Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire beleélte magát, hogy...

Ennyire beleélte magát, hogy majd egyszer közös életünk lesz?

Figyelt kérdés

A barátommal 5 hónapja vagyunk együtt. Hétvégén, amikor együtt voltunk, elmesélte, hogy amikor ment hazafelé a boltból, látott egy háromtagú családot. Apuka, anyuka, kisfiú. Egyből azon kezdett fantáziálni, hogy milyen jó lesz, amikor majd mi ketten összeházasodunk, és hogy fog örülni amikor bejelentem, hogy terhes lettem, meg hogy fog idegeskedni amíg a szülőszobán vagyok...Persze, ezeken már én is gondolkoztam, de úgy vagyok vele, hogy semmi sem tart örökké. Bármi történhet, ami miatt véget érhet a kapcsolatunk, ezért nem is gondolkozom házasságon, stb.-n, de van egy olyan "sejtésem" hogy jövőre el is jegyez. Szeretem nagyon, és érzem, hogy vele tényleg jó lenne, de annyira fiatalok vagyunk! Amikor arra gondolok, hogy 18 évesen az ember úgysem találja meg élete párját, a szüleim jutnak eszembe. 15 éves korukban szerettek egymásba. 3 évig nem volt köztük semmilyen kapcsolat, aztán apám udvarolni kezdett, és 25 évesen összeházasodtak, anyám 2 hónapos terhes volt a bátyámmal. Én szeretném, ha a barátom lenne a férjem, és a gyermekeim apja, elég komolynak érzem magam ahhoz, hogy el tudjam dönteni. Sok fiú volt, akik akartak velem járni, de mindegyiküket elutasítottam, mert nem volt meg bennük az a valami, ami elvarázsolt volna. A mostani barátomban megvan. (az előzőben is megvolt, de ő megváltozott, és egy bunkó lett, hálistennek jóideje nem is hallottam felőle) Szerintetek lehetséges az, hogy 18 éves korunk ellenére együtt maradunk? Én nem akarom "kiélni" magam. A barátommal is nagyon jó együtt bulizni, a szexről meg annyit, hogy bőven elégnek tartom hogy eddig 2 fiúval voltam. Vélemények, tanácsok?


18L 18F


2011. nov. 9. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
20 voltam, amikor a párommal jártam vagy 2-3 hónapja, és kijelentette, hogy ő bizony feleségül fog venni, már együtt élünk, tehát haladunk :) Ha úgy érzed menni fog, hát hajrá
2011. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az esély meg van arra, hogy együtt maradtok hosszabb ideig vagy akár örökre, de felesleges még 5 hónap után ilyenen agyalni.


Még a kapcsolat szinte sehol nem tart, majd ha már hosszú évek óta együtt lesztek és átmentetek számos nehézségen amikkel a kapcsolatotoknak meg kell birkózni, és még akkor is ezt érzitek mint most jelenleg akkor nincs gond.


Most 5 hónap után ez még túl friss, minden szép és jó, rózsaszín köd a szemetek előtt, azonban teljesen más elviselni egymás hisztijét, rossz napját hosszú éveken keresztül együtt élve.


Persze álmodozni lehet illetve terveket szőni, ezzel nincs is semmi baj! :)


De szerintem még ne ezekre a dolgokra koncentráljatok, hogy család, gyerek, szülőszoba stb, hanem inkább próbáljátok megismerni egymást.


