Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki még így gondolja mint én?

Valaki még így gondolja mint én?

Figyelt kérdés

Ez nem is konkrétan családi kapcsolatok, hanem inkább emberi kapcsolatok témakör.


Szóval van mondjuk Sára, aki egy olyan lány mint én: azt adja másoknak, amit ő elvár másoktól irányába. Mindig mosolyog, bárkivel bármilyen kapcsolatba kerül.


A legtöbb ember viszont abszolút nem viszonozza ezt a fajta kedvességet. Sőt!


Pedig aztán Sárának is lenne oka mogorvának és durcásnak lenni (konkrétan épp most hagyta ott az apja az egész családot szó nélkül). Szóval ő is lehetne szomorú, meg dühös az egész világra, de nem az, mert a szegény kasszásnéni nem tehet róla, és éppen ezért nem is érdemli meg, hogy Sára gorombán viselkedjen vele.


Ezek után viszont mindenki azt mondja Sárára, hogy csak egy megjátszós rib@nc, hogy biztos sosem szerette az apját, ha ilyen könnyen mosolyog, mikor elvileg szomorúnak kéne lennie. Holott ő csak mások "jó kevét" tartja előbbre, a saját problémái miatt nem akarja elrontani mások napját azzal, hogy pl. beszól valami bunkót.


Én ezt várnám el az emberektől irányomba, de sajnos nagyon kevésszer találkozom hasonló gondolkodású emberekkel. Vagy ha nem is mosolyog, mert teszem azt, épp most tudta meg, hogy halálos beteg, akkor legalább ne rajtam vezesse le azzal, hogy fellök a buszon, vagy beszól valamit.


És itt most idegenekről beszélek, nem barátokról, mert velük persze, hogy okés megbeszélni gondokat, bajokat.


2011. szept. 16. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bántok meg senkit,ha rossz kedvem van,de vannak olyan emberek,akik megbántanak-előfordult már velem ilyen-nem szóltam,mert tudtam,hogy rossz napja van.
2011. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amit nem írtam bele a kérdésbe: és vannak kifejezettem olyan emberek, akik rossz nap alkalmával direkt bántanak meg másokat, csakhogy másnak is rossz legyen, ne ő egyedül szenvedjen. Róluk mi a vélemény? EMBERILEG tolerálható az ilyen viselkedés?
2011. szept. 16. 09:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezek a kis gonoszkodók inkább kortársak, nem? Én úgy látom. Egy felnőtt már jobban tud értékelni egy értékes embert. Én úgy tapasztalom, ha undok vagyok az életben, azt kapom vissza. Ha néha sikerül kedvesnek lennem, az emberek is kedvesek. Úgy nagy általánosságban ez van.
2011. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt gondolom, mosolyogni kell, különben beleőrül az ember a problémákba.

Viszont az, hogy a savanyú emberek mit gondolnak erről, az nem kell, hogy érdekeljen. Élje mindenki az életét ahogy jónak látja.

2011. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát, én 21 vagyok, úgyhogy ha esetleg suli kortársakra gondolsz, akkor nem. Meg nem is csak kortársaimra gondolok. Lehet, hogy csak én fogom ki mindig az ilyen típusú embert, de én relative sokkal találkozom a hétköznapokban.


Te szerencsés lehetsz :)


(ez nem panaszkodás volt, azért van bőven olyan is, aki viszonozza a kedvességet).

2011. szept. 16. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is ilyen vagyok,hisz egy mosoly nem kerül semmibe.A legtöbbször ugye az ember a bolti eladókkal kerül ilyen helyzetbe szerintem.Bármilyen bolt(abc,jegypénztár,bármi).10ből 9x goromba és bunkó a pénztáros...Elég ha csak úgy köszön,én már érzem rajta.Pláne,amikor szinte úgy csapja le a visszajárót,mintha azt gondolná"nesze b*zdmeg!".Én pedig ennek ellenére kedvesen köszönök,direkt vidám hangsúllyal,illően...


Nem tudom melyik a nagyobb energiapazarlás,ha pl nekem is rossz napom van,és attól függetlenül magamra erőltetem a jókedvet,kedvességet másokkal szemben,vagy pedig az,ha rossz kedvvel felveszek egy bunkó stílust-ezen meg nem kell erőlködni....Hát jó kérdés :)

2011. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van más is, aki így gondolkodik, mint te! Én is ilyen vagyok, alapból mosolygok az emberekre. Persze ne arra gondolj, hogy úgy, mint aki nem normális.

Azt nem szeretem én sem, pl megyek reggel a kenyérboltba, s ott savanyúak az eladók, köszönni sem mindig tudnak. Mert igen, lehet rossz napja az embernek, de, hogy mindig? S ezt máson vezessem le? Ezt én nagyon nem szeretem. A mi kis községünkben azt tapasztalom, hogy ilyen savanyúak az emberek általában. Persze nem mindenki, de a legtöbbjük igen.

Közel 10 éve itt élünk, de nem igazán érzem azt, hogy beilleszkedtünk.


Szerintem egy reggeli mosoly pl a boltban, megalapozhatja egy embernek a napját. Ha mogorván kelt is fel az ember, ha ott mosolyognak rád, akkor nagyobb eséllyel lesz jó napod. Másképp indul a nap.


Így utólag még annyit, hogy én általában nem foglalkozom az ilyen emberekkel. Nekem nem tudják elvenni a kedvem az élettől. :)

2011. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egész családom ilyen: anyám, apám és a húgom is. Ha rossz napjuk van, egyszerűen nem lehet hozzájuk sem szólni, mindenbe belekötnek (különösen a szüleim, a tesóm csak simán bunkó)... szörnyű, ráadásul senki nem tudja, mikor van épp rossz kedvük, és miért. Nem ám, hogy megmondanák, hogy bocs, de most rossz kedvem van, xy felhúzott, ááá... inkább direkt szemétkednek, a szüleim szinte hivatásként űzik ezt, ha jó kedvünk van, sikert értünk el, nagy terveink vannak, máris elrontják valamivel a kedvünk, szándékosan építik le az önbizalmunk. Szóval tudom, milyen ilyen emberekkel. Ráadásul még velük élek... és mindig rajtunk vezetik le a feszültséget.
2011. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!