Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkön keresztül lehet...

Szülőkön keresztül lehet munkát ajánlani gyerekeknek?

Figyelt kérdés

A rokonságból az egyik lány a dédnagymamájához fog költözni egy panelba, viszont nagyon fontos a kutyája és vinné magával. Mivel az iskolai elfoglaltsága miatt csak későn érne haza, dédi meg túl öreg és törékeny egy kajla 30 kilós kutyához, eszembe jutott, hogy némi zsebpénzért fel lehetne kérni egy állatbarát gyereket, hogy naponta suli után sétáltassa meg, mozgassa le a kutyát.


Mivel a szülők felelősek ilyenkor a gyerekért, vajon járható út lenne a szülők felé reklámozni, hogy akár 14 év alatti gyerek is kereshetne így zsebpénzt? Vagy jogszabályok miatt ilyen nem kellene reklámozni?


2011. nov. 17. 11:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* ilyen = ilyet (Bocsánat, elgépeltem)
2011. nov. 17. 11:30
 2/13 A kérdező kommentje:
Aki szülő, támogatna egy ilyen dolgot, ha ő is át tud menni megnézni, hogy ki a gazdi, milyen a kutya, stb? A szóba jöhető gyerekek kora miatt gondolom, hogy a szülőnek is jelen kellene lenni, aztán vagy együtt sétáltatják, vagy utána már a gyerek egyedül menne felvenni a kutyát.
2011. nov. 17. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

30 kilós kutyát nem bíznék olyan 14 év alatti gyerekre, aki nem a kutya gazdája. Ha ő lenne a kutya gazdája, akkor sem sétáltathatná egyedül.

Bár ez nem válasz a kérdésedre, csak szerettem volna megjegyezni :)

2011. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Elméletileg 16 éven alatt a törvény tiltja a gyermekmunkát. Ha 15 éves vagy, akkor ugyan dolgozhatsz szülői bele egyzéssel, de csak SZÜNIDŐBEN! Tehát még szülői beleegyezéssel sem dolgozhatna a 15 év alatti gyermek!


"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."

2011. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Hátha a kutyája lenne, azért sétáltathatná egyedül.

Nekem német juhászom volt és 9 évesen sétáltattam anno, senki nem szólt érte! Kérdés, mennyire van betanítva és mennyire illedelmes.


Egyébként abban igaza van a válaszolónak, hogy más kutyáját nem szerencsés sétáltatni, kitudja, hogyan reagálna a kutya...

2011. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A jogi oldalát előttem már leírták..Én csak annyit tennék hozzá,hogy 14 év alatti "idegen" gyermeket alkalmazni egy 30 kilós kutya mellé több mint felelőtlenség..

Sosem tudhatod,hogy mikor üt be valami baj,de ha beüt akkor nagyon csúnyán megütheted a bokádat..

Én felnőttként is jártam úgy kutyasétáltatás közben,hogy megijedtem a kutyák marakodása miatt,mert bár az én kutyám alapjáratban szelíd de mégis összefutottunk egy idegbeteg kutyával aki neki ment a kutyámnak..A pánik bizony rajtam volt,és csak a lélekjelenlétemnek(meg a másik gazdi lélekjelenlétének) köszönhető,hogy mindkét kutya megúszta pár horzsolással.De egy 14 éves vagy fiatalabb gyerek nem fog tudni az adott helyzetben helyesen dönteni..A baj már ott is van..

2011. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 eszta41 ***** válasza:

Bizony a kutyák néha váratlan dolgokra képesek. Nem is beszélve a kimondottan "egy gazdás" fajtákról.

Egyébként ez teljes mértékben gyerekfüggő, hogy bír e a kutyával. Én a fiamnak megengedném egyedül is, mert ismerem és tudom, hogy jól tud bánni a kutyákkal, ráadásul van olyan erős, hogy a kutya nem rántaná el csak úgy.

A felelősségről: a kutya gazdája a felelős, és nem a gyerek szülei. Elsősorban a gazdának kell tudnia, hogy kinek és hogyan "engedi át" az állatot. (gondolok itt arra, ha pl. a kutya kiszalad az útra és balesetet okoz, vagy megharap valakit)

2011. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan jó ötlet ez, reklámozni meg főleg nem kellene.

Egy ekkora kutya nagy felelősség még egy felnőttnek is, nemhogy egy gyereknek. Főleg egy idegennek, aki nem ismeri a kutyát. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg történik valami séta közben, akkor elég nagy balhé lehet.


A lány kénytelen lesz áldozatokat hozni a kuytáért, ha vinni akarja. Reggel ha felkelne korábban, lehetne egy "dologelvégzős séta", meg ha hazaér, akkor egy nagyobb mondjuk.

2011. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egy kajla 6 hónapos kutya, nem veszélyes. (Ha a gyanú is felmerülne, akkor eszünkbe se jutott volna ez a megoldás.)

Össze-vissza ugrál, tehát egy 50 kg-os testsúly azért nem árt hozzá, hogy ne rángassa a sétáltatót össze-vissza, de szerintem egy kamaszfiú simán elbír vele.


De pont a kutyákkal szembeni általános tartózkodás miatt gondoltam, hogy a szülőnek teljes beleszólása lenne, megnézhetné, ellenőrizhetné a kutyát és a gazdikat is.


A kutyának az egyetlen rossz tulajdonsága, hogy szeret ülő/fekvő emberre ráfeküdni és kinyúlni rajta. Ha arrébb taszigálják, akkor arrébb megy, de arra lehet számítani, hogy ha valaki leül egy padra, a kutya felugrik mellé és kiterül az ölében, miközben vágyakozva néz, hogy vakargassák.

2011. nov. 17. 11:47
 10/13 A kérdező kommentje:

Az áldozat meglenne, de reggel 8-ra be kell érnie és nem egyszer 6-7 körül ér haza. A kutya nem biztos, hogy kibír ennyit pislantás nélkül. Előtte-utána vinné is, de nem tudja megoldani, hogy a fenti időpontok között hazaugorjon.


Akkor inkább egyetemistát kellene keresni a feladatra?

2011. nov. 17. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!