Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósok Miért féltékenyek a...

Anyósok Miért féltékenyek a mennyükre?

Figyelt kérdés
Az enyém féltékeny nem ugy fogja fel ,hogy /kapott még 1 lányt / Hanem ,hogy elvették a kicsi fiát !!!! Nem értem?? "10éve vagyunk házasok ,és ő még a mai napig jobban tudja ,hogy a férjem mit szeret mint én... A férjem persze már rég meg változott: Ha megyünk mindig a két kedvencét főzi amit gyerekorában 10 évesen szeretett : Ma meg már nem is szereti. A férjem persze eszik ,de már elmondtas neki,hogy inkább mást enne.. A férjem megmondta az anyósnak mit tanuljon meg tőlem főzni: Erre az volt a válasz ,hogy egy 60 éves nő mit tanulhatna a mennyétől:
2011. okt. 19. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

Ezen már én is gondolkodtam, hogy miért lesznek féltékeny, epés szájú bunkók a nők, amikor anyósok lesznek (tudom, nem mind...). Az enyém is tündérbogár édeskedves volt az esküvőnk előtti időkig, azóta keseríti az életünket. S még csak nem is panaszkodok rá a férjemnek, mert tudom, hogy fáj neki a neje és anyukája közti konfliktus...

Én már lemondtam róla, hogy valaha jó viszony lesz köztünk, mert utál engem és a családomat, immáron nyíltan.


Inkább azon gondolkodom, én hogy ne rontsam majd el a saját anyós-voltomat, ugyanis nekünk is két fiunk van!!! Hisz senki sem tervezi, hogy bunkó anyós lesz, mégis sokaknál így sikerül...

2011. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Az én anyósom nem féltékeny rám!Mindig csak a jót akarja nekünk!

Szerintem ez a normális.

2011. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mindenki képzelje el elfogulatlanul: egyszer csak belép a családba a másik nő, a meny. Előtte az anyuka gondoskodott a fiáról, hozzá ment, ha valami baj volt, ő volt a családban az "első Nő". Eddig a szűkebb család ő volt, a férje, meg a fiuk. Most pedig a fiuk új családot alapít (persze ők is a családja maradnak, de mégis...). Eddig ő főzött, mosott, stb. rá, most ezt a szerepet is átveszi tőle a menye a saját belátása szerint és ez akkor is így van, ha szívesen fogadja a tanácsait.

Persze, hogy sok esetben nem úgy fogják fel az anyósok, hogy lett egy új lányuk, mert a menyük nem a fiuk új testvére, hanem a leendő új családja lesz.

Ilyenkor az anyukáknak nehéz visszább vonulni attól a szereptől, hogy egyedül ők gondoskodnak és gondoskodnak jól a fiukról. Ráadásul lehet, hogy a menyük sok dologról teljesen más nézetet vall, mást hozott otthonról. Nem lehet könnyű. Na de persze ilyenkor a menyeknek sem könnyű.

Szerintem még jó természetű embereknek is sok megértés kell a jó kapcsolat kialakításához mindkét részről.

2011. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem az esett szarul, amikor a nagymamám az anyámat szapulta. A végén már gyűlöltem átmenni hozzájuk, mert folyton az öcsémet meg az anyámat bántották.Nem mindig a menyek azok, akik kiprovokálják a veszekedéseket!


A férjedtől mondjuk ez elég fura kijelentés volt, gondolom azt hitte, hogy marha vicces, de őszintén, nekem sem esne jól, ha egyszer a fiam ezzel állítana haza.

Ez meg, hogy "kapott még egy lányt" elég hülye felfogás. Igenis elvesszük a kicsi fiukat, már nem ők a központ, és átvesszük a legtöbb feladatukat, és olyat adunk neki, ait anyuka nem tud, gyereket, házaséletet.

Én valahol megértem az anyósokat, az intelligensebbek kezelni is tudják ezeket az érzéseket, persze van, aki nem.

Az én anyósom is, valahányszor átmegyünk hozzá, letámadja a férjem, hogy jaj, meg tudná-e javítani a redőnyt/tv-t, áttolni ide vagy oda a szekrényt, nem mintha após nem tudná megcsinálni...gondolom így akarja mutatni, hogy ő azért még tudja ugráltatni a fiát, ha akarja.

2011. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!