Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hagyjam a francba...

Mit tegyek? Hagyjam a francba vagy borítsam ki a bilit?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok Svájcban egy magyar családnál és kezd kicsit betellni a pohár. 2 gyerek van, a legidősebb 8 éves és vele van a legtöbb gondom.

Ma rám öntötte a paradicsomszósz, és utána meg kiröhögött. Ez annyira kiborított! Nem az zavar, hogy direkt rám önti, hanem hogy kiröhög! Egy 8 éves... És utána közli, hogy egy szemét vagyok, a legrosszabb az pair stb. És folyton ezt mondogatja, hogy szemét vagyok, gonosz vagyok, stb. Viszont ha ő kér (akar) valamit egyből ugrorjak, mert ha nem, földhöz vágja magát, hisztizik, ordibál és nekem jön.

Szóltam az anyjának, de ő azt mondta, hogy ne haragudjak rá, mert véletlen volt. Na de akkor most mi legyen? Nézzem el neki vagy szóljak este az anyjuknak, hogy változtasson valamit, mert ez így nem állapot!


2011. szept. 15. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem beszéld meg az anyukával még egyszer, mondj el mindent, hogy kiröhögött, meg azt is, hogy szte te vagy a legrosszabb au-pair... és az lenne a legjobb, ha anyuka beszélne a gyerekkel (a legjobb, ha te ott vagy a háttérben, csak nem lát, így te is hallod)... akkor kiderül, hogy hazudik-e a kissrác a szüleinek, vagy hogy miért teszi azt, amit.

Utána én az anyuka reakciójától tenném függővé, hogy egyáltalán maradok-e. Mert ha ordítasz, kiakadsz, hisztizel, nevelni próbálod a kölyköt drasztikusabb módzserekkel, akkor is ez lesz a vége, mert az ilyen családoknál tipikusan az van, hogy a szülő nem ér rá, inkább ráhagy mindent a gyerekre, hogy az szeresse, szval ha tipikus ilyen szülő, akkor mindig a gyerek lesz a szent, és ezek után repülni fogsz sztem...

2011. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Felhívtam anyukát, erre azt mondta, hogy "nem tehet róla, majd megbeszéljük"....

Nem szoktam velük ordibálni v hisztizni, mindig próbálok nyugodt maradni, ma volt az egyetlen amikor olyan szinten kiborultam, hogy sírni volt kedvem.

Nevelni úgy próbálom őket, hogy elmagyarázom ész érvekkel, hogy mit miért nem lehet pl: azért nincs ma édesség, mert tegnap volt, meg holnap is lesz... Stb. Az a baj, hogy anyuka meg nem neveli őket egyáltalán, néha van egy enyhe ejnye-bejnye de ennyi.

2011. szept. 15. 14:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerü szakma, az biztos. Addig biztos ezt fogja csinálni, amíg egy kicsit is látja rajtad, hogy felkapod a vizet. Próbálj meg nagyon nyugodt maradni minden alkalommal. Ez rendkívül nehéz tud lenni, de türelemmel és gyakorlással megtanulható. Ö már megtalálta a gyenge pontodat, ki is használja, amikor csak alkalom adódik, de neki is van gyengéje.
2011. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy gond, hogy nem neveli őket.Beszéld meg az anyukával a problémát, engem is kiborítana az biztos és ahogy magamat ismerem,nem hagynám szó nélkül.
2011. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én keresnék másik családot, barátnőm most került ki egy családhoz Angliába, ott az anyuka magyar és nagyon édesek a gyerekek, szófogadóak, nem ilyen elkényeztetett kis majmok! :O Én keresnék új helyet és megpattannék!
2011. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Menekülj onnan,jobb úgyse lesz.

Itt az én esetem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2011. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én is svájcban voltam aupair, és hát volt mit nyelni. ha gondolod írj privit mesélek
2011. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mindig nyugodtan próbálok velük beszélni, alapból ritkán vagyok kiabálós. Múlt héten azért jött nekem, mert mikor ordibált akkor tök nyugodtan és halkaln megkérdeztem, hogy most miért ordibálsz? Erre nekem rontott. Utána anyuka azzal védekezett, hogy fáradt és így jön ki rajta. De könyörgöm, ennyivel nem lehet elintézni!
2011. szept. 15. 15:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Én rég kerestem volna más családot.8 éves "pofázna" nekem?!
2011. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Soha nem neked fognak igazat adni a szülei, amíg nem hallják a saját fülükkel, hogy mit mond neked a kölök. Javaslom, ha a gyerek közelében vagy, mindig legyen a kezed ügyében a telefonod a hangrögzítő vagy kamera programmal megnyitva, hogy csak 1 gombnyomás legyen elindítani a felvételt. Ha elkapsz így egy hasonló esetet, mint amit leírtál, akkor már lépni fognak a szülők is valamit.
2011. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!