Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire sérülhetnek lelkileg...

Mennyire sérülhetnek lelkileg a gyerekek ilyen esetben? Volt már valakinek tapasztalata ez ügyben?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mi a helyzet, hogyha az első gyermek apukája nem magyar, a gyermek anyanyelveként az adott ország nyelvét beszéli és azt a nyelvet, amik a szüleik közösan használtak. Jön a második baba, de a férj most egy más nemzetiségű férfi, az anyuka úgy gondolja, szintén a férj anyanyelve, és a közös nyelv(ami ez esetben nem egyezik az első esetnél levő nyelvekkel) lesz a 2 anyanyelve a gyermeknek.


Én a nagymama vagyok. A lányomról van szó, értelemszerűen. Egy szavam nem lehet rá, jó anya, rendes munkája van. Nem szólok bele a gyereknevelésbe se, csak távolról szemlélődöm. Az első gyereknél a közös nyelv az angol volt, igyekszem angolt tanulni, bár nem vagyok egy nagy nyelvzseni, de egy kicsit így tudunk kommunikálni,ha itt nyaral. A másodiknál nem tudom mi lesz....

Nem ítélem el őt, igazából csak aggódom a gyermekekért, na meg kiváncsi vagyok, hogy volt e már valaki hasonló szituációban. Vajon, hogy viselik a picik, ha nincs közös anyanyelvük?


2011. nov. 16. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magyarul nem beszélnek a gyerekek??
2011. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, akkor lenne közös nyelv, de a 2. csak most fog jönni.
2011. nov. 16. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
jól értem hogy a két gyerek anyanyelve külömböző lessz és még a közösen használt nyelve sem ugyanaz??
2011. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen. Remélem mindenkinek érthető, próbáltam úgy írni.
2011. nov. 16. 11:01
 5/15 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy gond lenne, bár furcsállom, hogy magyarul nem szól hozzájuk az anyuka.


De van olyan felnőtt félig magyar ismerősöm, aki másik országban nevelkedett, a magyar apa ne beszélt vele magyarul, az anya helyi. Ő a nagyszüleitől tanult meg magyarul. A helyesírásán lehet még csiszolni, illetve akadnak számára ismeretlen szavak, de egyébként egész jól beszél magyarul, pedig csak nyaranta pár hétig volt "nagymama-nyelvtábor".


Minél kisebb a gyerek, annál könnyebben felszed és konkrét környezethez köt egy adott nyelvet.

2011. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az első kisfiú 4 éves, sokat beszélek hozzá magyarul, tud is 1-2 szót, de nem nagyon mutat hajlandóságot többre. Nyaranta 2-3 hetet van nálam. A másik 2 nyelvet előszeretettel használja.
2011. nov. 16. 11:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még "tapad" tudás, ha nem is használja, passzív tudásként elraktározza és később előjöhet. Idősebb korban már nehezebb elkezdni új nyelvet tanítani, mert addigra kialakul egyfajta ellenállás a megszokottól eltérő nyelv irányába.


Szerintem továbbra is beszélj hozzá magyarul, akár telefonon is. Ha majd írni-olvasni tanul, érdemes magyar mondókákat, meséket mondani - írni neki, így az íráskészsége magyarul is fejlődik. Latin betűkészletet használó nyelv az anyanyelvük/nyelveik?


Az anyuka hogyhogy nem beszél hozzá magyarul? Gondolom időben ő van vele többet, akár egyedül is napközben.

2011. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2 félmagyar gyerek akik nem tudnak magyarul. Jó, ha beszéli a gyerek az anyja nyelvét, mert ha netán elválnak, úgyis magyarul fognak kommunikálni. Azt vettem ki a soraidból, hogy neked nagyon fáj, hogy az unokád nem tud magyarul. Ugye? Ez a baj, hogy a világ ilyen. Egy angol bárhová is menjen megmarad angolnak. De ha egy magyar elmegy megszűnik magyarnak lenni. Elfacsarodik a szívem, de meg tudok érteni mindenkit, aki elmegy. De ha nálad lesznek a gyerekek, azért néhány magyar szót taníts meg nekik. A szebbekből.
2011. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rá, igazából nem is nagyon beszélünk erről. Inkább csak "furcsa", mondjuk már megszoktam, sose hozott haza valamiért magyar fiút, ezért még nem is hallottam magyarul egy férfival önfeledten beszélgetni. Azt hiszem ő egy kozmopolita. Igen, igyekszem tanítani neki egy kicsit. Karácsonyra vettem is egy magyar kifestős,mondókás könyvet. Mond szavakat, de valahogy, ha kérdezem,akkor se magyarul felel, akkor se ha tudja rá magyarul a választ. Pl. igen, nem. Csak ha megkérem, hogy mondja ki magyarul is. Esetleg, aki ért ehhez, ez mitől lehet?


Igen, az összes nyelv európai.

2011. nov. 16. 11:15
 10/15 anonim ***** válasza:

A nyelvfejlődés ebben a korban minden nyelvnél "újraindul". Ahogy anyanyelven is szégyenlősek a gyerekek és bár láthatóan értik, mégse használják. Idő kell hozzá, türelem és kitartás.

Nem rutinszerű még neki a magyar, de később már bátrabban fogja használni. Érdemes idegen nyelven nem megérteni a gyereket, így kénytelen lesz használni a magyart.


Gondolj vissza, hogyan tanítottad beszédre, kommunikációra a saját gyerekeidet, vagy hogy reagáltál hibás szóhasználatra ("kéjek jántott húszt" - "Mit kérsz?" - "Rántott húst" - "Tessék, itt van")


Hasonlóan kell tanítani őket, illetve kitenni olyan helyzetnek, amikor rákényszerül a magyar használatára. Ha valamit szeretne, akkor elvinni a boltba és megmondani, hogy olyan ügyes nagyfiú, kérje ő a csokit a pénztáros nénitől, de figyeljen, mert magyarul ért. Így érdekelt lesz a nyelvhasználatban.


Figyelni kell, hogy ne legyen nagyon kényszer, mert az meg dacot vált ki.


Amúgy 4 évesen a dackorszak is belejátszhat ebbe.


Türelem és kitartás, lesz még gyümölcse a most befektetett energiának. Esetleg anyukával össze lehetne beszélni, hogy ha egy helyen vagytok, akkor váltson ő is magyarra (kivéve, ha a férjével beszél), esetleg a férj is mutathat hajlandóságot egy-két magyar szó megtanulására és használatára.



A jelenség egyébként nem ritka, itt élő kínai ismerős nem érti a szüleit, mert a magyar az anyanyelve, a szülei kínai nyelvjárását csak kismértékben érti, tolmácsolnak közöttük...

2011. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!