Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok helyen olvasom h butaság...

Sok helyen olvasom h butaság fiatalon bennmaradni egy kapcsolatba ha a szerelem kezd elmúlni. Szerintetek? (Lenn az én helyzetem)

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, 2 éve van kapcsolatom, párom 3 évvel idősebb nálam. Nagyon szeretjük egymást,közösen képzeljük el a jövőnket, tiszteljük egymást,nagyon sok a közös bennünk, viszont a "rózsaszín köd" kezd felszállni.

Ezalatt azt értem,hogy a rajongásos szerelem kezd elmúlni, mindkettőnkből előjön 1-2 rossz tulajdonság, ami a másikat zavarja, de nem elviselhetetlenek...pl.én elég makacs típus vagyok és ez néha nem tetszik a páromnak. Ő meg szeret írányitani, ami nekem nem jön be annyira.


Viszont a szeretetünk egymás iránt egyáltalán nem változott csak kezdjük észrevenni a zavaró dolgokat a másikban.

Ugye ez nem olyan nagy probléma? Hiszen mindnekinek vannak hibái.

Amikor beszélgettem vele erről azt mondta, hogy szerinte ettől csak stabilabb lesz a kapcsolatunk,még akkoris ha a nagy lángolás kezd múlni. Én is úgy érzem, hogy ezzel nem is lenne probléma, de mindenki azt mondja ,hogy a szerelem nagyon fontos egy párkapcsolatba és hogy anélkül nem szabad mondjuk megházasodni.


De a szerelem mindenhol elmúlik egyszer nem? Akkor csak azért szakít pl. egy nő (ugye ha felszáll a köd), hogy keressen más szerelmet amiből 1x ugyanúgy ki fog ábrándulni idővel, pedig lehet hogy akit otthagyott először nagyon is megfelelt volna neki és lehet h ő volt a nagy Ő? De eldobta, mert már nem érez szerelmet.


Ezt azért írtam ki, mert kiváncsi vagyok különböző emberek véleményére a témában :)

Köszönöm ha végigolvastátok, belátom kicsit sok lett :S 24/N


2011. márc. 15. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a "köd" felszállása nem egyenlő a szerelem elmúlásával. Csak nem az a lángoló érzés, hanem egy mélyebb valami. De szerelem attól még, nem csupán szeretet. Én 8 éve vagyok együtt a párommal (ebből már 4 éve házasságban), de ettől még szerelmes vagyok belé.

Akkor van gond, amikor a köd után elviselhetetlenné válik a másik rossz tulajdonsága. Na akkor van gáz.

2011. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én elkövettem a hibát a nagy szerelmes lángolás utáni vadászattal... Volt egy 3 éves kapcsolatom, akivel minden jól működött, boldogak voltunk együtt, csak éppen a szerelem kezdett csökkenni a részemről. Abban az időszakban jött valaki aki iránt éreztem azt a nagy lángolást és ott hagytam a stabil kapcsolatomat!

Ez fél éve történt, azóta kiderült, hogy mégsem olyan jó az új lángolás, azóta sem találok olyan pasit, aki annyira megfelelne, mint a lángolásmentes eredeti kapcsolatom...

Szóval ne ess ugyanebbe a hibába, most érzem csak igazán mekkorát veszítettem és nagyon szomorú vagyok!

Ha egyébként minden jó akkor ne keress mást, ha elmúlik az újdonság varázsa mással is, nem biztos, hogy annyira megfog felelni, mint a jelenlegi párod!

2011. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglakozz ezzel, ez hatalmas butaság. 21 vagyok 4 éves kapcsoltattal :)

A rózsaszín köd tényleg felszállt. Engem nem zavar, így tényleg stabilabbnak érzem a kapcsolatot- már-már túlságosan is stabilnak. Én úgy tapasztalom, hogy a szerelem nem múlt el, csak néha kevésbé intenzív, néha meg olyan, mint a legelején.

Az meg, hogy nem érdemes így házasodni, azt eredményezi, hogy soha nem lesz férje az illetőnek...mert előbb- utóbb vége lesz a folyamatos(!) lángolásnak. Normális házasságot csak úgy lehet kötni, ha teljes mértékben tisztában vagy a partnereddel és jól ismered, különben csalódás lesz a vége.

