Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfordult már a fejedben...

Megfordult már a fejedben hogy bosszút álljál a szüleiden a gyerekkori vagy akár a felnőtt kori sérelmekért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 15:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Anyám kikészített lelkileg a 25 év alatt és nagyon rossz volt ez az időszak és arra gondoltam bosszút fogok állni rajta de még nem tudom hogyan?!Megérdemli úgy érzem,számos kapcsolatomat tönkre tette,az önbizalmamat a nullával tette egyenlővé és úgy döntöttem ha sikerül feltápászkodnom végre akkor meg fogok bosszulni mert nagyon is megérdemli....
2011. szept. 9. 15:14
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Megfordult, de szerencsére rendet tettem magamban. Amíg másokat hibáztatsz a kudarcaidért, addig nem fogsz tudni továbblépni.


Gondolkozz el az alábbi mondaton:


Haragtartás az, amikor mi magunk isszuk meg a mérget, és közben azt reméljük, hogy más fog belehalni.

2011. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A bosszúnak semmi értelme nincs. Szerintem jobb, ha az ember arra fordítja az energiáit, hogy túltegye magát a sérelmein és "új életet kezdhessen". Így sosem fogsz tudni igazán túllépni, ha csak a múlton rágódsz és a bosszút forralod.
2011. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha megfordul ilyen a fejedben, de ha nem veted el azonnal, az káros.


Tudod, a gyűlölködés (ez az), azt teszi tönkre először, aki gyűlöl. Nem azt, akit gyűlölnek. Tehát gyűlölködni rossz. Lehet, hogy megérdemli, ám az is lehet, hogy nem a te dolgod ezt az ítéletet meghozni. Nehéz terhet veszel ezzel a válladra! Ha túl tudnál lépni rajta, és élni a saját életed, akkor jobb lehetne neked. Mert amíg ezzel foglalkozol, addig ez egy erős kötelék köztetek. Nem lenne jobb ilyen kötelek nélkül, szabadon járni a világban?

2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem lenne jobb ilyen kötelek nélkül, szabadon járni a világban?


De bizony!!De még mennyire....

2011. szept. 9. 15:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
DE igen! De te vagy az, aki magát fogva tartja azzal, hogy nem tudja elengedni a múltat! Lépj tovább, hagyd őket, éld az életed, mert amíg a bosszún agyalsz és a sebeidet nyalogatod, addig semmi másra nem tudsz sikeresen koncentrálni.
2011. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
meg. fateromat pár párszor elterveztem hogy hogy fogom megölni.
2011. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Anyám kikészített lelkileg a 25 év alatt és nagyon rossz volt ez az időszak és arra gondoltam bosszút fogok állni rajta de még nem tudom hogyan?!Megérdemli úgy érzem,számos kapcsolatomat tönkre tette,az önbizalmamat a nullával tette egyenlővé és úgy döntöttem ha sikerül feltápászkodnom végre akkor meg fogok bosszulni mert nagyon is megérdemli....



És hogyan képzeled? Mi az amivel bosszút tudnál állni?

Tényleg érdekel.

2011. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hat ha tenyleg annyira gaz volt vele, akkor en a helyedben elkoltoznek nagyon messzire, es kesz.Nem pazarolnam az idot a bosszuallasra.
2011. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:54


Nem tudom csak megfordult a fejemben.....

Mondjuk nem beszélnék vele egy jó pár évig...

2011. szept. 9. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!