Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmerjem kérdezni a barátnőmt...

Megmerjem kérdezni a barátnőmtől hogy ők tényleg zsidók-e?

Figyelt kérdés

Először is tisztázom hogy engem ez nem zavar és nem is vagyok úgymond fajgyűlölő mert tudom hogy ők majdnem hogy csak a vallásukban különböznek, de akkor is érdekel ez a dolog. Na szóval van egy nagyon jó barátnőm. Tényleg ő a legjobb barátnőm nagyon szeretem a családját is meg minden rendesek is szóval jól elvagyunk. És tegnap anyu mondta hogy találkozott a barátnőm anyukájának a nővére férjével és beszélgettek pár sort hogy a férj főz takarít meg hasonló mert a felesége messze dolgozik de nem ez a lényeg. És anyu kérdezte ugye hogy mit csinál ebédre és mondta hogy valami levest azt hiszem és mondta anya hogy azt habarással vagy mivel jó csinálni és akkor mondta a férj hogy a felesége zsidó és ők nem úgy szokták csinálni. És ez nekem furcsa mert ezt nem tudtam és érdekelne hogy ők mit nem esznek meg miket szoktak csinálni ünnepekkor meg hasonló dolgok. (mármint a barátnőm és a családja) És az érdekelne még hogy ha ezt nem tapló módon megkérdezném a barátnőmtől hogy az ő anyukája tényleg zsidó e hogy az nem lenne bunkóság? vagy nem sértődne meg?

Még egyszer semmi bajom nincs a zsidókkal és tényleg ez után is ugyan úgy szeretem a barátnőmet ahogy eddig is és ugyan úgy továbbra is ő a legjobb barátnőm. Sóval ha kérhetem értelmes válaszokat. Előre is köszönöm szépen. :)

14/L


2011. okt. 5. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
miért ne kérdezhetnéd meg?semmi sértő nincs benne ha az ember normálisan kérdezi meg,főleg nem barátok között.
2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen megérdeklődöd ezeket a dolgokat, csak nem mondod meg hogy azért kérded mert zsidók, hanem mert mondjuk szeretnéd jobban megismerni őket.

Egyébként anyum legjobb barátnője is zsidó, de több disznót eszik mint mi :D

2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bánomisén ***** válasza:
50%

Ha nem zavar és nem is érdekel, hogy zsidók-e, akkor minek megkérdezni? Csak azt kérdezi meg az ember, ami valami miatt foglalkoztatja.

Vagy változik valami azzal, ha kiderül, hogy a mama zsidó, vagy nem az?

2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

OFF: "a barátnőm anyukájának a nővére férjével"


kinek a kijével?

2011. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat. Azért érdekel mert kíváncsi vagyok az ő szokásaikra hogy mennyivel másabbak-e hogy mennyire tartják be egyáltalán őket vagy hogy ez miatt korlátozott e valamiben a barátnőm vagy hasonló. De ezt nem annyira mertem megkérdezni tőle de majd megkérdezem.

ŐŐ bocsi az miatt hoyg hüylén fogalmaztam meg ezt szóval egyszerűbben a bnőm keresztapja mondta hoyg a bnőm anyukája zsidó.

2011. okt. 5. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, de tukó vagy! Miért baj az, ha meg akar ismerni egy másfajta kultúrát, szokást a kérdező? Ráadásul "első kézből" ismerheti meg, nem hallomásból. Szerintem itt kezdődik valahol az elfogadás. Én pl. semmilyen vallásra nem vagyok keresztelve, nem is vagyok hívő, mégis, a gyerekeim református suliba járnak, mert ott normális környezetben vannak, két hete meg elmentünk a gyerekkel megnézni a helyi zsinagógát, mert érdekel, télen pedig elvittem a Nyugatihoz megnézni a chanukát. Most akkor gondolod, hogy itthon titokban sorozatgyártásban készítem a sárga csillagokat?
2011. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hozd szóba a templomot, mondd el neki, hogy (pl.) katolikus vagy, majd kérdezz rá, hogy Te is katolikus vagy? nem? akkor milyen a vallásod?

ennyi

2011. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó ötlet.
2011. okt. 5. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
vissza a 30-as évekbe, hurrá!!!
2011. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

simán. megkérdezed. miért? mert érdekel.

nekem is van egy barátnőm, szokott böjtöt tartani néha olyan ételneveket mond, amiket mi sosem szoktunk. rákérdeztem. válaszolt. na és akkor mi van? :D

2011. okt. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!