Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Rosszul érzem...

Mit csináljak? Rosszul érzem magam emiatt!

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy barátomékhoz vagyunk hivatalosak, a baráti társasággal együtt. Ezek a barátomék nem dohányoznak. Én viszont igen. Azt kérték tőlem, hogy míg ott vagyunk, ne gyújtsak rá, mert nem bírják elviselni a cigifüstöt meg szagot egyáltalán. Se az erkélyen, se a levegőn nem dohányozhatok, mert nekem attól még cigi szagom lesz és ők nem fogják kényelmesen érezni magukat a lakásukban. Olyan rosszul érzem magam, fullra diszkrimináltnak érzem magam, viszont én meg nem bírok ki több mint fél napot cigizés nélkül. Mindig is tiszteletben tartottam a nem dohányzókat, soha nem is gyújtottam rá a közvetlen közelükbe stb...


Ti mit tennétek? Elmennétek vagy sem?


2011. okt. 23. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

Na...hát szerintem meg ha tényleg a barátaid, akkor így fogadnak el. Felnőtt ember vagy, eltudod dönteni már, hogy neked ez kell-e vagy sem. Úgy gondolom, ahogyan te is írtad, lehet úgy is dohányozni, hogy azzal senkinek sem okozol kellemetlenséget.

Amennyiben pedig fordítva lenne a helyzet, és az összes barátod dohányozna, te pedig nem, akkor azt mondanák, hogy csak abban az esetben mehetsz el a bulira, ha te is rágyújtasz.

Nekem ez furcsa. Az én barátaim ilyet biztos nem mondanának.

Viszont ezt neked kell eldöntened, hogy így is elmész-e.

2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a bűzt, és bármit, ami egészségtelen tolerálni kellene.

Ez nem egy hiba, nem arról van szó, hogy hisztis vagy, vagy bunkó. Ezeket a tulajdonságokat el lehet fogadni, mert attól még lesz olyan, aki szeret. De ezekkel te nem károsítod az ők egészségét, ellenben a dohányzással. A közérzetüket sem rontod azzal, ha tapló vagy, míg ha büdös, azzal igen.


Egy nemdohányosnak sem kell tolerálnia a dohányosokat.

2011. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hm...szóval azt akarjátok mondani, hogy a cigi fontosabb mint én? mármint nekik? a személyem már nem számít, hogy ott leszek e vagy sem, csak azért mert cigizek...egy legalább 13 éves barátságról beszélgetünk...én is sok dolgukat tolerálom és egy szót se szólok...na mindegy...ha fordított helyzetbe lennék, leszarnám, hogy a barátom dohányzik e vagy sem, számomra lényegesebb lenne, hogy jelen legyen az összejövetelen.
2011. okt. 23. 12:46
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem mondták,hogy a cigi fontosabb. Ők megkértek,hogy amíg ott vagy ne dohányozz. Ha NEKED fontosabb a cigi,akkor nem menj el...
2011. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer engedtem meg, hogy bagós "haver" a teraszon gyújtson rá. A huzat persze szépen behozta a füstöt a lakásba.

A következő napokat szellőztetéssel, takarítással, illatosítással töltöttem.

Elsőre fel se tűnt, valójában mennyire büdös van. De mikor a friss levegőről reggel bementem... szó szerint elkapott az öklendezés attól az állott, keserű, penetráns szagtól.


A dohányfüst tényleg rettentő makacs és tartós szagot okoz, ami a ruhádból is szivárog.


Lehet, hogy ők sem szeretnek úgy enni, inni, hogy közben rohadt büdös van. Ha ennyit nem bírsz ki cigi nélkül, gondolom elszívsz naponta legalább egy fél dobozzal, ha nem többet.

Ebben az esetben büdös vagy. Teljesen mindegy, hogy neked ez hogy esik.


Szó nincs toleranciáról!! Meg kirekesztésről!

Gondolj bele, hogy te mit szólnál, ha egy kisgyerekes barátotok épp tolerálnod kéne, mert az ebédlő asztalon tenné tisztába a sz.aros gyereket. Te is megkérnéd, hogy legközelebb legyen szíves máshol megoldani, mert te se szeretsz egy kupac kaka mellett enni.

Na hát ők is kb. így vannak a te szagoddal...


Vannak dolgok, amikhez nem lehet alkalmazkodni.

Nagyon érzékeny az orrom, és ha melléd kéne ülnöm az asztalnál, biztos, hogy nem lennék képes egy falatot se legyűrni.

Vagy erőltetem, és lehánylak. Te meg majd tolerálod....

2011. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
nem mondták, de úgy jön le. Ahogy az egyik válaszoló mondta, úgy kell elfogadni a másikat ahogy van.
2011. okt. 23. 12:51
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Még egyszer mondom: még kis mértékben SEM kell tolerálni valakinek azon tulajdonságát, amivel károsítja mások egészségét.


De látom, vagy annyira unintelligens (mint a bagósok 99%-a), hogy ezt ne fogd fel. Hajtogasd csak a saját "igazad", hogy téged kirekesztenek, és mekkora szemetek, hogy nekik fontosabb a cigiellenesség, mint te... Gratulálok.

2011. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sokat cigizem,mégis kibírom cigi nélkül.Pedig szinte ütöm a láncdohányos szintet.(attól függ mit csinálok,persze a munka miatt is kibírom nélküle,de ha pl itthon vagyok,akkor egyikre gyújtok a másik után elég dúrva).A lényeg,hogy senki nem gondolná rólam,hogy én kibírom.Pedig gyakran van rá példa.Annyira elvegyülök pl a társaságba,hogy hiába jut eszembe,szégyenlem miatta magam :D

Kb 1 hónapja volt olyan,hogy egy újépítésű lakásba kellett mennem,ahol minden új volt,bútorok stb.Hiába volt erkélyt,tudtam,hogy tilos megkérdeznem,hogy kimehetnék-e rágyújtani.Valahogy kibírtam,hogy éjjel 3ig nem gyújtottam rá aztán kész.

Alkoholt inni se tudnék cigi nélkül,de volt már rá példa.

Szerintem döntsd el fejben,aztán gondolj arra, hogy ha hazamész rágyújtasz és pótlod a nikotinadagod!Nyugi:)

Sajnos egyre többször van ilyen helyzet,én is diszkriminációnak tartom :((((


(csak mellékesen megjegyzem,hogy a barátaim nagyrésze dohányzik,aki nem,az pedig tolerálja nekem.Ha valami nagyon antidohányos mellé kerülök,akkor pedig állandóan kézmosózom,higigel-ezek,parfümözök,levegőn vagyok,dezodorozom magam,és amúgyis rohadtsok öblítővel,mosóporral mosom a ruháim.Panasz még nem volt arról,hogy büdös bagó szagom lenne!)

Szóval bírd ki szerintem.És meg se említsd nekik,hogy ez rosszul esik neked...Mutasd azt,hogy neked ez könnyen megy.

2011. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az egyik hozzászólóval:hajtogasd csak a saját igazad. Ami a véleményednek ellentmond,azt már meg sem hallod...
2011. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
57%
Roppant egyszerű. Ne gyújts rá. Nem téged nem szeretnek, csak azt, hogy dohányzol, ettől büdös vagy. Lehet nem érzed, de aki nem dohányzik, az érzi, és zavarja. Azt meg ne várd el mástól, hogy elviseljék, hogy te bűzölögsz.
2011. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!