22/L

2011. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 LadyLee ***** válasza:
100%
Simán működhet, a szerelem nem kor kérdése. Van, aki fiatalon megtalálja azt, akivel egy életet le tud élni, van, aki sosem. Örülj és ne filozofálj már most ilyesmiken, mert felesleges. Az idő majd úgyis eldönt mindent.
2011. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3 hónapig együtt éltünk. Az a jó a kapcsolatunkban, hogy mindent meg tudunk beszélni egymással. Persze vannak titkaink egymás előtt, de nem olyan hogy megcsalás, vagy ilyesmi, hűséges típusúak vagyunk mind a ketten. Nagyon szeret, ezt mindig mondja, a 6. hónapfordulónkra is mondja, hogy már tudja hogy mit kapok, én meg még a csillagokat is lehoznám neki, ha lenne pénzem, de nincs még munkám.:( Nagyon szeretne ő is dolgokat venni nekem, drága dolgokat, de hát nem vagyunk tehetősek. Most hetente 3 napot vagyunk együtt, ő még sulis, én munkát keresek, és így nagyon rossz. Tervben van hogy jövőre összeköltözünk.
2011. nov. 9. 10:53
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyénfüggő. Nem lehetetlen, DE legtöbb esetben nem véglegesek ezek a kapcsolatok. Még nem zárult le a személyiségfejlődés, enélkül nem tudod, ki vagy és mit akarsz. Nem biztos, hogy van elegendő ön- és társismereted. Folyamatosan és szükségszerűen VÁLTOZTOK, ez életkori sajátosság és normális dolog. Viszont a változást nagyon nehéz tolerálni. Megismersz valakit, aki aztán megváltozik. Nem biztos, hogy úgy is el tudod fogadni, és úgy is szereted, amilyenné vált. Ez a legnagyobb próbatétel.

Élmodozni, fantáziálni lehet (pl. HA gyerekünk lesz stb.), ez nem probléma. De szerintem ne gondolkozz azon, hogy együtt maradtok-e vagy nem, mert miközben ezen rágódsz, kevésbé figyelsz oda arra, hogy MOST milyen jó is együtt lenni. Pedig ez a lényeg, a többi majd jön magától.

2011. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsó válaszadóhoz.


Szívből drukkolok, hogy úgy legyen, örökké együtt szerelemben-szeretetben-hűségben, de lássuk be, mindketten "zöldfülűek" vagytok még. Élvezzétek a szerelmet, egymást, álmodozni is lehet. De mindig legyen a szemed előtt, hogy ha valaki feleségül akar venni, azzal mindig lehet várni még 1-2 évet. Soha nem késő hozzámenni ahhoz, akit szeretsz, de arra már késő lehet, hogy kilépj valamiből, ha elkötelezted magad. A szüleid története gyönyörű, és miért ne lehetne a tietek is ilyen...? De az évek olykor kegyetlenek, és 18-tól huszonpár éves korig még nagyon sok minden történhet, változhat.

2011. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Itt kifejtettem a véleményemet, olvasd végig a hozzászólásokat. Az a 76%-os vagyok, aki szerint nincs örökké tartó boldogság...

2011. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Véleményem: Ezek szerint te még nem érzed annak szükségét, hogy saját családod legyen. Persze, hogy lehetséges az, hogy együtt maradjatok, de ugyanúgy az is, hogy szétmentek. Ha egykorúak vagytok, mint írod, akkor a párkapcsolatban te számítasz az idősebbnek, mert a nők korábban érnek. Ezért álmodozik többet a párod, és ezért szeleburdibb, mármint az elképzeléseit illetően. Ő még gyerek hozzád. De az idő majd mindent eldönt közöttetek.
2011. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy a feleségem 16 múlt, amikor én 21 éves voltam, a harmadik napon kértem meg a kezét, amire igent mondott. 31 éve. Tehát bármi lehetséges.
2011. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én már eldöntöttem, hogy körülbelül 10 év múlva szeretnék gyereket vállalni. Amikor lesz lakásom, pénzem, és minden egyebem, ami a gyerekvállaláshoz szükséges. Voltam már néhányszor szerelmes, és azt gondolom, hogy ez a kapcsolat más. A volt barátommal az egész kapcsolatunk inkább egy szexkapcsolatnak mondható, kéthetente találkoztunk, és az egész kapcsolat alapja a szexualitás volt. A mostani barátom...Őt nem csak az érdekli, hogy naponta 6x lefeküdjünk egymással, hanem az, hogy beszélgessünk (néha éjszakákat átdumálunk, imád filozofálni :)) Ezért reménykedem abban, hogy ez nem egy kérészéletű kapcsolat lesz. Eddig nem volt rövid kapcsolatom amúgy, a volt barátommal is 1 év 3 hónapig együtt voltunk, a mostani barátomat meg az öt évvel későbbi életemben is el tudom képzelni. Sokszor arról is beszélgetünk, hogyha a gyerek az ő szemét, az én számat, az én fülemet meg az ő orrát örökli, akkor milyen szép lesz, és ha lány modellt csinálunk belőle :D
2011. nov. 9. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!