Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elfog valamikor múlni?

Ez elfog valamikor múlni?

Figyelt kérdés

Egyetemi éveim kezdem Budapesten, lakhelyemtől 300km-re.

Mindig ez volt az álmom, h felkerüljek a "nagy' Budapestre. Itt vagyok, de iszonyatos honvágyam vagy!!! Úgy érzem sose múlik el. Felnőtt ember vagyok, ezt mondogatom magamnak és nem lehet így összeroppanni.

Lehet rossz döntés volt ez a költözés? Ha megfutamodom az mégrosszabb döntés lenne szerintem.


2011. aug. 29. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elköltözés nem számít megfutamodásnak. Élj ott ahol jólesik, ahol jól érzed magad ! :)

Ha nincs lehetőség ott lakni ahol szeretnél, akkor szerintem az is segít ha néha-néha ott töltesz 1-1 hétvégét stb.:)

2011. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, az rossz döntés lenne ha megfutamodnál. Most még persze, hogy honvágyad van, de majd elmúlik ne aggódj, hiszen 18 (?) évig teljesen máshoz voltál szokva. Maradj csak a fenekeden én azt mondom:)
2011. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj, mintha csak magamat olvasnám:S csak az én esetemben 81 km-ről van csak szó(hál'istennek). Ismerősökkel vagy, esetleg barátokkal? mert ha igen, akkor hidd el, hogy sokkal könyebb ezt "átvészelni" és sokkal gyorsabban megy az idő, ha viszont nem, akkor meg szerezz barátokat, szórakozz! Illetve én rendzserint beszélek az otthoniakkal, mobilon, neten keresztül és sokkal könyebb így:) egy idő után biztos, hogy meg lehet szokni, tudom ezzel nem sokat segítettem, de kitartás!
2011. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először vagy igazán távol otthonról?

Nem írtad, mennyi ideje vagy egyedül, de kitartás, elmúlik.Jönnek az új élmények, barátok.Ne futamodj meg, nagyon rossz döntés lenne.

2011. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb az ha azt csinálod ami neked tetszik. Én a lakhelyemtől 120 km re jártam gimiben koleszos voltam, persze volt honvágyam nem is kicsit, de végül is hozzá szoktam és már az egyetemi éveimet is ugyan ebben a városban töltöm, de már albérletben vagyok, persze 1-2 hetente haza járok a szüleimhez 2-3 napra.
2011. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hova költöztél? Albérlet? Kollégium?

Gondolom, nem vagy ott túl régóta, hiszen el sem kezdődött még a félév. Ne izgulj, az első napokban/hetekben mindenki nagyon magányos.

Az órák majd elterelik a figyelmedet, és biztosan találsz barátokat is hamarosan. Most még ne menj sehova. Majd ha 2-3 hónap után is ilyen rossz lesz, akkor esetleg gondolkodhatsz azon, hogy jó lenne hazaköltözni.


Én két éve kerültem el otthonról az egyetem miatt, kollégiumba. Így nézett ki az első félévem:


Szeptember eleje:

"Nyomasztó, félelmetes a kolesz, koszos a szoba, büdösek a WC-k, a szobatársaim hülye p*csák, sírni tudnék.".

.....

Szeptember közepe:

"Az órák egész érdekesek, a koleszt továbbra sem mondanám lakhatónak. A szobatársak elviselhetők, de jobb, ha egyedül vagyok."

....

Október-November:

"Egész jól kijövök a szobatársakkal és csoporttársakkal, együtt járunk órákra, megszoktam a koleszt."

....

Decembertől vigyorogva megyek el hazulról minden alkalommal.


Kívánom, hogy veled is hasonlóképpen történjen. Az emberek nagytöbbsége ilyeneket mond az első egyetemi évéről, azt hiszem. :)

2011. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!