Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hagyjam a francba...

Mit tegyek? Hagyjam a francba vagy borítsam ki a bilit?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok Svájcban egy magyar családnál és kezd kicsit betellni a pohár. 2 gyerek van, a legidősebb 8 éves és vele van a legtöbb gondom.

Ma rám öntötte a paradicsomszósz, és utána meg kiröhögött. Ez annyira kiborított! Nem az zavar, hogy direkt rám önti, hanem hogy kiröhög! Egy 8 éves... És utána közli, hogy egy szemét vagyok, a legrosszabb az pair stb. És folyton ezt mondogatja, hogy szemét vagyok, gonosz vagyok, stb. Viszont ha ő kér (akar) valamit egyből ugrorjak, mert ha nem, földhöz vágja magát, hisztizik, ordibál és nekem jön.

Szóltam az anyjának, de ő azt mondta, hogy ne haragudjak rá, mert véletlen volt. Na de akkor most mi legyen? Nézzem el neki vagy szóljak este az anyjuknak, hogy változtasson valamit, mert ez így nem állapot!


2011. szept. 15. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
az a helyzet, hogy szerintem ezt el kell tűrnöd. vagy keress másik családot. nem nevelőnő vagy, elvileg csak vigyáznod kell a gyerekre, nem nevelni. sőt, szerintem a legtöbb anyuka totál kiakad, ha ő maga nem úgy nevelné, te pedig megpróbálod terelgetni. gondolj csak az anyós problémákra. tipikus. ha egyszer az anyja szerint ez nem gond, akkor nem tudsz mit csinálni
2011. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Oké, én egyetértek, hogy nem az én feladatom nevelni, de vannak dolgok amiket szerintem elvárhatok. Ilyen pl: az ebédet megköszönjük, az ajtó becsukjuk és ha valami leesik a földre, akkor nem az a szöveg hogy "te azért vagy itt, hogy felszedd". És ezt 8 évesen mondja.

Az a baj, hogy az anyjának is hisztizik, de ha kicsit elkezde sírni, akkor már minden meg van engedve. 8 éves, de ma volt először megbüntetve! Végül elvették tőle a wii játékát 1 napra... pfff. De persze mindent tagadott és én voltam mindenért a hibás...

2011. szept. 15. 20:59
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen el van kényeztetve. De nem a te feladatod, hogy megneveld. Nem is tudnád, így hogy az anyja egyáltalán nem alkalmaz semmi szigort vele szemben! Ha te szólsz rá, akkor azt nem veszik jó néven, bármit is teszel, szalad majd sírva anyucihoz... Ismerős, nálunk egyik rokon gyerek csinálta ezt, amikor vigyáztam rá pár hétig. Nagyon örültem, amikor vége lett annak az időszaknak és nem kellett rá tovább vigyáznom! Szerintem is keress másik helyet, mert amelyik gyereket elrontják, azt nem te nem tudod helyrehozni és még ráadásul te leszel a rossz!
2011. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De igenis ra kell szolni a gyerekre. Addig mig a kerdezo vigyaz ra, az O felelossege alatt vannak a gyerekek, addig nevelnie is kell.
2011. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Vedd fel videóra a gyerek viselkedését, és szembesítsd vele a szülöket. Akkor nem tud kamuzni a gyerek. Kitartást!
2012. márc. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!