2011. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi is fiatalok vagyunk, és pont 2 éve vagyunk együtt. Részemről nem múlt el a rajongás, a rózsaszín köd. Vannak dolgok amik idegesítenek a páromban, és nem tartom kizártnak, hogy emiatt később akár szüneteltetném a kapcsolatunkat. De szakítani nem fogok vele. Én azt veszem észre, hogy kevesebb a testiség. De ez összefügg azzal amiben idegesít. Nekem hatalmas szám van, és elég temperamentumos vagyok, ő meg az ellentéte. Néha olyan mintha karót nyelt volna, és ilyenkor nem látok benne semmi önbizalmat, semmi szenvedélyt. Nekem ez nagyon hiányzik, nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Megszoktam a nagyszájú, laza, egy bizonyos pontig gátlástalan embereket. Már számtalanszor leültem vele beszélgetni, de a 2 év alatt, semmi eredménye nem volt. Ettől függetlenül nagyon szeretem, és ezért nem szakítanék vele.
2011. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Épp nem rég beszéltem valakivel a témáról.

Szerintem a megszokás, köd felszállása, szerelem elhalványodása nem egyenlő azzal, hogy unalom, szakítás stb. Mi negyedik éve hogy együtt vagyunk és azt állítom, hogy bár még csak 21 éves vagyok számomra sokkal fontosabb ez az érzés, amit most érzek (a stabilitás, a meg nem magyarázható szeretet, biztonság, tisztelet, megbecsülés) mint az, amit mondjuk éreztem két, két és fél évvel ezelőtt.

Ha ebből a kapcsolatból kiszállnék valószínűleg egy másik kapcsolatban ugyanígy elmúlna a lángolás és akkor mi maradna?

Egy percig nem gondolkodom szakításon, míg ennyire stabil a kapcsolatunk. Elég kevesen állnak ilyen magabiztosan egy kapcsolatban.

21-L 21-F

2011. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Huu hát köszönöm a gyors válszokat! Örülök h nem csak én vagyok így :) Mert már kezdtem megijedni h talán baj van, mert barátnőim azt mondták, h lehet h ki kéne próbálnom más pasikat (lenne is rá 1 jelentkező), mert fiatal vagyok, minek elköteleződni...de nem érzem h szükségem volna másra és nagyon boldog vagyok így a párommal. Csak néha az ember elbizonytalanodik, mert mindig mindenki jön a szöveggel h túl fiatal vagyok h lekössem magam.
2011. márc. 15. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Aki ilyent mond szerintem irigy. Nekem is mondtak ilyeneket, hogy másokat "próbáljak ki" (jó hogy nem "-fel"...) mert még fiatal vagyok...

De nekem nem ér annyit, nekem fontosabb ez a kapcsolatom, mint az, hogy a félvilággal járjak, pedig ha akarnám lenne lehetőségem ismerkedni...

Aki nem talált még párt, az mond ilyeneket, fogadok a barátnőid is szingliként tengődnek, vagy egyfolytában váltogatják...megesik:) mindenki nem szerencsés, mint mi:D

(előző voltam)

2011. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez azért eléggé sok mindentől függ, leginkább kettőtöktől, úgyhogy sajnos senki nem fog tudni neked jó tanácsot adni. Az egyáltalán nem probléma hogy senki sem tökéletes, a rózsaszín köd az felszáll de ettől még nem múlik el a szerelem, persze van amikor igen akkor nem is szerelem volt, hanem inkább csak köd.

Én pont egy ellentétes sztorit tudok veled megosztani, éreztem 1-2 év után is hogy nem az igazi a dolog, mégsem szakítottam, mondván hogy szeretem és tényleg így volt, de nem voltam szerelmes, végül jó sokáig elhúztam és szakítás lett belőle

2011. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Barátnőim sztem nem irigységből mondták, hanem mert nekik furcsa (több kapcsolatuk volt már) h ez a 2. komoly kapcsolatom és hogy képes vagyok ennél a pasinál lehorgonyozni, mert h nem szerzek tapasztalatot...de én meg nem vagyok az a pasizós fajta, uh jó lesz ez nekem így :)
2011. márc. 15. 22:43
 10/13 A kérdező kommentje:
22:41-es megkérdezhetem mi volt a szakítás közvetlen oka? A párod megérezte h nem vagy szerelmes már belé? Vagy beszélgetettek erről?
2011. márc. 15. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!