Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennek hogyan lehetséges...

Ennek hogyan lehetséges utánakeresni?

Figyelt kérdés
Ha valaki örökbefogadott gyerek, hogy tud utánanézni a vér szerinti szüleinek? Lehetséges ez 18 év alatt?
2011. nov. 4. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Elsőként szerintem a nevelő szüleidnél érdeklődj,ők tudhatnak erről a legtöbbet.Majd a születési hely szerinti anyakönyvvezetőnél.
2011. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Megtalálhat papírokat otthon, vagy kérdezősködhet rokonoktól, a szüleitől hogy kitől mikor hogy és hol fogadták örökbe. Ilyenek...
2011. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Van egy olyan kis problémám hogy a nevelő szüleim egy szót nem akarnak beszélni erről az egészről.
2011. nov. 4. 18:46
 4/24 anonim ***** válasza:

Próbálj velük újra beszélni,ezt szerintem jogod van tudni,Minél jobban titkolóznak,te annál jobban tudni akarod.

Irataidban anyja nevénél ki szerepel? A szülőanyukád vagy a nevelőanyukád?

2011. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A nevelőanyám neve. Így is elég nagy a családi feszültség, egyenesen sértésnek veszik ha a vér szerinti rokonaim iránt érdeklődöm.Ebből egy idő után igen nagy konfliktusok lennének ha felvenném velük a kapcsolatot. Főleg hogy a bátyám is örökbefogadott(nem vér szerinti testvér), és ő sose érdeklődött a vér szerinti szülei után. Engem viszont igen is zavar hogy van egy vér szerinti családom is valahol akikből egy embert sem ismerek...
2011. nov. 4. 18:54
 6/24 anonim ***** válasza:

18 évesen elmehetsz a Gyámhivatalba, aztán ott meg fogják mondani.

Csak kérdés, hogy jó lesz-e az neked? Lehet, hogy találsz egy alkoholista "anyukát", aki a világra hozott és eldobott, közben pedig ott vannak az igazi szüleid, akik felneveltek, virrasztottak melletted, iskoláztattak, szeretnek....

2011. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért veszik sértésnek, mert rosszul közelíted meg a kérdést. Esetleg az bántja őket, hogy ők neveltek fel és hálátlanságnak veszik. Nyugodtan érdeklődj, ne hisztizve meg odavágva, hogy "nem is ti vagytok a szüleim". Persze nem tudom, hogy ilyen megtörtént-e, azért írom, hogy a jövőben se történjen meg :-)Csak simán vezesd fel a témát, hogy te tudni szeretnéd és nem azért, mert a vér szerinti szüleidet jobban szereted vagy el akarod hagyni a nevelőszüleidet. Bizosítsd őket, hogy szüleidként szereted őket és kész.
2011. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szüleidtől, hogy miért nem akarnak erről beszélni neked?
2011. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azért abból a pár mondatból amit mondtak leszűrtem hogy nem részeg alkoholista,drogosok voltak a szüleim. Másrészt nem csak egy anyából meg egy apából áll a család, lehet van testvérem(ami a legjobban érdekelne), ha netán a szüleim mégis alkoholisták akkor normális nagynéni, nagybácsi stb.

Eddig mindig nyugodtan érdeklődtem, csak szépen megkérdeztem anyámtól, tudna-e valamit mondani a vér szerinti szüleimről, családomról esetleg... Hát úgy elnézve a dolgot, jobbnak láttam ha tovább nem kérdezek mert nem igazán örült ennek a témának.

Akkor legrosszabb esetben várnom kell 18 éves koromig...

2011. nov. 4. 19:09
 10/24 joci23 ***** válasza:
51%
Ha az örökbefogadás titkos volt, akkor már nem mondják meg, hogy kik voltak a vér szerinti szüleid. Ha a vér szerinti szüleid aláírtak teljes lemondó nyilatkozatot, akkor elvileg onnantól Ők sem és Te sem tudhatsz róluk semmit. Jogszabályban kellene utánanézni a pontos szabályozásnak.
2011. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!