Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokám temetése esetén jár-e...

Unokám temetése esetén jár-e a temetési szabadság?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem!

Igen, jár a szabadság, mivel az unoka egyeneságbeli rokon.

2009. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen, jár, részvétem. :(


"Közeli hozzátartozónak minősül a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér. (Ugyanezek a személyek közeli hozzátartozójuk halála esetén 2 napra a törvény által mentesítve vannak a munkavégzés alól. Ez a mentesítés nem szabadság, ami egyrészt azt jelenti, hogy igénybevételét nem lehet megtagadni a munkavállalótól, másrészt pedig azt, hogy ezzel a két nappal nem csökken a munkavállaló szabadságának mértéke.)"

2009. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Sajnos nem. Csak a szülő, testvér, gyermek halála esetén. Tehát sem az unoka, sem a nagyszülő halála esetén nem jár. Őszinte részvétem.

2009. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Közeli hozzátartozónak minősül a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa; . (Ugyanezek a személyek közeli hozzátartozójuk halála esetén 2 napra a törvény által mentesítve vannak a munkavégzés alól . Ez a mentesítés nem szabadság, ami egyrészt azt jelenti, hogy igénybevételét nem lehet megtagadni a munkavállalótól, másrészt pedig azt, hogy ezzel a két nappal nem csökken a munkavállaló szabadságának mértéke.)


Első vagyok. Ezt a magyarorszag.hu oldalról másoltam be.

JÁR a szabadság!

2009. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Nekem amikor meghalt a nagymamám, nem járt, mert nem szülő, testvér stb halt meg, ahogy azt már írtam. Akkor a munkaügyisek néztek utána, úgyhogy nem kell lepontozni, ezek a tények!!!!!
2009. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó válaszoló!

Én az első válaszadó vagyok.

Én munkaügyis vagyok, hidd el, tudom, hogy mit állítok....Nem csak úgy rákerestem a neten, hogy jár-e, vagy sem. Ez a munkám.

Törvény írja elő ezt a dolgot, nem lehet megkerülni.

Rosszul tájékoztattak, járt volna neked is a szabadság. Akarva-akaratlanul, de félretájékoztattak.

Ezért kérlek, azért mert téged lepontoztak, mert valóban nem volt hasznos a válaszod, másnak a hasznos válaszát ne pontozgasd le bosszúból.

Ez az oldal nem erről szól...

2009. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Persze, mindenkit lepontozok, magamat pedig nullára nem?! Amúgy tényleg nem ez a kérdés, és nem kell kioktató hangnemben okoskodni. Egyébként nézz utána annak, hogy ki az egyenesági rokon, meg fogsz lepődni! Hiába foglalkozol munkaüggyel, a törvény bizonyos paragrafusának kimásolása még nem egyenlő annyak értelmezésével!
2009. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A rokonság fogalmát a házasságról, a családról és a

gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény (Csjt.) 34. §-a

határozza meg. Eszerint az egyeneságbeli rokoni kapcsolat

a leszármazással jön létre, mert egyeneságbeli

rokonság azon természetes személyek között áll fenn,

akik közül az egyik a másiktól származik. E szabály

értelmében felmenô egyeneságbeli rokonok az elôdök,

így a szülô, a nagyszülô, a dédszülô, és így tovább. A

lemenô egyeneságbeli rokonok a gyermek, az unoka,

a dédunoka…, azaz az utódok.


A nagyokos utolsónak!

2012. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!