Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban én vagyok a "modortala...

Valóban én vagyok a "modortalan bunkó"?

Figyelt kérdés
Anyósom nálunk volt tegnap. Többször megjegyzést tett, hogy mennyi pénzt elszórhattam a gyerek cuccaira, míg nekik már enni is alig van mit. Megmondtam neki (udvariasan), hogy ha elmennének dolgozni és nem csak segélyekből meg kölcsönökből (amit mi fizethettünk/fizethetünk vissza) élnének akkor talán lenne pénzük ételre és semmi köze hozzá, hogy mit és mennyit veszünk a gyereknek. Erre közölte, hogy nem azért szült 4 gyereket, hogy aztán halálra gürizze magát! Szó szót követett, végül férjem megkérte, hogy menjen haza. Ma reggel apósom felhívott, hogy elmondja, milyen "modortalan bunkó" és "szemét q*va" vagyok, hogy a fiukat ellenük hangolom, pedig az lenne a dolga, hogy segítse a őket. Elmeséltem ezt a férjemnek, aki azt mondta, lehet, hogy bocsánatot kéne kérnünk tőlük, hiszen a szülei... Nem tudom, hogy mit tegyek. Lehet, hogy a férjem sohasem fogja belátni, hogy milyen emberek? Kérjek bocsánatot és nézzem tovább ahogy kihasználnak minket?
2011. aug. 29. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem mondanám, hogy modortalan bunkó vagy, de leírásod alapján a kedves mama úgyis hazatért. Akkor meg miért nem lehetett nyelni egy nagyot és mosolyogni? Jajj hányszor tettem meg én is.
2011. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Abban van valami, hogy neked vagy a férjednek nincs jogod beleszólni abba, hogy ők hogy és miből élnek.

De ettől még én igazat adok neked. Viszont a férjed soha nem fog. Mert a szülei. Sajnos ezzel számolni kell, az ember nem egy emberrel házasodik, hanem egy családba. Neki ilyen a családja.

2011. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban elküldtem volna anyóst a p*csába,és amikor após hívott akkor még Őt is!Semmi köze a pénztárcátokhoz,örüljenek,hogy eddig gyerek melett is segítettétek őket.Ellehet menni dolgozni,és nem megélhetésért szülni gyereket.


Finoman közölném,hogy ha c*gányoknak érik magukat csak akkor tegyenek ilyen kijelentést,mert azok szülnek a megélhetés miatt.

2011. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyós ne az unokától sajnálja a dolgokat.

Inkább örülnie kellene.A pénztárcátokhoz meg nincs köze. Nem vagy modortalan bunkó, és ha mindez valós-amit leírtál- a férjed vhol el van varázsolva....

2011. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg kell válogatni az embernek a szavait, de akkor szinte bármit közölhet bárkivel.

Az anyósnak semmi köze hozzá hogy a gyerkőcöket mibe öltözteted. És úgy tűnik nekem hogy a férjed megvédett, mivel az anyóst küldte haza nem téged.

Lehet ebben kompromisszumot kötni, kérhetsz bocsánatot a nyers szavakért, hogy a kedvesed is megnyugodjon, de te közölheted mellé továbbra is tartod amit mondtál.

az én nagy mamám az egész életét végig gürcölte, viszonylag jó a nyugdíja. DE soha nem várná el sőt meg sértődne ha mi eltartanánk őt. Nálunk meg épp az ellenkezője folyik egyesek szegényt pumpolják mert képtelenek elszakadni az anyucikától.

Küldd el őket a francba, szépen elegánsan közöld velük, hogy van épp elég költségetek nélkülük is. Ha képtelenek megélni abból amijük van akkor a tartozások kifizetésére eladjátok a házat és mehetnek otthonba, olyanba amilyen be telik, vagy megbecsülik azt a segítséget amit eddig tudtatatok adni. Persze a kedveseddel egyeztetve.

A gyerek dolga hogy SEGÍTSE az idős szüleit, nem hogy eltartsa, ez nagy különbség.

A kedveseddel beszélgess el erről, hogy te mit szeretnél, és hogyan lehetne megoldani ezt.

Nyelni csak olyankor kell maikor nem éri meg minden szarságért veszekedést kezdeményezni. Te is a család teljes jogú tagja vagy SŐT!!

De mindig megéri udvarias maradni.

2011. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy nem tudom az élősködő típusú embereket hogyan kell kezelni. Amikor megismertem a páromat, nem tartotta a kapcsolatot a szüleivel. Majd mikor megtudták hogy jön a baba eljöttek, hogy szeretnék tartani a kapcsolatot az unoka miatt. Akkor láttam őket először, pedig már 6 éve együtt voltunk. Fogadkoztak, hogy dolgoznak majd, minden más lesz... Anyósom teljesen megbabonázta a férjemet, hogy most mindent jóvá tesz és sírt neki, hogy az így az unokája- úgy az unokája. Aztán kiderült, hogy hitelt vettek fel, amelyet nem tudnak visszafizetni. Segítettünk, még 3 évig fizetjük azt is. Az csak később derült ki, hogy a házukatt már rég elvitte a bank és albérletből albérletbe mennek ill. néha menekülnek, mikor kiderül, hogy nem fizetnek semmi rezsit, sőt sokszor bérleti díjat sem. Eddig segítettünk amiben tudtunk (pénz, ruha, élelmiszer), de ez most sok volt.
2011. aug. 29. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nehogy már a gyerekeitek rovására tartsátok el az anyósodékat.
2011. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de az apósododék nagyon bunkó és szemét emberek.
2011. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért szült 4 gyereket, hogy ne kelljen majd güriznie, inkább gürizés helyett szült 4-et. Szerintem eleget segítettetek már, de, hogy a gyerekedtől sajnálja a ruhát, már sok.Most már álljatok a talpatokra, mert ezt a végtelenségig fogják csinálni.
2011. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bezséld meg a férjeddel, hogy te nem akarod hogy pumpoljanak, és hogyan lehetne ezt kedvesen és a férjed szájíze szerint közölni velük. ennyi, probléma megoldva. Itt a gyerekről van szó!!!!

Férjed ha egyszer már elszakadt tőlük, még egyszer meg teszi, már ilyet ne kérj tőle, azt kérd hogy biztosítson hogy nem fognak a hülye életmódjukkal nyomorba dönteni titeket.

2011. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!