Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vársz el felnőtt gyermeked...

Mit vársz el felnőtt gyermekedtől aki veled lakik?

Figyelt kérdés

22éves vagyok,még tanulok,nem tudok pénzt leadni.

Igazság szerint a gyakorlati pénzemből tudnék kb 10.000ft-ot,de anyának erre nincs szüksége,mert bőven kijövünk havonta.

Az árvvaellátásom teljesen anyának adom,úgy gondolom ez elég(48ezer ha jól tudom),de mégis úgy érzem,hogy anya töbet várna tőlem.

Ti mit vártok el a még veletek élő,de már nagykorú gyermeketektől?

Felajánlottam,hogy albérletbe megyek a párommal,de akkor az árvaellátásra szükségem lesz,erre azt mondta,hogy akkor nem tudja fizetni a törlesztőrészletet.Nem tudom mi helyes,valóban önző lennék?

Mindíg célozgat,hogy mennyi a villanyszámla meg milyen sok kiadása volt(pedig igazából nem veszünk semmi olyat amire nincs szükség és Ő osztja be a pénzt),ezzel bűntudatot akar ébreszteni,de nem tudom mit tegyek...talán adjam le a gyakorlati pénzem?(20ezer a gyakorlat és az ösztöndíjj összesen)én ebből veszem a szükséges dolgokat és félre is rakok belőle.


2011. aug. 30. 15:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

jó lenne,de amikor felajánlottam azt mondta,hogy az árvaellátásom nélkül nem tudja fizetni a rezsit.

Úgyhogy ez kilőve,mert anélkül meg nem tudok külön költözni,mivel suliba kell járnom,a barátom pedig nem keres annyit,hogy kettőnket eltartson és nem is fogadnám el tőle.A pénzre meg úgy tekint,hogy az neki jár nem nekem.

Na igen ez igaz,de elvileg az én ellátásomra...

Beszélek vele,igazatok van.

2011. aug. 30. 15:35
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem semmit nem kérnek. Azt mondják gyűjtsek, nekik az az öröm, ha én lábra tudok állni egyedül, azért neveltek, hogy önálló ember legyek, nem azért, hogy őket segítsem. A szüleimmel ezt csinálták a nagyszülők, ők soha nem lennének erre képesek és én sem.

Ha annyi idős koromig, amíg felnő a gyerekem nem tudtam megoldani,hogy kifizessem a saját számláimat és nincs annyi tapasztalatom,hogy ne verjem magam vállalhatatlan kiadásokba és hitelekbe, arról nem a gyerekem tehet és nem is lennék hajlandó magammal rántani.

2011. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és természetesen az más, ha történik valami váratlan dolog, amiről nem tehetnek, eszembe sem jutna nem segíteni,de úgyis csak kölcsönként fogadnák el. Én nagyon hálás vagyok a szüleimnek, szóval biztosan segítenék, de amit te írsz, hogy elvileg nem is szorultok rá, egyszerűen nem értem.
2011. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek együtt.Engem is így neveltek.Se nekem se a tesómnak nem engedték, hogy bármit is bele adjunk a rezsijükbe vagy az életükbe,hanem azt mondátk, hogy tegyük félre vagy költsük amire szeretnénk, ezzel segítve a jövőnket.


Persze ezt csak azok a családok tehetik meg,ahol nincsenek ilyen nagyobb rezsi gondok.

Ha együtt élnék a szüleimmel és tudnám, hogy nem állunk túl jól,bele adnám a fizetésem egy részét mindenbe,a többit pedig félretenném....

2011. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 30. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!