Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg butaság hitelből...

Tényleg butaság hitelből kezdeni a közös életet?

Figyelt kérdés
1 év múlva szeretnénk összeköltözni,egyenlőre a szüleihez.Nekem még lesz egy évem a suliból,ő addig dolgozna.Rá egy évre pedig szeretnénk hitelt felvenni házvételre.Érdemes így?Melyik hitel a legjobb?
2011. nov. 10. 19:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%
ahogy nézem,a többség"hülye",és kedves albérletellenes válaszoló társunk,mindenkinél okosabb..Jelezném neki,h őt senki nem pontozta le,örülünk,h jó lakáshiteled van...
2011. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 eszta41 ***** válasza:
86%

Ha végeztél az iskolával menjetek ki külföldre dolgozni egy kis időre. Kint spóroljatok, nagyon hamar megalapozhatjátok az itthoni közös és nyugodt életeteket. Én más megoldást nem látok, a saját gyerekeimet is "küldöm"...

Hitelt -még ha kapnátok is- semmiképpen ne vegyetek fel. Főleg a mai Magyarországon. A holnapot nem látni, nemhogy több tízévre előre. És az élet nem állhat a lakáshitel és rezsi fizetésből. A pénztelenség a legjobb kapcsolatot is megöli.

Készüljetek tudatosan együtt külföldi munkára!

2011. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
31%

Nos,szerintem elsőnek tényleg érdemes valamelyik szülőhöz költözni "jó pár évre".Így kevesebb lesz a rezsi és több esély van gyűjtögetni.Ha már összegyűlt egy nagyobb összeg akk érdemes belefogni a lakásvásárlásba.

a, ha nem elég a pénz a lakás befejezésére, akk fel lehet venni hitelt(több mint valószínű kevesebb hitelt kell felvenni,mert ti már összegyűjtöttetek valamennyit)

Előnye:hamarább lesz házatok

Hátránya:fizetni kell a banknak a törlesztést


b,ha nem elég a pénz a lakás befejezésére és nem szeretnétek hitelt felvenni,akk kérhettek kölcsön a rokonoktól vagy ottmaradtok a szülőknél, mindaddig amíg nem tudjátok felépíteni teljesen a lakást.

Előnye:nem kell törleszteni a banknak

Hátránya:évekbe is telhet mire lesz házatok

2011. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
90%

Ellenpélda: hiába volt ott a 2 szintes családi ház, apánk kiutált mindannyiunkat párostul, mondván azaz "ő háza, ott ő lakik". Most meg egyedül nyögi a rezsijét minimálbérből, de igaza lett, az mostmár "csak az ő háza"


:/

2011. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves "18 év múlva miénk a lakás" válaszoló.... Te valami hihetetlen álomvilágban élsz! Csak nehogy koppanj egy nagyot! Én foglalkozom az ezekhez hasonló dolgokkal és marha nagy a tévhited, hogy ez csak úgy megy, hogy nem tudom fizetni, halasztok,aztán majd fizetek tovább..

Perszeeeeee! Rámegy egy rakás kamat és nehogy azt gondold, hogy ugyanolyan törlesztővel fogják hagyni, hogy folytasd!

Ezt a butaságot, te jó ég....


Kedves kérdező, neked pedig: Mi hasonló helyzetben vagyunk, mi már egy éve együtt élünk a párommal, ő 28 éves én 22. Az ő szüleivel nem tartjuk a kapcsolatot, az én szüleimnek pedig nincsenek milliói. Ráadásul a munka miatt nem is tudnánk náluk lakni(messze van, bár nem is támogatom az együtt élést),így maradt az albérlet. Lehet, hogy sokan mondják, hogy pénzkidobás, de szeretném elmondani, hogy ez csak Magyarországon van így. Nekem nem pénzkidobás, hogy ketten, nyugodt körülmények között élhetünk, nem a szüleimmel hatszázan egy házban, ahol akaratlanul is jönnének a konfliktusok...


Hosszútávon pedig külföldet tervezünk, mert persze mi is szeretnénk majd sajátot, de nem hajt a tatár, így kimegyünk, gyűjtögetünk, aztán néhány év múlva meglátjuk!

2011. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!