Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 év házasság után elválnál-e...

30 év házasság után elválnál-e, ha már csak cseléd vagy otthon és meg sem szólalhatsz, mert csak szitok a válasz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 09:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után nagyon nehéz változtatni, de meg lehet tenni. Kérd a gyerekeid támogatását, biztos segítenek, legalábbis erkölcsi támasszal.


Magam is túl sokáig halogattam a válást, ma már a fejemet verem a falba, hogy miért nem tettem meg előbb! (Nyugalom, önállóság,magam ura vagyok stb.)Sok időt elvesztegettem, ráadásul minél nehezebben szánja rá magát az ember, annál körülményesebb lesz válni. Észre veszi ezt a bizonytalankodást férj -neki ugye az eddigi helyzet megfelelő, bolond lenne változtatni!-, és annál több akadályt gördít a válás elé.


Önsajnálattal semmire nem mégy! Ha a válás mellett döntesz, lépj gyorsan és határozottan. Gondolj arra, amit írtál magadról, aki felnevelt 3 gyereket, ellátott egy háztartást és elviselt egy ilyen férjet:), az a nő egyrészt megérdemel egy boldogabb jövőt, másrész ügyes annyira, hogy el tudja intézni a válást is!

2009. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Két fiam sajnos elvesztettem, lányom külföldön él.Ő helyesli a válást,de csak távolról tud szóban bátorítani.

Elég sokat voltam mostanában kinnt nála/unokám született/,de mivel a ház ahol élünk az én tulajdonom és nem tudom férjem kifizetni, már elmenni sem merek,mert ami várt februári hazaérkezésem után senki ne élje át.

Hát ezért is írtam, hátha erőt,bátorságot meríthetek a véleményekből,de ez így NEM maradhat tudom, mert nagyon elég volt.

Férjem válasza mindenre,ha kérdem, hogy mit szeretne"Én ésszel dolgozom,tudom mit akarok,de ahhoz semmi közöd!"

Ezért nem egyszerű,mert már meg is ütött.

2009. ápr. 19. 08:26
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne sajnáld magad, tessék lépni! Házat meghírdeted, addig elmész albérletbe, férjed kifizeted, aztán irány az új élet, új lehetőségek, akár külföldön is! A lányod biztosan segít! Ne hagyd magad megalázni, miért tűröd el a verést??? Miért tűröd a lelki terrort? Nem ezért születtél, ez nem élet!!!!!!
2009. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"tegnap 16:00" vagyok

Erőszakos, durva férjed lehet, értem a nehézségeidet. Az enyém is ilyen volt, szóban és tettleg is bántott, hát még akkor, amikor tudatosult benne, hogy tényleg elválok! Mégsincs más megoldás, mint lépni, így ne hagyd, mert a házasságod is csak rosszabb lesz. Én -bár állatira szégyelltem- kihívtam a rendőrséget, ahányszor csak cirkuszolt és fenyegetett. Sokszor nem tudtak mit tenni (vér nem folyt), de feljelentették, vagy én, és ez eléggé visszatartotta. Abban az időben, ha bejelentkeztem a rendőrségen, már nem kellett mondanom a címünket...tudták. Mondom, átkozottul nehéz volt, hiszen ki szereti, ha ilyet kell tennie? De muszáj volt, különben mára már belerokkantam volna abba az életformába a gyerekemmel együtt.


A volt férjem valójában gyáva ember volt, aki addig érezte magát nyeregben, amíg azt hitte, nics segítségem (ő kb. 110 kg, én 53 voltam). A lakásból sem akart kiköltözni (pedig volt hova), hát utánajártam, mit lehet tenni, hogy megszűnjön az állandó veszekedés, üvöltözés.


Gondold végig a lehetőségeidet. Azt, hogy kik segíthetnek, járj utána, milyen jogi lehetőségeket vehetsz igénybe (válás, lakáshasználat). Fontos, hogy tisztán láss. Ha anyagilag nem engedheted meg magadnak az ügyvédet, keresd meg a legközelebbi családsegítő szolgálatot, ott útba igazítanak, hogy hol kaphatsz ingyenes jogi segítséget.


Ha még van kérdésed, csak írj! Szívesen válaszolok és segítek, amiben tudok.

2009. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen, persze.
2009. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!