Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 év házasság után elválnál-e...

30 év házasság után elválnál-e, ha már csak cseléd vagy otthon és meg sem szólalhatsz, mert csak szitok a válasz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 09:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ha abban a házasságban nem érezném jól magam, akkor biztos! Én azt mondom, hogy mindenkinek csak 1 élete van és azt úgy élje le, ahogy neki tetszik, ne egy "cselédként"! Az én anyukám 17 év után vált el (jó, nem ugyanaz, mint a 30 év), de ő még mindig azt mondja, hogy a legjobb, amit tehetett!
2009. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom nem most jutottál el idáig és nem most kezdődött a problémád.

Én azt ajánlom először beszéld meg a pároddal, hogy mi a gondod, és ha nem változik semmi, vagy úgy érzed, nem fog változni semmi, nyugodtan válj el.

Ha nem vagy boldog egy párkapcsolatban, azon mindenképp változtatni kell, függetlenül attól, mióta tart ez a kapcsolat...

2009. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Akárhány év után azonnal válnék, nem ha cselédnek érezném magam, hanem már akkor amikor nem vagyok boldog, nem érzem magam szeretve.

Ahogy az előző mondta, rövid az élet, én egy fél évet se akarnék belőle úgy élni, hogy nem érzem, hogy szeretnek.

2009. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos elválnék, de lásd anyumék már több mint 30 éve házasok, abból az utolsó 10 év már úgy ahogy van sz.r, de anyám csak tűr, mert képtelen új életet kezdeni. És mára már bele is törődött a sorsába. Sajnálom kicsit, de megvolt a lehetősége hogy válasszon, ő mégse tette.
2009. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki leél egymás mellett 30 évet, akkor nem 30 év után fognak elkezdődni a gondok, hanem jóval korábban és akkor kell lépni, nem amikor már az egész életedet leéled. Azt nem tudom elképzelni, hogy 30 évig minden tökéletes, aztán hirtelen cseléd lesz belőled és állandóan veszekedtek...akkor kell lépni, mikor ez elkezdődik.
2009. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már nem lehet utólag változtatni, de a jövődet még úgy alakítod ahogy TE szeretnéd!
2009. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy boldog válj el! Sosem késő változtatni valamin. Tűzz ki magad elé új célokat, amíg vannak céljaid sokáig fogsz élni:) Tanulj, próbálj ki új dolgokat és kérd mások segítségét, ha úgy érzed, egyedül nem megy.
2009. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
95%

Én készítenék egy mérleget:mit nyerhetek,mit veszthetek.

Csak egy kis csend,magány,papír és toll..

Lehet,hogy jót tenne egy utazás(egyedül);távol a megszokottól jobban rálát az ember önmagára.

Ja,és érdemes nemcsak az észre,hanem az ösztönökre,és az érzelmekre is hallgatni!

2009. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy valjal el! Elfeleztek mindent, veszel magadnak egy akar 1 szobas egyedi futeses lakast, aztan szepen eleldegelsz. Ha pedig anyagi gondod nincs, akkor most kezdesz majd el igazan csak elni!

Eljarsz szinhazba, olvasol sokat, baratnozol, beiratkozol tornara, szoval magadra figyelsz, gondolom a 30 ev alatt ezt ugysem tetted meg.

Ha pl. 20 evesen ferjhez mentel, akkor most 50 eves vagy. Gondold csak el, meg 50 evig elsz! Nem kell hogy tovabb cseled es megalazott legyel, eljel most mar normalisan, kerjel segitseget ha egyedul ugy erzed nincs erod a valtoztatasra, de tedd meg minel elobb! Szeresd most mar magadat is vegre!!! Valjal el. Inkabb kis szerenyen, de nyugalomban elni, mint egy villaban de megalazott szolgakent.

Mennyi idos vagy?

2009. ápr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de tényleg nehéz ennyi év után ,bár már rég meg kellet volna tennem,de mindig bíztam a változásban, de a haverok ellen tehetetlen az ember.Beszélgetni lehetetlen,mert nincs válasz csak "hülye vagy te, nem ebbe a világba élsz".

Pont én élek a mai világba, ha egy anya felnevelt 3 gyermeket 55 éves korára másra is vágyna és nem külön úton járni.Hazaérve ellenőrizni a másikat és irány a tv,haverok.

Remélem sikerülni fog,de hogy kezd az ember új életbe?

Lesz-e elég erőm, vagy csak akarat kérdése,nem hiszem!

2009. ápr. 18. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!