Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok helyen olvasom h butaság...

Sok helyen olvasom h butaság fiatalon bennmaradni egy kapcsolatba ha a szerelem kezd elmúlni. Szerintetek? (Lenn az én helyzetem)

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, 2 éve van kapcsolatom, párom 3 évvel idősebb nálam. Nagyon szeretjük egymást,közösen képzeljük el a jövőnket, tiszteljük egymást,nagyon sok a közös bennünk, viszont a "rózsaszín köd" kezd felszállni.

Ezalatt azt értem,hogy a rajongásos szerelem kezd elmúlni, mindkettőnkből előjön 1-2 rossz tulajdonság, ami a másikat zavarja, de nem elviselhetetlenek...pl.én elég makacs típus vagyok és ez néha nem tetszik a páromnak. Ő meg szeret írányitani, ami nekem nem jön be annyira.


Viszont a szeretetünk egymás iránt egyáltalán nem változott csak kezdjük észrevenni a zavaró dolgokat a másikban.

Ugye ez nem olyan nagy probléma? Hiszen mindnekinek vannak hibái.

Amikor beszélgettem vele erről azt mondta, hogy szerinte ettől csak stabilabb lesz a kapcsolatunk,még akkoris ha a nagy lángolás kezd múlni. Én is úgy érzem, hogy ezzel nem is lenne probléma, de mindenki azt mondja ,hogy a szerelem nagyon fontos egy párkapcsolatba és hogy anélkül nem szabad mondjuk megházasodni.


De a szerelem mindenhol elmúlik egyszer nem? Akkor csak azért szakít pl. egy nő (ugye ha felszáll a köd), hogy keressen más szerelmet amiből 1x ugyanúgy ki fog ábrándulni idővel, pedig lehet hogy akit otthagyott először nagyon is megfelelt volna neki és lehet h ő volt a nagy Ő? De eldobta, mert már nem érez szerelmet.


Ezt azért írtam ki, mert kiváncsi vagyok különböző emberek véleményére a témában :)

Köszönöm ha végigolvastátok, belátom kicsit sok lett :S 24/N


2011. márc. 15. 21:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért szerintem csak jobb, ha legalább néhány házas év után kezd felszállni a rózsaszínköd, mint már házasság előtt.

Senki nem tökéletes ! Igen lesznek nézetkülönbségek, zavaró dolgok, túl lehet tenni magunkat, kell is. Igaz azt szoktam mondani apróság, ugyanakkor nem apróságok teszik ki életünket. Minél több, annál rosszabb a helyzet, még ha csak apróság is.

Különben szinte magamat látom, épp a hétvége óta ugyanezt mondtam a mi kapcsolatunkban, amit te itt az elején.

Sokat gondolkozok azóta, ez ok arra, hogy itthagyjam ? Ja és egyéb apró zavaró dolgok. De valahol úgy érzem mégsem ok. Mi házasok vagyunk 13 éve két gyerekkel. Szóval mégsem ugyanaz a szituáció. Fiataoknak én azt javaslom az eszére hallgasson inkább, mint szivére, de senki nem tökéletes, mindenkiben fogsz hibát találni, sőt benned is van. De azért lehet tovább szerelmesnek lenni, mint két év. Mi voltunk ! Manapság szeretetnek hívom, de elfogadom.

2011. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekem első kapcsolatom volt.
2011. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Próbáltuk megbeszélni, de nem működött, végül az egész teljesen komolytalanná vált, mindketten másfelé is kacsingattunk, ráadásul nem voltunk őszinték sem egymáshoz.

Ettől függetlenül szörnyen nehezen szakítottam. Kb. fél évvel később megismertem a férjemet, 7 éve vagyunk eggyütt és soha nem voltak hasonló kétségeim.

Szóval nem azt mondom, hogy a nagy lángolás után rögtön ott kell hagyni valakit, de ha ezen gondolkozol ilyen rövid idő után az már jelent valami nem túl jót, persze nem kell egyik pillanatról a másikra eldönteni.

2011. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!