Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs életem? Mit tegyek,...

Nincs életem? Mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a két gyerekkel pár éve. Korábban még bementem a munkahelyemre kapcsolatot tartani, de aztán közölték, hogy nem fognak visszavenni. Minek menjek?

Próbáltam kimozdulni itthonról, de leoltottak anyósék, hogy kicsik a gyerekek, majd ha megnőnek, különben sincs pénzünk, nem vigyáz két kicsire senki.

Tanulni akartam angolul, hogy legyen valami hobbim, á, ne, mert pénzbe kerül,és különben is ki vigyáz a gyerekekre.

Nem járok sehová, max. játszóra, többnyire az is kihalt, társaságban meg nem is tudok már mit mondani, nem mindenkit érdekelnek a gyerekek, nekem meg nincs is (sajnos) más témám, mert egyszerűen megszűnt az életem. Teljesen be vagyok fordulva, senkinek sem jó ez, egyre utálatosabb vagyok, de megkapom mindig, hogy ez a dolgom öt évig, hogy itthon legyek és csak gyerekezzek.


2011. szept. 5. 07:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Igen,és ?
2011. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt úgy gondolom, hogy ha te elszeretnél menni valahova, vagy angolt szeretnél tanulni, akkor azt a férjeddel beszéld át, ne anyósékkal, mert nekik semmi közük hozzá. Másrészt férjed is lehet néha a gyerekekkel, hogy te régi ismerősökkel összefuthass, vagy ha anyósék ennyire a képben vannak egy-egy este vigyázhatnának ők a gyerekre, míg te és a férjed elmentek valahova. Nincsenek gyerekes barátnőid? Azokkal gyerekekkel együtt is lehetne találkozni
2011. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszd magad az angol tudásod, netről letölthető hanganyagokkal, leckékkel, stb. Biztos ide is irkál sok anyuka, vedd fel velük a kapcsolatot, e-mailezzetek, stb. ;)
2011. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pároddal mi a helyzet?

Felnőtt vagy, gyereked van, már nem kéne hagynod, hogy más mondja meg, mit csinálj!Amíg hagyod, hogy más döntsön, nem is lesz életed.

Angolt tanulni otthonról is tudnál, távoktatásban és úgy nem is olyan drága.

Ha lejársz a játszóra, próbáld ezt a problémád más anyukákkal megbeszélni, talán találsz hasonló sorsút, akivel összefoghatnál és szerveznétek közös programokat.

Anyósék meg rendezzék maguk életét a tied helyett.

2011. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

és a párod?

nálam is hasonló a helyzet, viszont én imádok a párommal és a srácokkal lenni :), habár érzem kifelé egyre jobban "zárok"

2011. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, bocs, de elég önző családod van… 5 év az nagyon hosszú idő. Mondd meg a férjednek, hogy nagyon el vagy keseredve emiatt, és igenis harcold ki, hogy lehessen valami hobbid. (Mi az, hogy „pénzbe kerül”? Ezt ki mondta? Tudod, mennyit spórolsz meg a családodnak azzal, hogy nem kell bébiszitterre költeni a pénzt?)
2011. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Egy Ági válasza:

Szomorú és sajnos ismerős. Én is nagyon betokosodtam az otthon töltött idő alatt...nekem a piacozás jelentette a kiutat. Elkezdtem kijárni hétvégente a kinőtt, megunt cuccokkal a használtcikk piacra (ez ellen még anyósnak, páromnak se lehetett kifogása, hisz pénzt kerestem) és ott aztán nagyon lehet ismerkedni. Egy csomó jófej barátra szert tettem és nagyon élveztem a pörgést. Ma is járok még, annyira megszerettem.

Próbáld ki! Hétvégén valaki biztos bevállalja a gyerekeket, te pedig pakolj össze és menj ki a piacra árulni! Hátha neked is bejön...

2011. szept. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Anyós úgy kerül a képbe, hogy ő szokott vigyázni a gyerekekre, vészhelyzetben. Csak úgy, hogy elmenjünk kikapcsolódni, úgy nem, és 2-t nem is vállal be, mert az sok neki. Anyám messze él, más nem vigyáz ingyen két gyerekre.

A férjem sokat dolgozik, este jár haza, hétvégén pihenni szeretne, nem nagyon tud ő vigyázni a gyerekekre.

Vannak anyuka ismerőseim, de vagy 3 gyerekkel szuperanyuk, meg sem értenék, mi bajom van, mert ők jól elvannak otthon, vagy dolgoznak. Játszóra alig jár valaki, elég pocsékak a játszóterek nálunk, pedig 3-ra is járunk.

Még nem vagyok öt éve itthon, de annyi lesz nemsokára, és munkát keresni 16 hós gyerek mellett nem érné meg, mert most gyeden vagyok, két gyerekkel meg kisvárosban nem igazán vagyok kapós. Azért kellene pont most tanulni valamit, hogy később ne munkanélküli legyek.

2011. szept. 5. 10:06
 9/16 A kérdező kommentje:

a netes angol jó ötlet lenne, de nekem igazából az kellene, hogy beszélni tudjak, a nyelvtan nem okoz gondot meg a szótanulás.

Egyébként meg pont a gyerektémától lenne jó elszakadni, hogy legyen más is. Ők jó gyerekek, nincs velük gond, de ők is profitálnának egy feltöltődött anyából.

2011. szept. 5. 10:10
 10/16 anonim ***** válasza:

- Az önző családra sajnos nincs gyógyír (én is csak önzéssel tudok anyámnak válaszolni: nincs segítség? - nincs unoka!)

- Ami a párodat illeti, máshol is szűkösen van pénz, ilyenkor megy a gyerek bölcsibe, az anyuka meg dolgozni. Tehát ha 5 évig otthon akar tartani, adjon haza annyi pénzt, amennyi fedezi a hobbidat!

- A nyelvtanuláshoz nem kell feltétlenül pénz, de lehetőleg ne magányos hobbit válassz. A legfontosabb, hogy szocializálódj, ismerkedj anyukákkal, akiknek hasonló gondokkal küzdenek - ezrével vannak, hidd el.

Nem tudom, mekkorák a gyerkőcök, de van zenebölcsi, ringató (nézz utána a neten), itt is szétnézhetsz: [link]

Ha majd lesz egy kis társaságod, te magad is kellemesebb társaság leszel, több ötleted, önbizalmad és kitartsod lesz saját kreatív hobbihoz is(leginkább amúgy a gyerekekkel együtt végezhető sportokat javaslom, akinek jó teste van, mindene van!).


Ezt a problémádat hamar orvosolni kell! Férfi kollegáimtól tudom, hogy ebben az időszakban kifejezetten utáltak hazamenni, unták a feleségüket, többen félre is léptek. Sajnos ilyenkor a legtöbb férfira nem lehet számítani, ha nem vagy jó passzban egyszerűen a terhükre vagy és kész, ettől persze méginkább pocsékul érzed magad, méginkább a terhükre leszel, stb stb...


Esetleg egy jó kis elfoglaltság: nézz utána, hogy perelhető-e a volt munkahelyed.

2011. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!