, hogy beszélni tudjon az már gáz. Láttam már ilyet. Meg az is árulkodó, hogy hozzá tud e szólni komolyabb témákhoz és hogyan fejezi ki magát, meg hogy mennyire eredetiek a gondolatai. Szerintem neked látnod kell ha figyelsz, hogy okos e vagy buta :)
2011. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mit értesz komolyabb téma alatt?
2011. nov. 20. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy valami történt és kicsit le van maradva a kortársaihoz képest. Ha téged zavar, akkor hagyd el.
2011. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt ennyiből sajnos nem lehet megmondani, neked kell érezni a személyes tapasztalataidon, hogy hol tarthat agyilag. Nekem volt agyilag zokni barátnőm, 80as körüli IQ-t mért nála a pszichológus gyerekkorában, és valóban 22 évesen kb. olyan szinten volt szellemileg, mint egy kisgyerek. Ugyanakkor sok (emberi) dologban éretten gondolkodott. Tehát attól még nem IQ-fighter valaki, még lehet az élet egyéb területein érett. De azért sajnos nálunk akadt jócsán probléma abból, hogy nem vagyunk egy szinten, ezért szakítottunk.
2011. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!