Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy gondolja a nagyapám? SOS

Ezt hogy gondolja a nagyapám? SOS

Figyelt kérdés

A nagyapám 84 éves,és kb. 2hónapja teljesen ki van fordulva magából(nyilván a kor stb),mindennek elhord minket(tényleg szó szerint mindennek),ilyeneket mond,hogy felrúg és felfordulok stb. (hozzáteszem,egyetemista vagyok nem 12éves kislány akivel így beszélhet,mikor nem is tettünk ellene semmit), + tegnap ilyet is beszólt,hogy kirak minket az utcára mert itt minden az övé,mert hogy ő az özvegy(a nagymamám tavaly szeptemberben meghalt..)Hát közben nem igazán,mert anya élettársáé,mert nem tudtuk fizetni a hitelt,és rá lett írva a ház stb.stb.

Megkérdeztünk 2ügyvédet is és mind a kettő azt mondta,hogy neki csak haszonélvezeti joga van és kész..

Az egyik kérdésem az,hogy mit lehet tenni ilyenkor?

A másik kérdés:

Ha már ennyire be van csavarodva..van hogy rángatja az ajtót ha nem engedjük be ide(két ház van egy telken),ordibál,veri az ajtót,szóval tényleg meg van bolondulva..elfejelti másnapra ,hogy miknek hordott el minket,és jön ide kaját kérni mikor nemtudom hány százezres nyugdíja van.. kb 3-4 nap alatt már nincs is neki,és nem is tudjuk,hogy mire költi.. Persze itt lakik ,de a számlákba soha nem száll be..

Már nagyon gondolkozunk azon,hogy berakjuk valahova,mert teljesen ki vagyunk készülve..mit csináljunk..?


2011. szept. 22. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Sztem ez már a korral jár, azért van "becsabarodva"

Én a helyetekben beadnám valami normális szociális otthonba.

2011. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyilván a kora miatt ilyen és gondolom a nagymamád elvesztése is közre játszik abban, hogy így viselkedek. Én apukám 75 éves és neki is memória zavarai vannak, mindig ugyan azt meséli, a múltat hozza fel, folyton kesereg.

De én nem haragszom ezért (mert nem is lenne miért), nem idegesít. Van ilyen sajnos. De ezért nehogy bedugjátok őt valamilyen otthonba, mert előbb vagy utóbb teljesen kikészül ott és ilyenkor halnak meg legtöbben. Ne tegyétek ezt vele. Persze, nem övé már a ház, de gondolom az ő életének munkája van benne. Főleg nem tudjátok "elzavarni", mivel haszonélvezeti joga van, így élete végéig ott lakhat. Ne bántsátok szegényt! Viseljétek el! Mit nem adnék, ha nekem egy nagyszülőm is élne (sajnos nem ismertem egyiket sem). És végül: szerintem te sem szeretnéd, ha idősebb korodban a szeretteid bedugnának valamilyen otthonba! Hidd el, neki családi körben a legjobb és becsüljétek meg, örüljetek neki, hogy még veletek van!

2011. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Elsőnek: Remélem, ha te is így jársz, akkor téged is bedugnak ilyen helyre! :s
2011. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha övé a haszonélvezeti jog,akkor neki joga van ahhoz is,hogy kirakjon benneteket a házból. A haszonélvezet erősebb,mint a tulajdonjog.
2011. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Magamtól fogok bemenni, nem fogok a családom terhére lenni öregen, betegen, magatehetetlenül!!!!
2011. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Első voltam
2011. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Én a helyetekben beadnám valami normális szociális otthonba.


Ezzel mi a baj? Nincs ám ideje pénze mindenkinek ápolót játszani otthon,miért baj ha élni akarnak normálisan,nem archeimeres rokontól rettegni.Az otthon nem olyan rossz,rosszabb ha otthon van leszarva.

2011. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Koltozzetek el! Erre mar regen is megvolt a lehetoseg, hiszen a mamad az felnott, s ha jol ertem, akkor a nagypapa hazaban eltek, illetve telken, ahol van ket epulet, s az egyikben laktok ti.

A papa segitett, es belement abba, hogy a tulajdonjogarol lemond, a zert, hogy a hitelt tudjatok rendezni valamilyen formaban.

Most nehezebb idoszak erkezett, es neki lenne szuksege segitsegre,

igy van, bekell dugni valahova, hiszen ez a kenyelmesebb megoldas, es ezt erdemli meg a papa is, hiszen konnyelmuen dontott akkor, amikor egy idegen emberre iratta a sajat telket, tulajdonat!

2011. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:45


Végre valalki! Köszönöm!!!!

Nemtudom mi baj van a NORMÁLIS otthonnal. Nem egy lepukkantra gondoltam természetesen. Nálunk a családba több eset is volt, hogy az idős mama-papa olyan betegséget kapott, ami az idegeire ment és teljesen visszament az időben. Megkérdezte, az 50 éves fiát, hogy mi volt a suliban, kirántotta a karfiolt anélkül, hogy előtte megfőzte volta stb.stb.stb. Valami demencia volt a betegség neve.

És bizon a gyerekek, unokák nem tudtak egész nap a mamáról gondoskodni, mert dolgozniuk kellett, meg kellett élniük. És beadták egy otthonba ahol természetesen minden nap meglátogatták, és ha idejük úgy engedte, kihozták reggel és este visszavitték.


Kedves Kérdező!!!

Az, ha rábízod képzett ápolgókra az urat, nem jelenti azt hogy egy szívtelen perszóna vagy!

2011. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ellehet helyezni egy otthonban, ahol apolok es szakemberek fogjak viselni a gondjat.

Viszont akkor nem ugyveddel kell beszelni, es nem a jogokrol, hanem a hazi orvossal kellene ezt megbeszelni, sot kerni azt, hogy javasolja stb., tehat megvan a modja annak, hogy azt elintezzek,

es ennek semmi koze ahhoz, hogy ki neven van a haz, es milyen jogai vannak stb.

2011. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!