Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha rokonod egy...

Mit szólnál, ha rokonod egy ismerőse beállítana hozzád, hogy szétnézzen a házadban?

Figyelt kérdés

Éppen felújítjuk a házat és minden össze-vissza van. A gyerekek szobájában se tettem rendet,mert most tartunk a nappalinál és inkább azzal haladtam. Nem volt nagy rendetlenség, de rend se volt... És a legpletykásabb nő jött el,aki mellékesen nagyon rosszindulatú.

Hiába mondtam neki,hogy éppen felújítás van nálunk és nem szívesen mutatnám meg most a házat,jöjjön máskor. Erre,hogy de ő kíváncsi és lehet már máskor nem lesz rá alkalma....Így körbejárkált a házban,úgy hogy én nem is mondtam neki,hogy menjen!

Most úgy szégyenlem magam,és bele se merek gondolni mit fog majd terjeszteni rólunk...Hogy milyen rendetlenség volt nálunk.

Mit csináltál volna?


2011. szept. 21. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Velünk pont ezt csinálta az alsó szomszéd... Szintén pletykás nőszemély. Beengedtük illemből, de negyedóra múlva már ment is el szerencsére...
2011. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
most nézem ha nem rokon öld meg: ) finomabb megoldás ha rám bízod 1 órára >:D
2011. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Akárkinek az akárkicsodája, én ugyan be nem engedem, ha nem vagyok kiváncsi rá. Mondtam én már anyámnak is, hogy bocsi, de ma nem vagyok emberbarát hangulatban. Semmi gond nincs ezzel. Az én saját otthonomban én parancsolok, és azt engedek be, akit én akarok.
2011. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Van ilyen sok és még akkor se veszik észre hogy húzni kéne ha már mindenki ásitozik rájuk,mi nem szoktuk benegedni az ilyenekt,mert később a fejünkre nőnek,és beköltöznek.
2011. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én be se engedtem volna,meg mi az,hogy jött szétnézni?!Ez nem piac,ráadásul,hogy pletykás is.
2011. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet tényleg túlreagálom, de annyira idegesít az ilyen,mert elég rendmániás vagyok. Csak ha nagyon fáradt vagyok akkor nem pakolok el a gyerek után,vagy ha sok más dolgom van. Nagyon nem számítottam egy háznézőre.:O
2011. szept. 21. 21:18
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi újítottunk fel, nálunk is megjelent egy távoli rokon (felmérni, mire is van pénz). A kapuban álltunk, nagyon látszott, hogy be akar jönni, mondtam, hogy főzök, takarítok, most bocsi, de mennék. Erre kitalálta, hogy wc-re akar menni. Elvezettem a kinti retyóra, ha kell neki, akkor tessék, bent lépni nem lehetett a fürdőben, mi is kijártunk akkor, szóval ezzel nem jutott előre. Azóta sem jött újra, mert mindent megtudott mástól, amit akart.
2011. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha már gyerekeid vannak, nem lehetsz tizenpár éves. Akkor pedig ideje felnőni. Semmivel nem vagy előbbre azzal, hogy udvarias voltál, most meg napokig rágja a görcs a gyomrodat, csak magadnak ártottál. Tudom mit érzel, mert ugyanilyen vagyok. Ill. remélem lassan csak voltam. Próbáld ki, baromi jó érzés utána: Mári néni, már így is sok időm ment el potyára, éppen a legnagyobb munka közepén jött. Majd jelzek, ha nekem alkalmas lesz, akkor körbenézhet. És közben már fogod a vállát és tuszkolod az ajtó felé. Aki akar meg sértődjön meg. Akár ő, akár a mamád. Érdekes, hogy segíteni egy sem jönne, de lesni ráérnek az ilyenek. Ahogy megtanulod, hogy nem adsz minden kéregetőnek, ugyanúgy lerendezed ezt is, majd meglátod. Legközelebb, ha ilyen ember áll a kapudban, már mire kiérsz hergeld fel jól magad, úgy sokkal könnyebb bárkit elküldeni.
2011. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Erélyesebben kellett volna neki megmondanod, hogy nem szeretnéd, hogy körbenézzen, mert jelenleg felújítás van nálatok. Aztán finomabban, hogy ha szeretne, máskor jöhet, ha nincs rá ideje, akkor nem jön. Vannak erőszakos emberek, akikkel másként nem lehet bánni, csak erélyesen.

Off: dani1916 te tényleg ekkora m...rha vagy?

2011. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedtem volna be.

Nálunk a bejárati ajtó és a kertkapu között van egy lépcső, ha nem várok senkit és csengetnek, csak az ajtót nyitom ki, hogy lássam, ki az. Már ha kíváncsi vagyok.

Ha nem akarom, hogy valaki bejöjjön "körülnézni" egyszerűen elbúcsúzom az ajtóban, hogy bocs, odaég a kaja, alszik a gyerek stb.

A rokonom valakije meg nekem nem valakim, jöjjön a rokonommal együtt, ha olyan nagyon be akar jönni.

2011. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!