Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért éheztet az anyám?

Miért éheztet az anyám?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok, es jelenleg az egyetemi felvetelire keszulok, de olyan szinten el vagyok lehetetlenitve, h szinte mindenki drogosnak nez. 50 kilo korul mozgok fiu letemre, es hat nemreg rajottem miert. Miutan sajat penzbol ettem hirtelen 3 kilot hiztam, aztan amikor rosszul jottek ki a dolgok es itthon kellett ennem megint visszaestem 50re.


Max szaraz teszta van itthon meg rizs, anyam egyaltalan nem foz. Nagy kegyesen 1-2 hetente hazahoz par aprosagot, mondjuk egy joghurtot meg egy zacsko rizst es ez ki is elegiti a lelkiismeretet. O etteremben eszik.


Penz az lenne. Kenyelmesen meg tudnank kajalni 2en is a foztjebol, csak egyreszt baromi lusta, masreszt a kajaval buntet. Csak tudnam miert.


Szoval kicsit mostohak a korulmenyek es az a baj, h igy nem tudok rendesen tanulni, az egeszsegi allapotom romlik, raadasul drogosnak neznek a beesett arcom, vekony alkatom miatt, mert ezen azert mar latszik h nem alkati sovanysag.


2011. szept. 29. 09:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Először nekem is a menza jutott eszembe. Tényleg nem kerül olyan sokba és nem csak egy tányér főételt kapsz. Azt hiszik munkát találni olyan egyszerű... Azt írod anyádnak van pénze, étteremben kajál. Kérd meg, hogy fizessen be valahova. Mondjuk k*rvára nem vágom, ha ő étteremben kajál miért nem hoz haza neked is valamit? Akár mennyi idős gyerekem volna sosem hagynám, hogy éhezzen, hátha ez még az egészségét is veszélyezteti. Szörnyű muterod lehet...
2011. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
37%

"Penz az lenne. Kenyelmesen meg tudnank kajalni 2en is a foztjebol, csak egyreszt baromi lusta, masreszt a kajaval buntet. Csak tudnam miert."

Bogaram, odaállsz anyád elé, megkérdezed, hogy nem-e lehetne, hogy ő ad pénzt, te elmész a teszkóba, és főzöl kaját kettőtöknek?

Hát jaj, oda ne rohanjak, felvételire készülsz (egyébként milyen felvételi? Énekelgetned, rajzolgatnod kell, vagy mi?). Remélem anyuci szoknyáján ülve maradsz suli közben, mert olyan szinten életképtelen vagy, hogy fél évet nem bírsz ki máshol lehet. Segíts magadon, tudod... persze panaszkodni mindig könnyebb, mint megoldást találni. És ha büntetésre is használja anyád (amit kétlek), akkor annak megvan az oka. Pl. hogy egy utolsó lusta disznó vagy, aki semmit nem csinál, mert ő most felvételire készül/fáradt/most nincs kedve, stb.

Ha meg anyád ilyen, akkor ez van, megélted a 21. életéved, szóval annyira nem lehet súlyos a helyzet. Ez esetben valóban a megoldáson kellene gondolkodnod, nem rinyálni, mint egy 3 éves kislány szokott. Emeld fel a hátsód és menj el dolgozni, más is képes rá, te sem leszel kivétel. Nem mindenki ezüstkanállal születik, tetszik vagy sem.

2011. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
79%

11:39

Neked nagyon sok bajod van az élettel. Most, hogy ok nélkül durva voltál valakivel, megkönnyebbültél? A saját gyerekedet is így a földbe döngölöd, ha tanácsot kér? Nem irigylem a veled együtt élni kényszerülőket.

2011. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%

Nemtom miért vagytok ilyen köcsögök vele....

Próbáld megbeszélni anyuddal,hogy vagy vigyen haza tobb kaját,vagy adjon több pénzt,vagy onnan hordjon neked is kaját ahol ő ebédel. Ha ez nem megy keress munkát,vagy kérj mástol segitséget. Apud,nagymama,nemtomki.

2011. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
57%
Felnőtt vagy, vásárolj be és főzz magadnak.
2011. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%
Hát figyelj, ha anyád gyerekkorodban is ezt csinálta, börtönbe kéne zárni... kérj tőle pénzt kajára, és ha nem ad, edd meg őt.
2011. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

édesem, ha pénz van kajára, akkor miért nem vesztek együtt, és csapsz fel egy szakácskönyvet? a neten is van egy halom recept, még a bénábbak is meg tudják csinálni.


nem anyád a szemét, hanem te vagy a lusta.


szerintem ha elé állnál és azt mondanád, h anya, menjünk el a teszkóba, vegyünk krumplit, húst, zsemlét, stb-t, akkor azt mondaná, h nem, éhezz tovább édes fiam?!!!

2011. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Pénzt sem ad, de gyerekkoromban is ezt csinálta. Úgy jàrkáltam mint valami csöves. Meg ütött vert, sokat kínzott. De gyerekként nem éreztem, h vmi nem okés.


Most így felnőtt szemmel az jön le, hogy enyhén skizofrén. Ennyi. + egy kis pszichopata hajlam.


De ebből jöhetne az új topic, hogy költözzek el. Nekem ez jutott.

2011. szept. 29. 23:59
 29/33 A kérdező kommentje:
Nem tehet róla, és bizony amikor szükség volt rá, anyaként viselkedett. Nem tudom utálni ezért.
2011. szept. 30. 00:00
 30/33 anonim ***** válasza:
66%

Na hát igen akik keményen leosztottak, erre is gondolhattak volna. Szóval még vert is. Hát akkor együttműködésre nem számíthatunk tőle.

Pedig én aztán ellenzem azt, hogy a nő önfeláldozón szolgálja a családját, DE amit leírtál, az még nekem is sok volt: mi az, hogy egy szülő leszarja, hogy nem eszik és fogy a vele élő akárhány éves gyereke, ő meg étteremben zabál?????

Apukád, nagymamád, rokonod van elérhető közelségben? Így tényleg nem maradhat a helyzeted. Ha az egyetemig kitartasz, vegyél fel diákhitelt, és amennyit tudsz a szakod mellett, dolgozz... Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy :( Hátha kapsz majd szoctámot is!

2011. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!