Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfordult már a fejedben...

Megfordult már a fejedben hogy bosszút álljál a szüleiden a gyerekkori vagy akár a felnőtt kori sérelmekért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 15:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rágódj ezen. Nem szép dolog, amit tettek veled, de ha örökké a múlton rágódsz, sosem lesz talán normális életed... A gyűlölet meg csak gyűlik és ölet...
2011. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok a szüleimmel. Megfordult már pár bosszú bennem,de nem csak irántuk,hanem pl expasik ellen is. Aztán képzeld el,rájöttem, jobb ha nem teszek semmit.:) Az élet majd vissza adja nekik többszörösen a rosszat amit adtak,ne aggódj!!!!


Én anyámnak mindig megbocsájtottam magamban,csak hogy minden alkalommal újra megbántott,vérigsértett,gonosz volt,megalázott :( Úgy 2 éve telt be a pohár,lezártam magamban a dolgot és eldöntöttem nincs több bocsánat.Nem kell nekem mindig megbocsájtani. Semmit nem tud rólam,nem tudtam vele soha egy gondolatot sem megosztani, nem ismer engem,az ízlésemet,a gondolkodásomat, a partnereim, a barátaim sem.A jelenem,s a múltom sem. Van köztünk egy felszínes kapcsolat,a beszélgetések maximum 2percesek(igen,nem aham-hisz úgyse kiváncsi rám igazából,én meg csak azért hallgatom meg őt,mert kötelességnek érzem-de ez mellett nagy teher is,hisz őrülten hiányzott egész életemben egy megértő és szerető anyuka,s sz*r belegondolni, hogy nekem ilyen nincs és nem is lesz!). Szóval túltettem rajta magamat, majd ha esetleg lesz még belátóképessége,akkor rájön, hogy vadidegen ő számomra.


Az egyetlen amit teszek majd: Ha lesz gyermekem,én leszek a világon a legjobb anyukája,és sosem fogom elkövetni a szüleim hibáit. Tedd te is ezt :)

2011. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Egy tanáron nyugodtan bosszút állhatsz, de szülőkön.... Erről eszembe jutott egy hír, amit pár hete olvastam: egy lányt a mostohaapja megerőszakolta gyerekkorában. És mi lett ebből a lányból? Ügyvéd! És mit csinált, miután megszerezte az ügyvédi diplomáját? Bosszút állt a mostohaapján, úgyhogy feljelentette!


Nekem meg se fordult a fejemben, hogy egy szülőn álljak bosszút. Nekem sosem volt bajom velük, de azért volt negatívum is, amit inkább nem mesélek el. Inkább elvárom, hogy a szülő rájöjjön, mit rontott el.

Például volt egy lányosztálytársam, akit az anyja gyakran összehasonlította őt más gyerekeivel. Ilyet nem szabad csinálni, mert ez ront a helyzeten. Tavaly találkoztam ezzel a lánnyal és beszélgettem vele sokat. Megemlítette, hogy az anyja már vagy 3 éve látta be, hogy mekkora hiba volt az ő lányát összehasonlítani másokkal. Ezen a volt osztálytársam is csodálkozott, mert nem gondolta volna, hogy ennyi év után kér tőle bocsánatot az anyja. Azt is bevallotta a lány, hogy sokszor úgy akart bosszút állni az anyján, hogy ha születik gyereke, nem mutatja be neki, mert úgy gondolta, hogy ő nagymamaként is összehasonlítja az unokáját más gyerekekkel.

2011. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

eszembe jutott már ez az ötlet,de nem tudnám megtenni, pedig hányszor megalázott és olyanokat mondott, amiket nem kellett volna, de nem fogok bosszút állni, mert jobb vagyok nála.


"Ha bosszút akarsz állni két sírt áss, egyet az ellenségednek, és egyet magadnak."--->ez nagyon igaz!!!!

2011. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!