Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs külön szobám, megoldás?

Nincs külön szobám, megoldás?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nincs külön szobám, perpillanat nagymamámmal alszok egy szobában. Anyumék szobájában van az íróasztalom, ruháim stb, mama szobájába csak aludni járok. Nem ezzel van a gondom, mert megértem hogy nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy még egy szobát építsünk. Az zavar, hogy barátaimat alig tudom áthívni, mert ugye úgy mondd mindenhol van valaki aki pihenni akar. Nem beszélve arról, hogy itt alvás.. soha nem aludt még nálam senki, nem tudnánk hogy megoldani. Elég rossz érzés amikor barátnőim felhozzák hogy egymásnál kellene aludni, és mindig kimagyarázni hogy itt mért nem lehet. Más is van ilyen helyzetben? Mit lehetne erre kitalálni?
2011. szept. 30. 20:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy minden cuccom anyumék szobájában van, így rossz lenne ott kb semmi nélkül. Sajnos a szobák am elég kicsit, leválasztani nem igazán lenne jó :( Barátnőim persze megértik a helyzetet, de picit néha jó lenne :) Főleg mostanában néha jól jönne egy kis nyugalmas hely, ahol egyedül lehetek és senki nem zavar..
2011. szept. 30. 21:29
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

"én azt nem értem,h a mama miért nem anyudékal alszik? egy 16 évesnek már nagyon jól jönne egy külön szoba és nem csak ottalvós bulira. velünk is élt a mamám,de anyukámmal egy szobában"


Mert mondjuk a szülőknek van nemi életük is, és azt nem a kedves mama előtt óhajtják lebonyolítani.


A kérdezőnek: a lakás átrendezése nem lehetséges? Pl. ahogy mondták: gipszkarton fal. De egy ismerősnél a nagyszobában a szekrényt odébb tolták, így a nappali kisebb lett, de a szekrény mögött volt egy kis alvófülke egy idős rokonnak.

2011. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos a szobák am elég kicsit, leválasztani nem igazán lenne jó :("


Lehet, de egy kis önálló lyuk még mindig jobb, mint a nagymamával.. Kamra vagy hasonló átrendezése? Milyen magas a lakás? (galériához) Esetleg nézz lakberendezési oldalakat, hátha van valamilyen jó tipp.

2011. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Majd szétnézek neten, hátha van valami kivitelezhető, amibe szüleim is belemennének:)
2011. szept. 30. 23:53
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sokáig tesómmal egy szobán osztoztam, másik barátnőm pedig nagyiva, mint te.

Megoldottuk, ha tesóm nem volt otthon, akkor jöttek hozzám a csajok, A nagyis barátnő meg mindig jött, sose volt probléma. :D

Megoldás nem igazán van, a szekrény meg hasonlók nem igazán működnek. Illetve radikális megoldások, mint bedugni nagyit otthonba, vagy eltenni láb alól, de ezeket nem ajánlanám jó szívvel. (bocs, morbid a humorom)

Hát ha véletlen anyudék mennének valahova, akkor hívd át a barátokat, mamád ott lenne felügyeletnek is, de akkor van üres szoba. Egyéb esetben meg magyarázd el a hülyébb barátnőknek, hogy amíg ez van, addig nem lesz pizsiparti, mert gondolom ő se szeretne nagyiddal bulizni, se kirakni szegény mammert.

2011. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát igen eddig ez az egy megoldás van hogy ha anyumék nincsenek itthon. Csak az a baj hogy sosem utaznak sehová, és így nehéz.. :) de köszi szépen a választ!!
2011. okt. 3. 20:20
 17/18 anonim ***** válasza:

Megértelek. Bár én egy kicsit jobb helyzetben vagyok mint te. Születésem óta egy szobában éltem a nővéremmel, de már kb 1 éve hétköznap a pasijával lakik, hétvégén itthon. A mi házunk egy szintes, szerintem kicsi is és üveg ajtóm van, a szobám mellett van a bejárat meg a szobám előtt mindig mászkálás van, mindent ki lehet hallani mert nem szigetelnek jól a falak és az ajtó sem. Nálam csak kisebb koromban aludt néha barátnőm, akkor a nővérem átment nagyanyámhoz aludni (3 szoba van a házban.)


Szerintem néha jó az egymásnál alvás, sokat lehet hülyülni, komolyan átbeszélni dolgokat és jót tesz a barátságnak. Nekem egy igaz barátnőm van már 9 éve (kisebb-nagyobb veszekedésekkel a hátunk mögött) és még sosem aludt itt, mert nagyanyám miatt csendbe kell lenni. Meg ha már kicsit hangosabban nevetünk vagy valami akkor anyám 5 percenként jön, hogy halkabban és ez szar, mert amikor a barátnőmnél vagyunk akkor ott senki nem szól ránk. Nem is értem...


Nem tudom mit tehetnél. Nincs valami olyan helység a házatokban amiből akár szobát is lehetne csinálni? Olcsóbban is meg lehet oldani ha van egy kisebb hely.

2012. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Spongya Bob válasza:
Teljesen együtt érzek veled, én is épp ebben a helyzetben vagyok, nekem sincs külön szobám.. gondolom kicsit megnyugszol, hogy nem csak te vagy ilyen helyzetben. én 14 éves vagyok és nekem is nagy szükségem lenne egy saját szobára, én az ebédlőben alszom (annyi a különbség, hogy nincs itt élő nagymamám) Szóval nyugodj meg és szerintem is valld be nekik, hogy mi a helyzet.
2012. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!