Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennek hogyan lehetséges...

Ennek hogyan lehetséges utánakeresni?

Figyelt kérdés
Ha valaki örökbefogadott gyerek, hogy tud utánanézni a vér szerinti szüleinek? Lehetséges ez 18 év alatt?
2011. nov. 4. 18:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát erről fogalmam sincs sajnos hogy titkosítva vagy nem titkosítva történt-e
2011. nov. 4. 22:13
 12/24 anonim ***** válasza:

Csak azért írok, h pontosítsak.

Régebben csak titkos örökbefogadások voltak, de ez a vérszerinti szülő részére titkos, neked természetesen nem, bármikor bemehetsz a gyámhivatalba, és kiadják az adatokat, akkor is, ha nem vagy 18 éves.


A másik inkább csak fogalmazásbeli hiba, nekem legalábbis szúrja a szemem, aki felnevelt, az nem a nevelőanyukád.

Nevelőanyukád akkor lenne, ha csak nevelőszülőd lenne.

Mivel örökbefogadott, ezért ő az édesanyád, aki felnevelt, aki a támaszod volt, stb.

Aki megszült, ő a vérszerinti anyukád, vagy életetadód.


Szóval ne használd ezt a szót az anyukádra, sértő, lehet, h neki is.


Tudom, h miről beszélek, én is átéltem, nekem is hasonló életem volt.

2011. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Lehet (biztos) hogy hülye kérdés, de én bemegyek a gyámhivatalba és ott mit mondjak?


Amúgy nem szoktam nevelőanyámnak hívni, azért írtam így ide hogy aki olvassa könnyebben megkülönböztesse, hogy mikor kire gondolok.

2011. nov. 4. 22:47
 14/24 _Jessy_ ***** válasza:
Azért készülj fel a dologra, mert eléggé visszás is lehet. Esetleg vér szerinti szüleid vagy esetleg testvéred hideg fogadtatására. Ha ebbe belevágsz, az számodra rosszul is elsülhet sajnos.
2011. nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem várj ezzel az egésszel amíg felnőtt nem leszel. Azt mondják, mindent a maga idejében. Semmit nem kell elsietni, ha vmiről tudnod kell, a világ úgy fogja irányítani az életed hogy megkönnyítse a dolgokat, könnyebben rájöhess.

Ha mégsem tudsz aludni,akkor kérdezgess. Pl mióta tudod hogy örökbe fogadtak. Először is miért mondták el neked hogy örökbefogadtak, ha nem akarják hogy utána kérdezgess a vér szerinti szüleidről?

Szerintem mondd meg nevelőszüleidnek (szépen) hogy te nagyon szereted őket, és velük akarsz maradni, de szeretnél többet tudni a biológiai szüleidről. Kik ők, miért adtak örökbe,mit csinálnak, van-e tesód, féltesód.

És biztosísd őket arról, hogy bármi történjék te velük szeretnél maradni.

Másrészről, lehet hogy tényleg nem jó bolygatni ezt az ügyet még egy idejig, mert olyan dolgok is elkerülhetnek, ami esetleg bajba kever vagy rosszul sül el.


Mittudomén kiderül hogy van egy féltestvéred, vagy testvéred, akinek nnincs elég pénze és tőled fog pénzt könyörögni.

Jó nyilván pozítivan is elsülhetnek a dolgok.

2011. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Miért nem jó így neked, ahogy van?

Nem neveltek szeretettel a szüleid? Miért bántod őket?

Ha titkos volt az öf., akkor ők nem is tudhatják, hogy milyen körülmények közül származol. Ha felnőtt leszel, érdeklődhetsz a gyámhivatalban, és tájékoztatni fognak. De addig miért nem bírod ki? Mi olyan sürgős? El akarsz költözni a szüleidtől, vagy mi a baj?

2011. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hát erre az egészre hogy kiderült... elég véletlen elszólás volt. A "nevelőapámnak" (aki nem az akivel anyám örökbefogadott(csak hogy bonyolultabb legyen a történet)) volt egy kedves elszólása még jópár éve hogy kár volt engem kihozni onnan... Nos hát így. Ez egy megint más téma amibe ne mélyedjünk bele hogy miért, de nem igazán van időm még pár évet várni erre a dologra, jó lenne felvennem velük minél előbb. Még akkor is ha rosszul sülne el netán a dolog.

Tény hogy egyáltalán nincs jó viszonyom ezzel a családdal, de attól még nem tervezem az elköltözést innen. Az hogy én felakarom venni a kapcsolatot a vér szerinti családommal nem függ össze azzal hogy a családommal rossz a kapcsolatom, ha jó lenne akkor is fel akarnám venni a vér szerinti családommal a kapcsolatot.

Amit jó lenne minél előbb...

2011. nov. 5. 17:04
 18/24 anonim ***** válasza:

Megértelek. De anyukádnak akkor is rettenetes lehet.

Nekem is örökbefogadott gyermekem van, még pici, de le fogom neki mondani, hogy nem én szültem. Bár jobban szeretni akkor sem tudnám....

Lehet, hogy te nem tudod, mennyi lemondás, mennyi megaláztatás, mennyi hivatali és egyéb procedúra után lehet gyermeket örökbefogadni - sokkal hosszadalmasabb, mint ha valakinek a pocakjában nő a baba. Én évekig vártam a kicsimre, addig hordoztam a szívemben...

Ha fáj is, amit a nevelőapukád mondott, attól még anyukád biztosan nagyon-nagyon szeret, hiszen Ő volt az, aki felnevelt és szeretett téged, és feltételezem, élete végéig szeretni fog. Nem az, aki lemondott rólad. Ezt próbáld megérteni, ha kíváncsi is vagy a biológiai anyukádra, ez természetes dolog, de várj vele, amíg nagykorú leszel, akkor megismerheted.

Minden jót!

2011. nov. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy vér szerinti szülők is mondanak olykor csúnyákat a gyermekeiknek. Csak téged így érzékenyebben érint.
2011. nov. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves amit írtál. De mint mondtam nem hozzájuk költözni szeretnék, szóval nem értem ezt az egészet. A vér szerinti szüleim ott hagytak igen - ki tudja milyen indokból-. A vér szerinti család akkor sem két tagból áll. Attól mert örökbe fogadtak attól még NEM tagadhatom le a másik családomat. Mint mondtam nincs időm pár évet várni -azaz jó lenne minél előbb megoldani a dolgot-. Szóval az egyetlen dolog ami még érdekelne, ha én 18 év alatt egyedül fogom magam és bemegyek a gyámhivatalba, akkor kiadják az információkat az örökbefogadásról és a vér szerinti szüleimről vagy nem?
2011. nov. 6. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!