Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire beleélte magát, hogy...

Ennyire beleélte magát, hogy majd egyszer közös életünk lesz?

Figyelt kérdés

A barátommal 5 hónapja vagyunk együtt. Hétvégén, amikor együtt voltunk, elmesélte, hogy amikor ment hazafelé a boltból, látott egy háromtagú családot. Apuka, anyuka, kisfiú. Egyből azon kezdett fantáziálni, hogy milyen jó lesz, amikor majd mi ketten összeházasodunk, és hogy fog örülni amikor bejelentem, hogy terhes lettem, meg hogy fog idegeskedni amíg a szülőszobán vagyok...Persze, ezeken már én is gondolkoztam, de úgy vagyok vele, hogy semmi sem tart örökké. Bármi történhet, ami miatt véget érhet a kapcsolatunk, ezért nem is gondolkozom házasságon, stb.-n, de van egy olyan "sejtésem" hogy jövőre el is jegyez. Szeretem nagyon, és érzem, hogy vele tényleg jó lenne, de annyira fiatalok vagyunk! Amikor arra gondolok, hogy 18 évesen az ember úgysem találja meg élete párját, a szüleim jutnak eszembe. 15 éves korukban szerettek egymásba. 3 évig nem volt köztük semmilyen kapcsolat, aztán apám udvarolni kezdett, és 25 évesen összeházasodtak, anyám 2 hónapos terhes volt a bátyámmal. Én szeretném, ha a barátom lenne a férjem, és a gyermekeim apja, elég komolynak érzem magam ahhoz, hogy el tudjam dönteni. Sok fiú volt, akik akartak velem járni, de mindegyiküket elutasítottam, mert nem volt meg bennük az a valami, ami elvarázsolt volna. A mostani barátomban megvan. (az előzőben is megvolt, de ő megváltozott, és egy bunkó lett, hálistennek jóideje nem is hallottam felőle) Szerintetek lehetséges az, hogy 18 éves korunk ellenére együtt maradunk? Én nem akarom "kiélni" magam. A barátommal is nagyon jó együtt bulizni, a szexről meg annyit, hogy bőven elégnek tartom hogy eddig 2 fiúval voltam. Vélemények, tanácsok?


18L 18F


2011. nov. 9. 10:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 3 hónap együttélés után úgy érzem, hogy nagyon jól meglennénk egymással. Ha főztem, ő kuktáskodott, ha mostam, segített teregetni, most mikor beteg voltam, kitakarította a fél lakást, rendberakta a kertet, ellátta az állataimat, főzött nekem teát, elment gyógyszerért...És ez fordítva is így van. Annyitól félek, hogyha esetleg együtt maradunk, és összeházasodunk, akkor ugyanígy a tenyerén fog hordozni? Vagy a számítógépnek meg a haveroknak fog élni, mint nagyon sok férj, akikről olvastam itt kérdéseket?
2011. nov. 9. 11:35
 12/18 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy. Ám had mondjam meg, hogy a gyerekvállaláshoz nem szükséges annyi minden, amit felsoroltál. Ha így gondolkodsz, könnyen elébe fogsz helyezni a gyerekszülésnek még egy kocsit, most egy tévét, vagy bármi mást - ugye erre figyelsz majd? Ahol ketten tudnak enni, ott egy gyereknek is jut. Nem a szülő feladata, hogy mindent megteremtsen a gyermekének, csak a lehetőségei alapján nevelje fel.
2011. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ilyenkor meg csak legtobbszor az ember a jo oldalat mutatja ugyhogy a felelmed nem alaptalan, raereztel a dolog lenyegere. Azonban ez csak idovel, hosszu evek utan fog kiderulni, hogy valojaban milyen a baratod.


Ne agyalj ilyeneken, majd rajottok idovel, en sok boldogsagot kivanok nektek! :)

2011. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő.

Köszönöm a válaszaitokat.

Még annyit fűznék hozzá, hogy mindig eléggé nélkülözve éltem, volt, hogy éheztünk, amikor már nem élt apukám, és nagyon szeretném, ha az én leendő gyermekem egy kellemes, nyugodt környezetbe születne, és bizonyos kereteken belül mindene meglehetne. Mi kaptunk segítséget rokonoktól, ezért van internetem, telefonom, és ez bőven elég is. Most munkát keresek, még lesz egy OKJ-s szakmám, aztán igyekezni fogok, hogy gyűjtsek egy kis pénzt. Nem akarok elkényeztetett gyereket, csak anyun láttam, hogy milyen rossz volt neki amikor nem tudott megvenni nekem egy szelet csokit, vagy valami mütyürt.

2011. nov. 9. 12:08
 15/18 anonim ***** válasza:

18voltam mikor megismertem a párom,ő 22.3hét után bejelentette otthon hogy én leszek a felesége.

10éve élünk együtt boldogan van egy kislányunk is.

Szoval bármi lehetséges.

Mondjuk nálunk mindketten arról álmodoztunk hogy együtt akarjuk leélni az életünk.

2011. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ma 11:38 ahogy írja, jutott eszembe egy szomszédunk náluk nincs gyerek ágy a szülök közt alszik a kicsi, idén lett ovis és szegénynek alig van foga már a sok cukor cucctól, mindig éhes..fel lehet így is nevelni gyereket.


ma 10:53 naon jól leírta, h a változást nem mindenki tudja tolerálni.

2011. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. Én is bízom benne, hogy a barátommal fogok családot alapítani. 17 éves korom óta vagyok vele, most 20 vagyok. Egyébként sok pár van a környezetemben, akik 17-18 évesen jöttek össze, ma már gyerekeik, vannak akiknek unokáik vannak, szóval én ebből indulok ki.
2011. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A ti korotokban a pasim is folyton ilyenekkel jött, szép és jó, gondolatban már berendezte a házat... én mondtam neki, hogy azért várjuk ki a végét talán. :D

Aztán két és fél év múlva úgy gondolta, hogy lelép egy másik csajjal. Ennyit erről. Lesz, ami lesz, álmodozni szabad.

Egy barátnőm pedig 6.-os korában beleszeretett egy sulistársunkba, aztán évek múlva összejöttek, két év múlva összejött egy gyerek, összeházasodtak, és azóta is boldogan élnek, aztán ki tudja mi a vége. :D

22L

2011. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!