Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vársz el felnőtt gyermeked...

Mit vársz el felnőtt gyermekedtől aki veled lakik?

Figyelt kérdés

22éves vagyok,még tanulok,nem tudok pénzt leadni.

Igazság szerint a gyakorlati pénzemből tudnék kb 10.000ft-ot,de anyának erre nincs szüksége,mert bőven kijövünk havonta.

Az árvvaellátásom teljesen anyának adom,úgy gondolom ez elég(48ezer ha jól tudom),de mégis úgy érzem,hogy anya töbet várna tőlem.

Ti mit vártok el a még veletek élő,de már nagykorú gyermeketektől?

Felajánlottam,hogy albérletbe megyek a párommal,de akkor az árvaellátásra szükségem lesz,erre azt mondta,hogy akkor nem tudja fizetni a törlesztőrészletet.Nem tudom mi helyes,valóban önző lennék?

Mindíg célozgat,hogy mennyi a villanyszámla meg milyen sok kiadása volt(pedig igazából nem veszünk semmi olyat amire nincs szükség és Ő osztja be a pénzt),ezzel bűntudatot akar ébreszteni,de nem tudom mit tegyek...talán adjam le a gyakorlati pénzem?(20ezer a gyakorlat és az ösztöndíjj összesen)én ebből veszem a szükséges dolgokat és félre is rakok belőle.


2011. aug. 30. 15:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
9%

Azt várom el ,hogy minnél hamarabb költözzön el.

Maximum 20 éves koráig maradhat nálam.

2011. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Hát figy, ez egyszerű.

Én is 22 vagyok (f) és kb 1 éve nem tanulok hanem melózok, anyám keresetét én havi 15 - 20-al toldom meg, azon eflül mindent magamnak fizetek, szóval a rezsibe szállok be, és neki nem kell nekem semmit fizetni.

Ha meg megszorul úgyis szól... De alapvetően ez így rendben működik

2011. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nem várnak el semmit, sőt fizetik az egyetememet, albérletemet. Sajnos nincsen sok pénzünk, de értem megteszik. Rettenetes órarendem van, nem kapok mellette munkát.

Ha itthon laknék egy-két bevásárláson túl nem kérnének semmit...én meg pótolnék mondjuk a rezsibe...

2011. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ha bőven kijöttök havonta, akkor mit várna még el?

Ha tanul a gyerekem, akkor nem várok el tőle semmit. Más,ha már dolgozik és úgy lakik otthon.

Beszéld meg vele. Mondd el,hogy neked kellemetlen, mert úgy érzed,hogy elvárna még valamit!

2011. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Üzenem az elsőnek, hogy a válasz alapján Te se vagy még annyi par*aszt :D

Ha meg igen, szánlak a gyerekedet meg sajnálom, és hidd csak el lelép amint lehetősége van. Mert egy fa*szkalap vagy...

2011. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
én sem tudnék gyakorlat mellett munkát vállalni.
2011. aug. 30. 15:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig laktam otthon úgy, hogy közben dolgoztam. Nem -kerestem sokat, havi 70-80 ezer között kaptam. A szüleim elvárták, hogy a felét hazaadjam, és édesapám gyakran morgott, hogy miért nem adom oda az egészet. Testvéremmel később ugyanezt csinálták. Már egyikünk sem lakik otthon... Én egész biztos, hogy nem fogom ezt csinálni a gyerekemmel.


(Nem voltunk gazdagok, ez igaz, de a napi két-három doboz cigaretta és egy-kétszeri kocsma azért megvolt a szüleimnek... Ráadásul apámnak ajánlottak magasabb beosztást több pénzért, amit azért nem fogadott el, mert "úgyis csak el lenne költve az a pluszpénz".)

2011. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Néha én is úgy érzem,hogy már ideje elköltözni,de nem vagyok nagy teher neki.A melóból hoz szó szerint pár száz forintért ebédet,itthon én főzök,segítek amiben tudok,neki nem kell csinálni semmit.

Mehetnék dolgozni,de nem akarom egy gyárban leélni az életem minimálbérért és úgy érzem most kell megalapoznom a jövőmet.Kellemetlen lenne erről beszélni,ahogy ismerem csak kerülgetné a választ meg sóhajtozna.

Hozzátenném(nem rosszindulatból,csak hozzá tartozik a dologhoz),hogy egyszer kértem tőke 200ft-ot suliba és azt mondta ad,de vissza kell fizetnem,mert nincs pénze.Másnap pedig fodrászatba ment és valami 5000ft-os krémet vett a kozmetikusától.

Persze ez az Ő pénze,arra költi amire akarja,de nem értem akkor miért vagyok akkora teher.

Bocsi,hogy kicsit eltértem a témától,de így kerek az egész úgy gondolom.

2011. aug. 30. 15:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

En egyutt elek a gyermekeimmel, mivel latom, hogy nem pazarolnak, igy nem fogadok el Toluk penzt. Neha bevasarolak, de ezek is kissebb bevasarlasok. En igy akarom segiteni Oket abban, hogy minnel elobb legyen sajat otthonuk, hiszen ez a celjuk.

A Te Mamad orulhetne annak, hogy ennyi penzzel is segited, tehat Te tudod azt, hogy meddig lehet ezt igy elturni, de arra vigyazz, hogy lelkileg ne serulj!

Amit meg tenni tudsz, hogy hatarozottan elbeszelgetsz Vele, s igy erezze azt is, hogy mar felnott vagy, es nem ovodas. TEhat tisztazni kell ezeket, de megszuntetni a megjegyzeseit, sot meg ajanld fel azt, hogy Te kezeled a sajat penzedet, es inkabb fizesd ki a fele rezsit pl.

Ha igy sem tudtok megegyezni, akkor inkabb koltozz kulon, hogy nyugodt eleted legyen.

2011. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adjátok össze a havi rezsit és próbáljátok megállapítani, hogy mennyi lehet a tiéd belőle.
2011. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!