Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire sérülhetnek lelkileg...

Mennyire sérülhetnek lelkileg a gyerekek ilyen esetben? Volt már valakinek tapasztalata ez ügyben?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mi a helyzet, hogyha az első gyermek apukája nem magyar, a gyermek anyanyelveként az adott ország nyelvét beszéli és azt a nyelvet, amik a szüleik közösan használtak. Jön a második baba, de a férj most egy más nemzetiségű férfi, az anyuka úgy gondolja, szintén a férj anyanyelve, és a közös nyelv(ami ez esetben nem egyezik az első esetnél levő nyelvekkel) lesz a 2 anyanyelve a gyermeknek.


Én a nagymama vagyok. A lányomról van szó, értelemszerűen. Egy szavam nem lehet rá, jó anya, rendes munkája van. Nem szólok bele a gyereknevelésbe se, csak távolról szemlélődöm. Az első gyereknél a közös nyelv az angol volt, igyekszem angolt tanulni, bár nem vagyok egy nagy nyelvzseni, de egy kicsit így tudunk kommunikálni,ha itt nyaral. A másodiknál nem tudom mi lesz....

Nem ítélem el őt, igazából csak aggódom a gyermekekért, na meg kiváncsi vagyok, hogy volt e már valaki hasonló szituációban. Vajon, hogy viselik a picik, ha nincs közös anyanyelvük?


2011. nov. 16. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem aggódnék a helyedben. A gyerekek meg fogják tanulni egymás nyelvét, hiszen együtt nevelkednek, és hallják a szülőket is a másikhoz beszélni.

Ezzel jó, ha anyuci tisztában van. A veszélye ugyanis az, hogy egymástól rosszul tanulják meg a nyelvet, az meg később eléggé hátrányos lesz, pl. beszédhibák.

Én azt gondolom, hogy a gyerek nem kérte, hogy megszülethessen, egyik sem. A szüleik döntöttek a világra jövetelükről, ezért KÖTELESSÉGÜK nézni az érdekeiket. A gyerekeknek nem érdekük, hogy összevissza, külön nyelveket beszéljenek, és ne értsék a nagymamám. Ez nem elítélés kérdése, hanem józan megfontolás, ami a lányodból sajnos hiányzik.

2011. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem egy helyen élünk. Ő egy másik országban lakik, és valamiért nem beszél a gyerekhez magyarul, bár ezt sose indokolta meg, én meg nem akarom faggatni. Próbáltam ilyen helyzeteket teremteni, pl. a boltban, mondom neki, hogy mondja a csokit magyarul, először kimondja az apja nyelvén, aztán megismétlem, akkor elmondja angolul, és ha tovább kérdezem akkor is az angolul hajtogatja. Mikor tudom, hogy tudja magyarul, mert már hallottam tőle. Próbáltam azt is, hogy egyáltalán nem kérni tőle, de akkor meg kb 1-2szót ha mond magyarul a hetek alatt.
2011. nov. 16. 11:27
 13/15 A kérdező kommentje:
-az
2011. nov. 16. 11:29
 14/15 anonim ***** válasza:
hát a lányod ezt eléggé megkeverte és nem logikusan csinálja. először is magyarul kéne megtanítani a gyerekeket, vagyis úgy hogy az anyuka a saját nyelvén beszél hozzájuk (magyr) az apukák is a sajátjukon. így kétnyelvű lesz mindkét gyerek viszont a magyar közös nyelv lesz(lenne). nekem is külföldi a férjem most tervezzük a babát és nekünk a szakember ezt mondta, sőt nálunk még lesz egy harmadik nyelv is mivel a férjemmel egymással angolul beszélünk de egyikünknek sem az az anyanyelve.
2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség, ha anyuka nem a saját anyanyelvén beszél a gyerekhez, miért azt akarja megtanítani, amit nem tud tökéletesen?
2011. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!